Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 napja nem kakilt a 3 éves...

5 napja nem kakilt a 3 éves kisfiam. Szinte mindent kipróbáltunk már. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
A kúp se használt, ilyenkor mit lehet tenni???
2011. júl. 28. 13:57
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Iszik sok folyadékot? Az én lányom sokat iszik, és ettől kakil.. és még én se vagyok elégedett a kakijával. (Kemény, kopogós, bogyós... pedig eszik gyümölcsöt rendesen). Néha a joghurt indítja meg neki, vagy joghurt után egy pohár tea :)
2011. júl. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi se működik, orvoshoz kell menni. De otthon is adhatsz beöntést, gyógyszertárban lehet venni körtefecskendőt. Langyos vízzel, esetle olajos vízzel töltsd fel, és a végét kenőccsel be kell kenni, hogy ne okozzon sérülést. Gyerekméretet vegyél. Ha bent van a lötty, össze kell szorítani a popsiját, ne ültesd rögtön wc-re, mert csak a víz fog kijönni, 5-10 perc múlva jön a kakival együtt. Nálunk volt már rá szükség, nem viselte meg annyira a gyereket, mint a kúp előzőleg. Ne várj tovább! 5 nap az már nagyon sok. Én 4 napra vittem a gyereket ügyeletre, és jól leszidtak, amiért eddig vártam. Akkor tanácsolta az orvos, hogy tartsak otthon beöntős fecskendőt (ballont).
2011. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Miket próbáltatok ki?

Lekvár,paradicsomlé,kamilla tea,joghurt.Bár érdemesebb lenne az orvost megkérdezni,milyen enyhébb hashajtót tud neki adni?

2011. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nagyon gáz a helyzet, és tényleg semmi sem használ, lehet kapni valami kütyüt, olyan, mint kézi orrszívó, csak hosszabb, testmeleg vízzel lehet "beöntést" adni neki (valami körtefecskendő, vagy ilyesmi a neve) a kisfiam végbélproblémával született, és ahová jártunk kórházba, láttam, hallottam, hogy ezt javasolja a doki, ha sokáig nincs kaki. De csak ha nagyon muszáj. De vedd észre, amikor lépni kell, nehogy bélcsavarodása legyen. Myra babyt (gyógyvíz)is megpróbálhatod, szintén gyógyszertárban kapható, hashajtó hatású.
2011. júl. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
14.08-as vagyok. Bocsi, most látom, már írták előttem a beöntést.
2011. júl. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Persze a beöntés csak ritka esetben használható, és csak ha tényleg semmi szájon áti megoldás nem eredményes! Állítólag van a gyógynövényboltokban székletlazító lekvár. Amúgy én korpát szoktam tenn a lányom kajáiba (amibe lehet).
2011. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Megint 14.08-as. Annyit azért hozzátennék, hogy a már besült kakin nem hiszem, hogy a székletlazítók, vagy a myra víz is bármit változtatna, már az állagán. Az szerintem, ami már megkeményedett, ugyanúgy kemény maradna, és ugyanúgy nem tudná kinyomni. Bocs a megfogalmazásért.
2011. júl. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%
utolsóval egyetértek, ezért is javasoltam a beöntést. ilyenkor már fáj neki kinyomni, a víz meg ugye feloldja a cuccot. de nagyon kíméletesen kell megpróbálni, nehogy aztán a későbbiekben a rossz élmény miatt tartsa vissza. emiatt jobb talán inkább otthon. viszont okozhatja valami idegentest miatti elzáródás is, emiatt van, ahol röntgeneznek beöntés előtt, ebből a szempontból biztonságosabb az orvos. nehéz döntés.
2011. júl. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Felülről már hiába adsz bármit, annyira megkeményedett a kaki, hogy nem/fájdalmak árán fogja tudni kinyomni. Alulról próbálkozz, de én a helyedben dokihoz vinném, ő valszeg többet tud tenni, mint te.
2011. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
A Laevolac-ot próbáltad? Az én kislányomnak ha 3 napig nincs kakija én azt szoktam adni neki,egy kis üdítőbe szoktam bele tenni és még aznap van kakija.
2011. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!