Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvoda ahová jártok szoktak...

Az óvoda ahová jártok szoktak eltűnni értékes cipők, ruhák a gyerek szekrényéből? És hogyan lehet ez ellen védekezni?

Figyelt kérdés
Most kezdődik a óvoda, és mi most megyünk először a 3 éves ikerimmel.Elég nehéz anyagilag, hogy az oviba is plussz cuccok kellenek.De azért cipőben megveszem nekik a jó minőségűt mert féltem a kis lábukat.Ruhákban is a jó minőségűt szoktam megvenni, inkább kevesebbet veszek de jó minősége legyen.Viszont, most beszélgettem a héten pár anyukával akik a mi ovinkba járnak pár éve, és azt hallom, hogy sok a lopás az oviban.Cipők,ruhák, de volt olyan is állítólag akinek a ovis zsáka tünt el.Mit lehet ez ellen tenni? Nem szeretném őket emiatt kopott ruhában,cipőben járatni.
2011. aug. 9. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
sokmindent nem tudsz tenni.Beszéld meg az ovónénivel,nálatok mi helyzet, van e erre példa,szoktak e lopni,de ettől függetlenül,felesleges méregdrága ruhákba oviba jártni a gyerekt,vegyél ovibe olcsobbat,amit nem sajnálsz annyira.egyébként van ovi ahol meg se negedik a flancolást,rendes tiszta ruhák,cipők,nem kell hogy márkás legyen.
2011. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
soha, semmi. És tele vannak a szekrények márkás ruhákkal, cipőkkel, játékokkal.
2011. aug. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem tűnnek el-le is kopogom-,de olvastam tanácsként,h érdemes olyan helyre beleírni a nevét,ahonnan nem lehet kivágni,tehát ne címkére.
2011. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem méregdrága holmikra gondoltam, hanem minőségi gyerekruhákra.És magyar gyártóktól van,nem kínai.A minőség nem feltétlenül méregdrága és flancos.Például vettem az ikreimnek 4100 Ftért tréninget.De abból nekem kettő kell.És ha eltűnik esetleg, mert megtetszik valakinek akinek enyves a keze,akkor vehetek újat.:( Azért nehogy már stresszben éljek, hogy egyszer bemegyek a gyerekekért, és eltűnik valami amiért megdolgoztam.Állítólag a kínai cuccokból még soha nem tűnt el semmi.Ez is érdekes.Az egyik csaj mesélte, ez egy közeli ismerősöm, hogy neki amióta eltűnt egy jó cipője azóta csak kínait vesz,pedig az is szép külsőre mégsem vitte el még senki.
2011. aug. 9. 13:35
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért az sem semmi,hogy az új és szép holmikat viszik el.
2011. aug. 9. 13:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva! Mi is nemsokára ovisok leszünk, de remélem nálunk nincs ilyesmi. Sajnos tanácsot nem tudok adni, de együtt érzek veled.
2011. aug. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De minek járatod ilyen emberek közé a gyerekedet illetve ilyen óvódába? Ha előre tudnám enyves kezűek járnak oda, a környékre se mennék, ez igazi igénytelenség. Nem a kínai cucc.
2011. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért fogom ide járatni a gyermekem,mert ebbe az oviba tartozunk.Lakóhely szerint van a beíratkozás, állítólag ez a legjobb legjobban felszerelt óvoda a környéken.Nem mindeki lop itt csak egyes egyének, nem mondom ki milyen hovatartozásúak mert nem különböztetek meg senkit.Állítólag úgy csinálják a dolgot, hogy bejönnek háza népestől, és körbeállják a szekrényeket és ekkor tűnnek el bizonyos dolgok.Az ovónők is félnek tőlük, ezért nem tesznek panaszt sehol.
2011. aug. 10. 14:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Én teszek megkülönböztetést, egyébként ha nem írtad volna háza népestöl jönnek és körbeállják a szekrényeket, ki sem találtam volna, vajon milyen fajtájú, származású emberek lophatnak. Mintha nem lenne egyértelmű.

Nálam elsődleges szempont volt, háza népestől ne járjanak oviba. És ne lopjanak.

Nyilván van előnye, ha valaki nem különbözteti meg az embert az ilyentől, de akkor meg le kell nyelned a békát. Gagyi cucc, káromkodás, verekedés az oviban.

Vagy elmész és beiratod tisztességes helyre, ahova viheted méregdrága, márkás cuccokban a gyereked, nem tanul meg káromkodni, nem verekednek a gyerekek.

2011. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!