Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális reakció egy 5 éves...

Normális reakció egy 5 éves gyerektől, hogy ha valamit nem engednek neki, akkor lefekszik a földre a lábaival rugdos és sír közben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 22:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kissé el van kényeztetve. De majd elmúlik :)
2011. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt hittem,hogy 5 éves nagyfiúk már nem csinálnak így,legfeljebb a 2 évesek.
2011. júl. 28. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Háát.. nálunk a 2 éves se csinál ilyet, de láttam már 5 évest így, igaz, ő lány volt :)
2011. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Normális is, meg nem is. Normális olyan értelemben, hogy semmi ördöngösség nincs benne, dackorszak, amiről nem lett leszoktatva, úgyhogy ez nevelési hiba.


Ebben a korban már nem kéne hisztiznie egy gyereknek, de ezt sokan nem tudják kezelni.

2011. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért ne aggódj, még kamaszkorban sincs késő kijavítani amit addig elrontottunk csak max. több munka és kitartás kell hozzá. Ha egyedül nem tudod mitévő légy, kérj segítséget. Minél előbb annál könnyebb dolgod lesz.
2011. júl. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Eh, nekem a gyerekem az „igazi” dackorszakban (2 éves kor körül) sosem csinált ilyen földre vetődésesdit, aminek tökre örültem.

Viszont tavaly, majdnem 5 évesen sikerült egy ilyet produkálni… hát, nem könnyű egy 20 kilós gyerekkel „küzdeni”. Persze úgy csinálta, ahogy az a nagy könyvben meg van írva, sok ember előtt, hogy még a lesújtó pillantásokat is el kelljen szenvednem. :D

De hozzáteszem, tisztában vagyok vele, hogy én sem kezeltem az adott helyzetet jól, azért fajulhatott idáig.

Ez szerencsére azóta sem fordult elő, talán azért sem, mert nem érte el a célját a hiperhisztivel. Ám ebben nem vagyok biztos.


Azt gondolom, hogy semmiképpen nem szabad engedni neki, ha ilyet csinál, viszont elejét kell venni, hogy ne fajuljon el egy ügy idáig. Egy ekkora gyerekkel remekül meg lehet beszélni mindent, venni kell rá a fáradságot.

2011. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért csinálta most már többször is ,mert a szomszéd gyertekek akik jöttek hozzá játszani elindultak haza és nem akarta,hogy hazamenjenek.
2011. júl. 29. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:

09:52-ös vagyok megint.

Felkészítetted rá, hogy el fognak menni? Nyilván egy 5 éves is kicsi még, és bár meg tudsz vele beszélni dolgokat, és ha felkészíted rá, hogy mi fog történni, jobb lehet a reakciója, de azért ha nagyon jól játszik, persze, hogy el van keseredve, hogy véget kell ennek vetni.

Ilyesmiért még az én 6 évesem is sírva tud fakadni. Sőt, volt már, hogy szó szerint el kellett vonszolnom valahonnan, annyira ott akart maradni… és láttam ovistársat, aki hasonlóképpen reagált. Az, hogy leveti-e magát a földre, nem hiszem, hogy szörnyűbb, mint ha „nagyfiúsan” ordibál. :)


Gondolj József Attila soraira (bár azt nem tudom, hány éves magára gondolt):

„Én még õszinte ember voltam,

ordítottam, toporzékoltam.”

2011. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!