Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 hónap az oviig, szobatisztas...

1 hónap az oviig, szobatisztaságra semmi hajlandóság. SOS ötletek?

Figyelt kérdés

sziasztok! őszintén kezdek kicsit pánikolni, mert a lassan 3 éves fiamat fölvették oviba, de a szobatisztaságra egyelőre semmi hajlandóságot sem mutat. Néha szól, hogy pisilni kell, ügyesen bilizik ilyenkor, máskor meg a kakis pelust is alig tudom róla lekönyörögni... úgy érzem, egyszerűen nem akarja, nem pedig nem tudja...

volt már valaki hasonló helyzetben a gyerekével? mi működik ilyenkor?

köszönöm, ha írtok!


2011. aug. 15. 10:22
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%
Jo idő van,ne adj rá pelust,egy hét után elvileg kezd rájönni h ez más mint a pelenka,de ha semmi változás akkor még nem érett rá.
2011. aug. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
szia nálunk is ugyan ez a helyzet.csak nálunk annyival más,hogy bele pisil magától de utána kéri egyből a pelust.nagyon megdicsérjük ha bele pisil vagy kakil a bilibe de semmi nem válik be nálunk sem.ja és a pelust vissza kell rá adni mert különben bömböl.
2011. aug. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

utolso:és ha nem adod rá a pelust?igy eléri h bömböléssel visszaadd,és persz h ujra hisztizni fog.

mondd h nincs és ennyi...

2011. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
95%

Én feltettem a lányomnak egy nagy színes kartonpapírt a szekrényére (ő választotta ki a színét) , volt egy rakás matricám (spárban amit osztottak nemrég, az állatos), és mondtam neki ha szól hogy pisilni kell, kakilni kell, jó viselkedik, akkor ragaszthat a lapjára matricát. Szorgalmasan gyűjtöget, és mutogatja a rokonoknak.

2,5 éves múlt.

2011. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
5%
Bocsi, de nem 3 évesen kéne pánikolni. Már réges régen el kellett volna kezdeni bilire szoktatni.
2011. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
38%
sajnos ez a mai gyerekeknél kitolódik a kényelmes pelusok miatt.eröltetni nem szabad,de valoban nyáron simán lehetett volna tanitgatni.
2011. aug. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

sziasztok! köszönöm mindenkinek a hozzászólást!

nem most kezdtük a bilire szoktatást, másfél éves kora óta van bilije...

volt olyan nap, hogy a pelusba semmi sem ment, ügyesen bilizett. majd minden visszaállt a régi kerékvágásba.

volt, hogy szólt, nem kell pelus. nem adtam rá, megbeszéltük, hogy akkor bili (vagy wc). bizonyos időnként kértem,kérdeztem,firtattam a bilizést. nem kell anya -jött a válasz, majd 5 perc múlva szól, hogy bement s pisi/kaki... nem szidtam érte, de világosan megbeszéltük, mit kell tenni...stb. a végén visszakérte a pelust.

a felejtsd el a pelust elmo sokat segített, amikor nézzük, utána jobban figyel erre, de másnap nem érdekli az sem, ha kakis fenékkel játszik.

biztosan rosszul csinálok valamit, de a lényeg megrekedtem.

az tényleg segít, ha napokig balesetezünk? mármint, rájön a dolgokra? mert azon a napon, amikor ezzel próbálkoztunk (pisi-kaki ment mindenhova) láttam rajta, hogy elkeseríti a kudarc. nem szeretnék rosszat tenni neki, értitek...

az unokatesója szobatiszta, de csak otthon kakil, ami miatt egészségügyi problémái lettek. na én biztos túl érzelgős, óvatos vagyok, de nem akarok frusztrációt a gyerekemnek...

várok még ötleteket, tanácsokat! a cseszegtetők meg hidegen hagynak, szóval nyugodtan kiélhetik magukat :D

2011. aug. 15. 16:48
 8/43 A kérdező kommentje:

az egész nyarunk ennek a jegyében telik :(

azért most tettem fel ezt a kérdést, mert kifutottam az ötletekből.

hiába nem adok rá pelust, állandóak a balesetek és június eleje óta így van. sokat próbálkoztunk főleg az elmúlt 3 hónapban pelus nélkül, de nem haladunk...

2011. aug. 15. 16:52
 9/43 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha van balesetmentes nap,nem adnám vissza a pelust.mi akkor kezdtük,mikor pelusban itthon szólt h bilizni szeretne.Ügyes volt,és itthonra(kizárólag) nem adtam ezután sose pelust.

Utána a boltig is elmerészkedtünk igy,mert cseles volt,ha adtam rá pelust,belepisilt,ha nem volt rajta,nem volt baleset.Egyszer pedig egy órás sétánál elfelejtettem h hosszu utra megyünk,és nem adtam rá...és ekkor se volt baleset.na innentől nappalra elfelejtettük a pelust.

2011. aug. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

szia! az én fiam be is pisil, be is kakil pelus nélkül. legutóbb egész nap takarítottam, mostam (ami nem érdekel, ha látnám, hogy van értelme).

ma reggel is felkeléskor mondtam bilizzünk, elkezdte a bőgést, hogy nem akar. na basszus, akkor mit csináljak? erőltetni nem nagyon akarom...most pelus nélkül van. megírom majd, mire jutottunk ma. köszi!

2011. aug. 16. 08:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!