Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha löködi valaki (másik...

Ha löködi valaki (másik gyerek) a gyerekedet mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Ma a játszótéren a lányom (21 hós) egy helyen játszott egy másik (3 éves) kislánnyal. Vagyis szeretett volna, mert ő nagyon barátságos és mosolygós. Megsimogatta a kislány ruháját, az meg ellökte a kezét,(én mondtam, hogy csak simogatni akar) aztán ez kb 3 szor lejátszódott. Majd a kislány meglökte az én lányomat, aki majdnem leesett a lépcsőről. Erre és rászóltam a kislányra, hogy ne löködje. És menjen el onnan, (az ő anyukája édesen beszélgetett 15 m-re a homokozóban) oda se figyelt.

Végülis nem történt semmi komoly, de felháborít az ilyen szülő. Mert én figyelek arra, hogy mit csinál a gyerekem, nem bánt-e valakit akarva akaratlanul (tudom, hogy picik még, de akkor is). De ha meg tényleg bántja valakinek a gyereke az enyémet én lehet megcsapom azt. Ti, hogy vagytok ezzel?


2009. ápr. 3. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer kidugta a nyelvét a 6 hónapos kislányomra egy szembejövő nagyobbacska lány. Olyan rosszul esett (nekem) mintha engem gúnyolt volna ki.

Én rászolnék a kislányra, hogy "nem szabad bántani". Ha már az anyja nem szól rá, valamit tenni kell!

2009. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem teljesen értek egyet veled. Persze én figyeltem és igyekeztem megtanítani a gyerekeimnek, hogy hogyan illik más gyerekek közt viselkedni, de néha hagyni kell, hogy elintézzék egymás között a dolgokat. (Persze nem komoly dologra gondolok) Meg kell tanulniuk, mert az óvodában, iskolában nem leszel már mellette.

Sokszor a gyerekek nem gonoszságból, vagy bántásból lökdösődnek (fel sem mérik, hogy mi a következménye a dolognak) csak a saját játékterüket védik, abba nem akarják a másikat beengedni.

Tehát szerintem nem kell mindent véresen komolyan venni, hagyni kell, hogy önállósodjanak, de figyelni kell, hogy ne legyen komoly összetűzés.

2009. ápr. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, de 21 hónaposan még igenis álljon ki az anyuka a gyerek mellett.
2009. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezért írtam, hogy figyelni kell, de azt is, hogy a másik 3 éves gyereket sem kell "megcsapni".
2009. ápr. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy nem kell megcsapni más gyerekét. Még az hiányozna, hogy az anyukák összeugorjanak:)!
2009. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jaj, jó fejek vagytok:-)

Nem is gondoltam, hogy megcsapom a gyerekét, mert nem volt vészes, mondjuk a kislány undok volt alapban (vagy fáradt), de az anyját szívesen megcsaptam volna:-)

Na de komolyan.

És az is igaz, hogy nem leszek mellette, főleg hamarosan bölcsis lesz, és mind igaz, hogy intézzenek el dolgokat, oldják meg, szocializáció stb..., de már sajna szerintem korán kell kezdeni a nevelést, mert korábban vadulnak a gyerekek is.

2009. ápr. 3. 23:29
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Jól tetted hogy rászóltál a másik kislányra, ha már az anyja nem szólt rá. Bár igazából nem is az a baj vhol hogy nem szólt rá, hanem ahogy a szavaidból kiveszem annyira nem volt ott, hogy észre sem vette. Mert akkor tudott volna résen lenni és ha gond van akkor közbelép.
2009. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Én azt mondtam volna: "szégyeld magad, csúnya vagy. Örülnél ha én is meglökdösnélek? Azzal a kislánnyal nem fog senki játszani aki ilyet csinál"

Ezen nagyon el tudnak gondolkodni a gyerekek. Durva se vagy, de mégis megmondod neki mit illik, ha már az anyja nem teszi meg.

2009. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az utolsó tetszik, igaz!
2009. ápr. 4. 23:45
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó ez nagyon yo volt,csak sajna már a 3 évesnek is van esze,odarohan mamihoz beköpi,h csúnyát mondott a néni,aztán meg ha bolond a csaj még neked megy,az meg kinek hiányzik XD

Én is rászóltam volna valószínű,hiszen a te gyereked azért jóval kisebb,nah meg ha még a lépcsőről is majdnem leesett.:SKellemetlen helyzetek ezek:S

2009. ápr. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!