Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan ünnepeltétek a gyerekek...

Hogyan ünnepeltétek a gyerekek első szülinapját?

Figyelt kérdés
Nálunk a rokonságba nincs másik gyerek. "összeereszteni" a rokonságot nekem stressz, de nem akarom a fiam megfosztani semmitől. Ti hogyan csináltátok?
2009. ápr. 15. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem van egy 3 éves, és egy 1 éves lányom. Mi meghívtuk a rokonokat is, mert a nagy már értette mi folyik körülötte. Mivel a két lánynak egy napon van a születésnapja, így a kicsi is részese lett a dolognak.

Nálunk úgy volt, hogy délutánra odahívtuk a rokonságot, amikor mindenki ott volt jött a 2 torta. Ettek, ittak, és nem sokkal később hazamentek, mert tudták, hogy nemsokára fürdünk, így sértődés se volt abból, hogy haza kell küldeni őket.

üdv. Csilla

2009. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ott volt az apai nmama és npapa, keresztszülők, 2 12 évessel, keresztlányom 15 éves, sógórnőm. Barátok 2db. Az én rokonságom messze, így Ők nem tudtak jönni, pontosabban Apukámra számítottam (Anyum már nem él), de Ő sajna beteg. Kisfiam nagyon élvezte, pedig beteg is volt. Nem hagytuk volna ki semmi pénzért. Neked kell tudni mennyire gáz a rokonokat összeereszteni, de gondolj a fiadra, ha csak neked stressz, akkor azt most tedd félre és hidd el jó buli lesz.
2009. ápr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most olvastam vmelyik babás újságban(az e havi Baba magazin vagy Kismama),hogy 1 évesen még semmit nem jelent számukra ez az összejövetel,még az is előfordulhat,h a ritkán vagy soha nem látott rokontól, ismerőstől megijed.Szval most még nem fosztod meg semmitől.2-3 éves korukban kezdik érteni,h ez vmit jelent.Mi szűk családi körben fogjuk tartani,aztán jövőre már lesznek kis barátok is meghívva,és a családtagok számát is bővítjük.
2009. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi gyakorlatilag semmilyen közös ünneplést nem csináltunk. Lehet, hogy sokak számára megdöbbentő a véleményem, de szerintem egy 1 éves kisgyerek inkább megijed az addig nem, vagy csak néhányszor látott rokonoktól, mintsem, hogy örülne. Így nálunk a születésnapon semmiféle összejövetel nem volt. Egész nap csak mi voltunk otthon ketten a kisfiammal, este pedig jött apa a munkából. Úgy telt a nap, mint a többi. Persze hármasban megemlékeztünk róla, hogy ez az első születésnapja. És egy kis süti is volt. De csak ennyi. A rokonokkal úgy oldottuk meg, hogy az egyik nagyiékhoz (az én szüleimhez) mi mentünk el, mert amúgy is mi szoktunk vasárnaponként. A másik nagyiék pedig eljöttek hozzánk az egyik hétköznap délután. Nem bánom, hogy így csináltuk. Úgysem csak azon az egy napon jut eszembe, hogy milyen csoda, hogy velem lehet az én egyetlenem.
2009. ápr. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En sem akartam a két rokonságot osszeengedni, mert mindenki oldottabb, ha csak magunk vagyunk. plusz itt a keresztszulo, aki egyedulállo....Végul az én szuleim és férjem szulei egyszerre jottek, ok hozták a tortákat, én készítettem hidegtálat, szendvicseket, és valahogy elvoltunk. Ezt az egy alkalmat kibírtuk mind egyszerre, bár én is tartottam tole.
2009. ápr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi nem csináltunk túl nagy felhajtást, a nagymaminál ünnepeltünk, pici kis muffin tortája volt a fiamnak, egy gyertyával :) Ja, azon úgy elcsodálkozott, hogy megmarkolta a lángot, na mondom sírás lesz, de nevetett, gondolom hamarabb eloltotta, mint hogy érezte volna, hogy forró. Na a tortácskáját félig megette, közben maszatolt mindent, a végén meg már a kutya szájába tuszkolta, arról van is kép :D De ismerek olyat, ahol az egész rokonság összejön, étterembe mennek, koccintás stb., de szerintem ez inkább a felnőtteknek buli.
2009. ápr. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 hete volt a nagy ünneplés. Itt volt a két mama, azok barátai, a nővéreim és azok férjei azok gyerekei, a dédi.

Főztem ebédet, mindenki itt ebédelt és utána tortáztunk aztán ajándékokat bontottunk, majd délután kivonultunk a játszótérre.

Kislányom egyáltalán nem ijedt meg! Sőt, remekül érezte magát. Örült, hogy itt vannak a mamik, és hogy körülötte forog minden.


Én modjuk annyira kipurcantam tőle, hogy Hűsvét nálunk elmaradt, mert se kedvem, se energiám nem volt újra díszbe burkolni a lakást és főzés-sütést rendezni sem...

2009. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!