Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy értelmezed? (GYeS-szabads...

Hogy értelmezed? (GYeS-szabadság, tegnapi naptól hatályos törvényváltozás)

Figyelt kérdés

[link]


1.) A korábbi 12 hónap helyett, mostantól csak 6 hónapra jár fizetett szabadság a szülési szabadságot követő fizetés nélküli szabadság idejére (ezt szokták GYED-nek nevezni ). Aki tehát a módosítások hatályba lépése után, azaz 2011. augusztus 1-je után kezdi meg a fizetés nélküli szabadságát, az a munkahelyére visszatérve már csak 6 hónapra járó szabadság kiadására / kifizetésére lesz jogosult. Értelemszerűen, aki eme dátum előtt, annak még 12 hónapra jár a szabadság.


2.) A szabadságok - a fizetés nélküli szabadság megszüntetésekor, a munkahelyre történő visszatéréskor – ezen túl nem csak kivehetőek lesznek, de a munkavállaló és a munkáltató megállapodása alapján pénzben is megválthatóak lesznek (erre eddig csak a munkaviszony megszűnésekor volt lehetőség). Tehát akár azonnal munkába is állhatsz, ha az neked is megfelel (de csak akkor, ha beleegyezel, egyébként erre nem kötelezhet a munkáltatód!). Ha tehát a picúr már beszokott a bölcsibe, vagy oviba a fizetés nélküli szabi alatt, akkor a visszatérés bejelentése utáni 30/60 nap múlva tetterősen, lelkesen bevonulhatsz a munkahelyedre, és hajrá, termelheted a GDP-t!


2011. aug. 2. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
az elso kérdésre tudom a választ csak, eddig a tgyás teljes idejére és a gyed elso évére járt szabi, most a tgyás idejére és a gyed elso 6 honapjára
2011. aug. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
valaki lefordítaná nekem a dolgot magyarra, nem tudom értelmezni :((((( most mennék vissza dolgozni, már kiszámolták, hogy 60pár napom van. Ezek szerint mégsem ennyi, hanem kevesebb??????????????????????
2011. aug. 2. 13:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ránk nem vonatkozik. Azokra, akik most mennek táppénzre és szülni.
2011. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jaaaaa, azt írja aki 2011. augusztus 1-je után kezdi meg a GYED-ét... ÉRtem.... De hüle vagyoooooooooooook :(((((((((((((
2011. aug. 2. 13:48
 5/8 anonim ***** válasza:
elso vagyok, rád még nem vonantkozik csak, aki aug 1 után kezdi el a tgyast.
2011. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor majd a 3. babónál "szívok" :(((((
2011. aug. 2. 13:54
 7/8 anonim ***** válasza:
addigra eltörlik vagy kitalálnak mást
2011. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most mit nem lehet ezen érteni, ha augusztus 1 után mész GYED-re, akkor nem jár mondjuk 22 nap hanem csak 11 nap szabadság.

És ezt kifizetheti a munkáltató, amit eddig nem tehetett, mert a szabadságot ki kellett venni.

Ez a munkáltatóknak kedvező jogszabály, hátha szívesebben alkalmaznak nőket. Hiszen így csökkennek a költségeik.

2011. aug. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!