Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jövő szept-től kötelező 3éves...

Jövő szept-től kötelező 3éves kortól az ovi akkor is, ha otthon vagyok a kisebbel? És ha még nem szobatiszta, akkor is kötelező?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne kötelező az ovi, amikor a legtöbb helyen férőhely sincs??? :-O

Az ovi 5 éves kortól kötelező, de kérlek linkelj, ha tudomásodra jutott valami új hír!

2011. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
még csak felvetették, nem szavazták meg, hogy kötelező legyen 3 éves kortól, 2012-ről és 2013-ról beszélnek. Tehát nem lehet még tudni, hogy mi lesz, ha jól emlékszem októberben kerül a parlament elé a módosítás.
2011. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2011. júl. 28. 13:31
 4/16 A kérdező kommentje:

[link]


tudom, hogy 2012-ről van szó, minket érint. második gyermekemet nem akarom beadni 3éves kortól, ahogy az elsőt sem adtam be, és most jön a harmadik babám...engem ez kiborít, itthon ezerszer többet tanul, és eleget van gyerekekkel is, meg lát sok más példát is, van nagyival, szomszéddal, és nagyon jól vagyunk itthon, minek vigyem???

2011. júl. 28. 13:33
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok biztos benne, de szerintem nem beadni lesz kötelező, hanem felvenni. Eddig ha még nem töltötte be az 5 évet a gyerek, nem kellett fölvenni, ha nem volt elég férőhely, csak 5 éves kortól. Úgy tudom, ezt akarják megváltoztatni arra, hogy ha a szülő be akarja íratni, akkor ne lehessen elutasítani. De szóljatok, ha rosszul értelmezem!

Amúgy ki van zárva, hogy én beadjam a gyerekemet oviba, mikor úgyis itthon vagyok a kicsivel. Nem hiszem, hogy kötelezhetnek ilyesmire, na meg arra is nagyon kíváncsi leszek, hogy ha eddig harcolni kellett az óvodai helyekért, hogy lesz hirtelen sokkal több gyerekre kapacitás?

2011. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit az utolsó ír az sokkal barátságosabb :-) Mármint a felvenni kötelező, nem beiratni dolog :-)
2011. júl. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igaz, barátságosabb, de akkor MOST MI VAN??? Valaki tegyen igazságot, beadni kötelező, vagy felvenni????????
2011. júl. 28. 14:00
 8/16 anonim ***** válasza:

ha majd elfogadják, akkor mindkettő, tehát kötelező lesz beadni és felvenni

de ez még odébb van, a cikkben is írták, nincs elég férőhely, át kell szervezni sok mindent

2011. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolat, persze lehet, hogy ezt sem fogadják el. Nyilván sokan (pl. a waldorfosok) elleneznék.

Az, hogy kötelező felvenni a gyereket, ha a szülő kéri, tök oké.

2011. júl. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy beadni lesz kötelező. De ez szerintem nagyon gáz!!! Milyen jogon dönt a szülőkön kívül bárki arról, hogy mi a jó egy adott 3 éves kisgyereknek? Hiszen mi ismerjük Őket igazán. Oké, az utolsó évre szükség van, nem mehet csak úgy suliba, de egy normális családból szerintem vétek kiragadni a gyereket, ha van rá lehetőség, hogy otthon maradjon.
2011. aug. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!