Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kell-e erőltetni a bilizést?...

Kell-e erőltetni a bilizést? 2 éves lesz nemsokára és úgy pattan fel a biliről, mint egy rugó, ha csak hozzáér a popsija.

Figyelt kérdés
Szerintem majd megérik rá és akkor rá fog ülni. Szerintetek? (kisfiú egyébként)
2011. aug. 23. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell,nem is szabad.
2011. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2,5 éves és csak pelenkával ül rá a bilire azt se sokáig. A bugyit se hajlandó föl venni. Egyre több időt hagyom pelenka nélkül. Nem görcsölök rajta majd csak fog bilizni. :/
2011. aug. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért kéne erőltetni? Csak nem a nagymamák aggódnak?

Pikler Emminél olvastam, hogy a II. világháborúban a budapesti ostrom idején az anyák próbálták volna még pelenkában tartani a szobatisztaság határán lévő gyereket is, mert az óvóhelyen ez tűnt egyszerűbbnek. De amelyikük megérett a szobatisztaságra, az az anya ellenében is ragaszkodott a bilihez.

Szóval kár erőlködni, ha ott tart, leszokik a pelenkáról.

2011. aug. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, én is így gondoltam. Utolsó: nem a nagymamák, a védőnő erősködik. :P
2011. aug. 23. 19:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Szintén zenész. Jövő hónap végén 2 éves, és ugyanígy felpattan a biliről, és mióta érzi, hogy én szeretném, nem is hajlandó ráülni. WC-ről is le akar szállni. Ez van, nem tudok mit csinálni. Egyre többet van meztelenül, majd csak lesz valami eredménye... egyelőre állva pisil, ahol éppen kell neki a kertben. :)
2011. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha erőlteted, akkor sokkal rosszabb lesz, mert szorongani fog a bilitől. Ráérsz akkor ezzel foglalkozni, mire óvodába megy! De akkor se erőltesd soha!
2011. aug. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, örülök, hogy egy véleményen vagyunk! :-)
2011. aug. 24. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!