Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van fia is meg lánya...

Akinek van fia is meg lánya is: valóban problémásabbak a fiúk baba korban és kisgyerek korban?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném,ha megcáfolná ezt valaki,mert az én környezetemben mindenkitől ezt hallom.

Kiderült,hoyg a második babánk fiú lesz,ráadásul egy 2nagyali természetű és jóságú kislány után.


Lányommal nagyon könnyű dolgunk volt, mindent magától csinált,szinte rávezetett minket indenre, egyszerűen semmi de semmi gnd nem volt vele.


Nem volt sírós baba, hamar átaludta az éjszakát, társaságszerető,kedves,okos, 2 évesen 2 hónaposan egyik napról a másikra lett szobatiszta.


Nyugtassatok meg,hogy feleslegesen sápadozik mindenki körülöttem attól hoyg fiam lesz.


Ilyeneket hallok:

"úristen,kösd fel a gyatádat"

" Na akkor most már ti i megtudjátok"

stb...


2011. júl. 31. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam egy tüneményes baba volt. Rengeteget aludt, alig sírt, 2 hónaposan átaludta az éjszakát. Alig volt vele gondunk. Kislányom 3 hónapos. Hasfájós, sírós kisbaba, sokszor nem is tudom miért sír.
2011. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

kisfiam két hónapos korától átaludta az éjszakát,ezzel soha nem volt gond.nálunk az evéssel és ivással vannak gondok.ez nem agyerek nemén,hanem a természetén múlik.

lehet,hogy a fiad is olyan lesz,mint a lányod,de lehet,hogy nem.nem a nemi szervén múlik

2011. júl. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hááát.... Nekünk most lányunk lesz, és abban reménykedem, hogy a lányok tényleg JÓK. Már furcsa is lenne egyébként, ha minden zökkenőmentesen menne. Na de most komolyan: elképzelhető, hogy ez nemtől független, mert tudok jó, szófogadó nyugis alaptermészetű kisfiúk létezéséről is :D
2011. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sajnos saját tapasztalatom nincs (2 lányunk van,a 3. nemét még nem tudjuk),csak azt tudom leírni,amit a környezetemben tapasztaltam!

1 ismerősünk fia hasfájós volt-egyéb probléma nem volt vele. 2 évesen voltak rosszabb napjai,amikor nappal alvás után képes volt hisztiket levágni- az én lányom akkor csinálja ezt,ha nem aludja ki magát! Amúgy nincs a gyerkőcre panasz- most 6,5 éves.

A másik ismerősünk fia még igen kicsike,8-9 hónapos. Ő eszméletlen nyugodt gyerek volt,kezdetektől átaludta az éjszakát.. Komolyan irígykedtem,mert az én kisebbik lányom eleinte (2 hós koráig) óránként szopizott,4-6 hónapos koráig rémálom volt minden este...

Nővéremnek 3 fia,és 1 lánya van. Az egyik fia nyugodt gyerek volt, bújós. A többi gyereke meg "pokol".

Az első lányunk halál nyugodt gyerek volt,semmi probléma nem volt vele,hamar csinált mindent. A 2. lányunk... későn kezdett el pl forogni,mászni,felállni, és mindenben benne van! Sokszor kell rászólni,hogy ezt-azt nem szabad,de újra és újra csinálja... ég és föld a 2 lány!


Tehát szerintem ez gyerek és nem pedig nem függő!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!


Üdv:2 gyerkőcös, 33 h.km.

2011. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem első lányom 6 hónapos koráig szinte egész nap sírt. Igazi több emberes baba volt. Aztán 2 éves koráig angyal lett, majd belé bújt egy pici ördög is. Fiam pici babának egész nyugodt természetű volt, kb. 2-3 hetet volt hasfájós viszont igazi cici mániás volt. Most lesz 2 éves, kb. egy éve ő az igazi veszedelem (már a viselkedését illetően). Harmadik gyermekem lány, most lesz 4 hónapos, idáig alig hallottam a hangját, 6 hetesen átaludta már az éjszakát.
2011. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is mindenki azt mondta, sokkal nehezebb lesz egy fiúval, pláne, hogy gyakorlatilag problémamentes kislány után vártuk. Tartottam is tőle valamelyest, hogy ez igaz, hozzászoktam, hogy a lányom sem volt egy sírós fajta, hasfájással, fogzással se kínlódtunk sokat, bárhová el tudtunk vele menni, mindig jókedvű, mosolygós babóca volt, egyébként még most, háromévesen is az. :-)

Aztán megérkezett a kisfiam, aki épp két napja töltötte be az első életévét - és problémamentesebb, "jobb" babával még soha nem találkoztam. Jól eszik, jól és sokat alszik, nyugodt, kiegyensúlyozott, hasfájást hírből se ismertük, fogzást jól viseli, még soha nem volt beteg (mondjuk a nővére sem, orvos csak oltásokkor látta), 4 hetes volt, amikor már a Balatonon nyaraltunk vele, rendszeresen magunkkal vittük üzleti rendezvényekre (szopis, nem hagyhattam otthon), ahol meg se nyikkant, időnként félrevonultunk szopizni, amúgy meg szépen aludt a babakocsijában, vagy nézelődött, csöndben eljátszott, egy szavam sem lehet. Most, ha pár órára ilyesmi miatt el kell mennünk, már anyukám vigyáz rá, bár még szopizik, azért már egy fél napot is kibír nélküle. Anyuéknál sincs gond vele soha. Pár napja voltunk nyaralni, a szállodában se volt probléma, ugyanúgy aludt az utazóágyában, mint itthon, tényleg egy álomjó kisgyerek.

Szóval nekem csak jó tapasztalatom van, lehet én vagyok a kivétel, aki erősíti a szabályt, de tényleg csodás kispasim van. :-)

2011. aug. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az én kislányomnál nehezebb babát elképzelni sem lehetett volna. szóval sztem ez nem igaz, ez alapkaraker kérdése.

most fiam lesz, és már csak pozitív meglepetés érhet. :S

2011. aug. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat nincs, de nem a nemétől, hanem a neveléstől, születési adottságaitól, lehetőségektől függ. De azért írok pár tényt (a gyerekek egyidősek 2 hét híján):


kislányunk:

6 hetes korától átalussza az éjszakát (este 9 - reggel8ig) álmában 2szer szopizott. Egy hós koráig egyáltalán nem sírt! Semmiért. Fogzáskor felsírt 1-2 alkalommal, de fél perc után alszik. 8hós kora óta jár kapaszkodás nélkül, 1 éves kortól fut 13 hónaposan 1,5-2km séta hetente 1-2 alkalommal, egyedül. Viszont: 1éves korától nyűg a déli alvás, folyamatosan párszáz grammal kisebb, mint unokatestvére. Evésben is válogatós. Hiszti, ha valami nem tetszik neki, olykor hiszti ébredés után is. Ciciből csak 3 hóig, utána anyatej 1 éves korig.

Betegséget hírből sem ismeri. Születésétől külön szobában alszik.


Unokaöcsi:

Dagibb, lustább, nyugodtabb :) Határozottabb: ha kell valami sír, de ez nem hiszti, csak jelzés. 2* jártak kórházban légzési nehézségek miatt :(

Állni, járni még 14 hósan sem tud. Mászik, de kissé féloldalasan, aggódunk...

Mindig rendesen eszik nem válogat, de cicizni csak 6 hónapos koráig tudott. Ügyesebben fogja a tárgyakat, pohárból egyedül iszik, ha kell erős. Szüleivel alszik.

2011. aug. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak a fiús anyák nevében! :)) Az én (angyali természetű) fiam is hamar végigaludta az éjszakát. Soha nem volt hasfájós. Azt mondják,később kezdenek járni, beszélni. Kicsit később, mint az átlag (ha egyáltalán van ilyen),14 hónaposan tanult járni,20 hónaposan mondatokban beszélt.Volt, hogy kellemetlenül éreztem magam, mikor egy lányos anyuka értetlenül, hitetlenkedve tesztelte 2 és fél évesen a megdöbbentő szókincsét...pl "beszűrődik a fény" 2 év 3 hónaposan elémállt: Anya, ne vegyük föl a pelust!-azóta szobatiszta. Nem mondom, hogy csodagyerek, de nekem csoda gyerek! Pedig fiú. Nem hinném, hogy olyan lesz, mint a kislányod, de talán ő sem véletlen, hogy olyan jól sikerült gyerek. Genetika, nevelés, törődés... gondolom ezek a kisfiúnál is közrejátszanak majd. Sok boldogságot a családodhoz!
2011. aug. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem mérvadó. Nekem fiam van, semmi negatívat nem tudok vele kapcsolatban mondani, ez kizárólag nevelés kérdése véleményem szerint. Az, hogy az egyik hasfájós, a másik nem, az egyik jó alvó, a másik nem, az egyik jó evő, a másik nem, ez pedig nem attól függ, hogy milyen nemű.

Ne izgulj, ha kiegyensúlyozott, nyugodt, harmonikus környezetbe születik bele a lánykád, akkor szerintem nem lesz semmi gond.

2011. aug. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!