Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kis korkülönbség-testvérfélték...

Kis korkülönbség-testvérféltékenység-hiszti-ősszel ovi. Jobb lesz, vagy más gondjaink lesznek?

Figyelt kérdés

19hónap van a 2 fiam között.A nagyobb ősszel kezdi az ovit.Már egy ideje nincs délutáni alvás,szépen halad a szobatisztasággal.Viszont nagyon irigy a kisebbre,mindent elvesz tőle,nem engedi hogy hallgassa a mesét ha olvasok...és most már a kicsi is eltanulta tőle,ha csak hozzáér tolja el,hisztizik neki.

És már nagyon kezdek belefáradni az állandó veszekedésbe,hol az egyik hol a másik bőg...A beíratás óta nagyon oviba akar menni a nagy,viszont ilyen "önzőség",anyásság mellett hogy lesz az ovi?!

Leírnátok kinél hogy volt?


2011. aug. 2. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is kicsi a korkülönbség, összesen 14 hónap, de nálunk nincs féltékenység. Egy csoportba járnak bölcsibe, szeptemberben fog átkerülni a nagy óvodába. Én attól rettegek, hogy hogyan fogják venni a különválást.

Amúgy szerintem az oviban teljesen máshogy fog viselkedni a nagy, hidd el, híre sem lesz az "önzőségének". Hogy anyás lesz-e? Nos valószínűleg igen, de azért győzni fog a társaság utáni vágya....

2011. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

21 hónap van köztük. Már március óta ovis a nagyobbik. Eleinte a kicsi unatkozott, amíg a nagy oviban volt. De pár hét után feltalálta magát, én is jó voltam játszótársnak:)

Amikor hazajött a nagy az oviból, kezdődött minden... Veszekedés, irigykedés, üvöltés, stb...és amit a nagy az oviban ellesett a nagyobbaktól (rugdalás, verekedés, lökdösődés), azt a picin gyakorolta itthon. Én ettől mentem a falnak, és nagyon nehéz volt kordában tartani. Féltem is a nyári oviszünettől, de amióta itthon van, sokkal jobb a helyzet..kopkopkop...

Szeptembertől megint ovi,de az nyugtat, hogy sok "lüke" gyerek elment iskolába, így nem lesz kitől a butaságokat ellesse a fiam.

Nem könnyű, azt mondom neked, de ez hozzá tartozik az "élethez" :)


Kitartás!

2011. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Húú! Ez a kérdés engem is roppantul figlalkoztat. Náélunk is 19 hó a korkülönbség, csak annyi, hogy a kisebb lány. Megőrülök az állandó veszekedésektől, hisztiktől stb. Igazából másból sem áll ki a napunk, mint a konfliktusok kezeléséből. A nagy nálunk is nagyon féltékeny, mindent elkövet a kicsi ellen,de őt se kell már félteni, hamar tanult. Mi is ősszel kezdjük az ovit, én bízom benne, hogy jobb lesz (valahogy elképzelhetetlen, hogy ennél lehet még rosszabb is). Bár a fiam nem várja elsöprő lelkesedéssel az ovit, remélem azért rájön,hogy ott jó lesz neki! :)
2011. aug. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!