Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a napirendje 18 hónapos...

Mi a napirendje 18 hónapos kisgyermeketeknek? Eszik önállóan? Elalszik egyedül, illetve még szopizik?

Figyelt kérdés
Azért kérdezném,mert én úgy érzem,visszafelé fejlődünk-egyre gyakrabban kéri a cicit, csak velem alszik el,nagyon hisztis lett (különösen az oltás után), és nagyon anyás.Nem akar egyedül enni, és szinte alig eszik-igaz most jönnek a rágófogai-még csak 10 foga van.11,300 kg, és kb. 86 cm.Ősszel megy bölcsődébe,tegnap voltak családlátogatáson,és nagyon dícsérték,milyen mosolygós,kedves kisfiú.A délutáni sétán meg egy fél órát visított a kocsiban,az egész utca rosszallóan fordult felém,mert nem akarta a szandálját felvenni.
2011. aug. 10. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kicsit rég volt de összefoglalom.


egyedül evett kanállal villával kést nem kapott.

ivás pohárból ment ügyesen.

szobatisztaság még nem alakult.

egyedül lépcsőzött az első emeletre.

pont másfél évesen hagytuk el a szopit este és reggel szopizott már csak . víz van a kis ágya mellett ha megszomjazna. esti mesét még nem olvastunk csak halkan beszélgettünk hogy mit csináltunk aznap mi volt jó ... stb.

sétálni már úgy mentünk hogy vittem a babakocsit de ált. nem ült benne csak akkor ha elfáradt.

2011. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Először is ne keseredj el.Első gyerek?Nem fejlődik visszafelé,szerintem most ért abba a korba amit dackorszaknak hívnak.A nem akarás ezért van.Az hogy anyás azért is lehet mert Te is feszült vagy ezek miatt meg a bölcsi miatt,mindkettőtöknek nehéz az elszakadás.Ha azt mondták,dicsérték,hogy mosolygós olyan nagy baj nem lehet,nyugodj meg.Át fogtok menni ezeken a dolgokon.Az én fiam most 18.5 hós.A cicit magától elhagyta ugy hogy kínáltam egyéves kora után tejcsivel(reggel-este volt csak cici,kevésnek találtam és ezért)szépen magától átállt.Egyedül enni tud már ezt is ő akarta,de vannak időszakok hogy főzhetek bármit nem kell,csak a fejét rázza.Én is azt hiszem nem eszik semmit,de a kakaót(2,5dl)Azt pl. megissza reggel este,és voltak napok hogy se reggeli,se ebéd csak vacsit evett szilárdat.Neki még az alsó szemfogak jönnek,elég nehezen,ez is bejátszik gondolom.A hiszti jelen van,földre veti magát,ma pl. a szék lábát rágta dühében.Ha nem nagyon foglalkozok vele,szinte rögtön abbahagyja.Van hogy visit az utcán is leül,ilyenkor fölveszem,mondom neki hol is megy a repülő...ilyesmi.Aludni délben is és este is egyedül alszik el.Azelőtt cicin,ringatva rajtunk,de ez régen volt.Este fürdés,ágyamban kakaó,aztán viszem a helyére,van egy plüss béka,rászoktattam(bábozással)Az egyik kezével azt öleli,a másikkal a haját csavargatja,de 5 perc és alszik.Elfárad azért annyit megy:)De nem ilyen fényes ez se mert vannak napok mikor 3-4-szer is be kell menni mert feláll,ordit,rázza a fejét.Akkor felveszem,motyogok neki hogy anya szeret de aludni kell,és a végén mondom hogy oké most ezaz utolsó,kicsit határozottabban,és beválik.Az én fiam 12.250 gramm 81.5 cm.Bilizni viszont nem akar ha rá is ül felugrik.Hát ezt túl kell élni,szeretettel fordulj felé,magyarázz neki,mert mindent ért ám,nagyon okosak.Minden jót Nektek.
2011. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam pont ma 18 honapos. :) Igaz o bolcsodebe jar de attol meg leirom neked a napirendet.


7:50-kor ebresztem. A reggelije mar el van keszitve es leultetem enni. Amiket reggelizik az: muzli tejjel, zabkasa tejjel es gyumolcsokkel, piritos tukortojassal, kulombozo szendvicsek zoldsegekkel es utanna egy pohar kakao vagy joghurt. Ezeket valtogatom, hogy ne legyen unalmas. Egyedul eszik ezzel nincs gond, igy amig megeszi a reggelit en kisminkelem magam, bepakolom az autoba a szukseges cuccokat. Reggeli utan arcmosas, fogmosas (en mosom a fogat), feloltozes es 8:30 korul elindulunk. 8:45 korul a bolcsibe hagyom es en megyek dolgozni. A melohely 5 percre van a bolcsitol igy 9-re pont beerek. Delutan 3-ig van bolcsibe, a ferjem megy utanna. Ha jo ido van egybol mennek jatszoterre, tekeregni, kacsakat etetni (van a kozelunkbe egy nagy park toval) ha rossz ido van otthon jatszanak vagy max. a kertben. 5 utan erek haza, picit jatszunk es utanna elkeszitsuk a vacsorat. Altalaban szendvics, rantotta, virsli, salatak szoval semmi extra. Kisfiam vacsora kozben meg iszik egy pohar meleg tejet. Meleg ebedet mindenki a munkahelyen, kisfiam pedig a bolcsibe eszik. Vacsora utan egy fel ora mesenezes vagy kepes konyv lapozgatas egy kis kozos jatek es 7:30-kor furdes. Este 8 orakor mar alszik.

Hetvegen amikor otthon van altalaban reggel 9-kor kell es kozosen reggelizik a csalad (szombatonkent mindig apa magyaros rantottaja van), mindig valami csaladi program van, baratokhoz megyunk akik szinten babasak, grillezunk szoval kihasznaljuk a kozos idot. Ebed utan alszik altalban 2,5-3 orat es ugyan ugy este 8 korul alszik el.

Altani nem kell mar nagyon regota (talan 11 honapos kora korul). Beteszem a kisagyba, megoleli a takarojat, integetunk neki, hogy jo ejt, o visszainteget es becsukjuk az ajtot. Solampa eg a szobajaba vegig, ejszaka is. Nem ebred mar kiskora ota, nagyon jo alvo. Persze ha fogzik vagy beteg, lazas akkor felsir dehat ez ertheto. Kanallal 14 honapos kora ota eszik egyedul es 16 honapos kora ota villaval (muanyag). A levesbe kenyeret szoktam neki apritani igy nem olyan hig es ezt is meg tudja enni kanallal. A szendvicset, gyumolcsot, pizzat, csirkehusit harapja a tobbit felvagom neki kis kockara. Poharbol 2-3 honapja iszik egyedul de erre nem en tanitottam hanem a bolcsibe szokott ra. Latta a tobbi gyerektol igy itthon sem kellett neki a csoros pohar tobbet hanem sima rendes pohar. Szobatisztasgtol meg messze vagyunk sot nem is probaltuk.

12 foga van es a leghatso ragofogai meg a szemfogai hianyoznak a tobbi kint van.

10 es fel kilo a centit sajnos nem tudom de kis tomzsi baba. :)

Jo tanacskent: ne aggodj, elofordul, hogy a babadnak is vannak rossz napjai, zsimbesebb es sir. Akkor eppen a szandal nem tetszett neki. :) Nincs ezzel semmi gond. Aki rosszaloan nez rad annak nincs gyereke es nem tudja de majd o is megtudja ne aggodj. :) Ez egy ilyen korszak en a kisfiamat sokszor "hiszti-Pisti"-nek hivom. Eljon az ido amikor mar nem csak hisztivel tudjak kifejeni a banatukat, akaratukat. Kisfiam meg nem beszel egyaltalan, semmit nem mond. Ezt tul kell elni. A bolcsi miatt meg ne aggodj, kisfiam nagyon szereti. :)

2011. aug. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ó köszönöm mindenkinek,olyan aranyosak vagytok,hogy tartjtok bennem a lelket!Nem első,második gyermek,de a lányomhoz képest ég és föld-mármint a kicsi sokkal elevenebb!Mondjuk elég nagy közöttük a korkülönbség is,és lehet,hogy az idő mindent megszépít!Megpróbálom a ciciről leszoktatni,mert akkor biztosan jobban enne,de nem tudom,hogyan kezdjem,nagyon nehéz hallgatni a kétségbeesett sírását!Ésnem tudom,mi a jobb,ha most leszoktatom a szopiról,és nemsokára jön a bölcsi-újabb "trauma",vagy inkább hagyjam a bölcsi megszokása utánra?

Ó de jó neked utolsó,hogy a pici szépen eszik,amíg te készülődsz!!Bár már mi is ott lennénk-ő biztos az gészet közben ledobná a földre...

2011. aug. 10. 12:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Igen nekem az első kettő lány és most a fiúnál minden más....A kaját az enyém is ledobná biztos vagyok benne.Szerintem ne vedd el tőle most a cicit,szüksége van rád azért kell neki.A bölcsibe úgyse lesz lehet el is hagyja.Ha azt is elveszed meg még nem is lesztek egész nap együtt,lehet nem lenne jó.Bár Te ismered őt...
2011. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Masodik gyerek, fiu, pont most 18 honapos.

Napirend. Kb 7kor kel,7.30 fele megissza a tejeskavet 9 mar nem szopizik), 8.30 fele reggelizunk, majd miutan elrendeztuk a lakast, kinti jatek ebedig. (este fozok, miutan lefekudtek) bed utan alvas, kb. 12.30-14.30, de altalaban 1,5 ora az alvas. Alvas utan uzsi, majd jatek kint 4 utan. 6.30 fele vacsi, utana bent jatek, 7.30 fele furdes, mese, es alvas.

Eves: nem eszik onalloan, vagyis probalkozik a kanallal, de nem minden megy. a leves egyaltalan nem, nehany csepp jut a szajaba. Amugy nincs is mindig kedve egyedul enni. en nem aggodom, segitek neki, osztonzom, majd alakul..

Akartoskodas nalunk is van, hiszti is, foleg, ha nem az tortenik, amit o elkepzel. Pld. be kell jonni a jatszoterrol vacsizni, ki kell mar szallni a kadbol, stb.

16 foga van, szoval nalunk a fodzas miatt nem lehet a nyugosseg.

Hetfon kaja az oltast. Cumizik. Neha el-el jatszik egyedul vagy a nagytesoval, de sokszor veszekedes a vege. Szerintem semmi gond nincs a kisfiaddal!!

Mi meg egy evet maradunk, es jovo szeptemberben megyek vissza dolgozni.

2011. aug. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, nalunk is az elso gyerkoc lany, es teljesen mas volt, mint a pici, neha en is elkeseredem, mert a lanyom ilyen korban pld mar mondatokban beszelt. Az ocsi viszont .... Nalunk is nagy a korkulonbseg - 5 ev - igy azt gondoltam, hogy majd a beszedfejlodese gyorsabb lesz, de nem.
2011. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen,a fiúk lehet,hogy másabbak egy kicsit,vagy hát mindegyik gyermek más,de olyan furcsa,hogy ugyanolyan nevelésre egészen másképpen reagálnak...Ma nagyon jól viselkedett a kicsi, csak a levest öntötte az ölébe,és onnan csipegette fel a répát-elvégre egyedül evett.Ő sem beszél még,lehet,hogy ezért is visít annyit,mert nem tudja kifejezni magát.
2011. aug. 10. 20:23
 9/11 anonim ***** válasza:
1, évesen nem evett egyedü,most is segítséggel,pedig két éves lesz.nagyon rossz evő volt.a marslakócskák szirup segített.egyedül aludt el,nagyon rég óta.nem cicizett csak egy éves koráig
2011. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én kislányom 18 lesz


Nem szopizik ( 2hetes koráig szopot )

egyedül csak kézzel hajlandó enni de már próbálkozik

Hát nálunk is eszméletlen hiszti megy ha nem az van amit ö akar veri a fejét a falba. Ha kisebb sétákat teszünk kocsit már nem visszük

2011. aug. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!