Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisfiam most,1 évesen...

Ha a kisfiam most,1 évesen nem hagyja, hogy a kezét fogjam séta közben, akkor hogy fogok vele később közlekedni az utcán?

Figyelt kérdés
Ha kézen fogva szeretném sétáltatni, egyszerűen elrántja a kezét, hadonászik és megy mindenfelé (járdáról le, utca közepére ki). Csak egyedül hajlandó menni. De mi lesz később? Most még berakom a babakocsiba, ha megyünk forgalmasabb helyre, de ha nagyobb lesz, mit tudok tenni? Sajnos annyira forgalmas nagyvárosban lakunk, hogy kézenfogás nélkül szóba sem jöhet a közlekedés még nagyobb korában sem. Meg fogja engedni később?
2009. ápr. 6. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az enyém is ugyanezt csinálta. Kb. 3 éves kora körül volt csak hajlandó megfogni a kezem. A zebrán nem volt kec-mec, ott muszály volt, bár nem tetszett neki.

A járdán úgy mentünk, hogy mindíg terelgettem, hogy a belső felén menjen, hogy legyen időm elkapni a grabancát, ha megindul az uttest felé.

Igazából nem tudom, hogy miért van ez így. Most is megvan egy kicsit ez a makacssága, csak mmost abban jön elő, hogy nem hagyja hogy segítsek neki olyan dolgokban amit már egyszer megtudott egyedül csinálni.

Ez így van jól.

2009. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom 1 éves és nem hajlandó ő sem úgy sétálni hogy fogja a kezem.A zebránnál megfogom és ez van.A fiam is ilyen volt most 3 éves és ő meg most már igényli hogy fogjam a kezét.Szerintem a tied is kinövi csak még új dolog neki hogy egyedül is tud menni arra amerre ő akar.
2009. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezek szerint reménykedhetek, hogy kinövi. :-)

2009. ápr. 7. 09:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem, még olvasod.

Nálunk is volt ilyen probléma 1 éves kora körül. De mi nagyon határozottan fogtuk a kezét, és megmondtuk, hogy az utcán csakis kézenfogva szabad sétálni, ha rángatja a kezét, nem megyünk sehová. 2-3 rángatás után mindig feladta, és tényleg nagyon rövid idő alatt elfogadta a helyzetet. Most már annyira természetes ez neki, hogy ha mondjuk valamiért egy pillanatra elengedem a kezét (pl. lecsúszik a táskám a vállamról és megigazítom), ahogy elengedem a kezét, egyből megáll. Ezt magától találta ki, sose tanítottuk neki.

Én azt javaslom, addig próbáld rászoktatni, amíg még kicsi, mert egy hisztis 2-3 évessel sokkal nehezebb dolgod lesz.

2009. ápr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
udom, hogy most sokan fognak lehurrogni és ám legyen, de nálunk a babapóráz vált be. Mikor nem engedi hogy a kezét fogjam, akkor ráadom a pórázt és nem kell aggódnom hogy elszalad. Ez nem azt jelenti, hogy azon rángatom, meg ilyenek, de engem megnyugtat.
2009. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nagyon akaratos kisfiam van. Ha meg akarom fogni a kezét, erre ő elrántja. Ha még egyszer határozottan megfogom, akkor meg egyenesen földhöz vágja magát és ordít. Persze arra ügyel, hogy ne üsse meg magát. :-) Szóval megy a hiszti rendesen. Nagyon szeretnék vele már az utcán is gyalog menni, de egyelőre az tűnik a legegyszerűbbnek, ha beültetem a sportkocsijába és tolom. Csak hát később se lesz könnyebb. Sajnos nála az sem elég hatásos büntetés, ha "nem megyünk sehova" kézenfogás nélkül. Azzal könnyen kiegyezik, mert itthon is szívesen játszik.

2009. ápr. 8. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!