Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves lesz a kisfiam szeptemb...

5 éves lesz a kisfiam szeptember 7. -én, az oviban azt mondták, hogy mivel túljelentkezés van maradjon csak itthon, mert csak a következő évtől lesz óvodaköteles, valóban ráér még egy évet itthon maradni anyával és a kistesóval?

Figyelt kérdés

Nagyon zsúfoltak erre az ovik.

Állítólag az évvesztesség miatt még nem kell oviba járnia.


2011. aug. 26. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem iskolakötelest akartál írni? Fura, hogy 5 évesen még nem járt közösségbe???
2011. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
A nagycsoport kötelező! Na, jah, mondani sokmindent lehet, de a legfontosabb az ovónénik kényelme, ezt hidd el. ő valóban évvesztesnek számít, de ennyi idősen jó lenne, ha járna oviba, nehogy gond legyen később.
2011. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Addig járt míg a kistestvér megszületett,majd átadtuk a helyünket a dolgozó anyuka gyermekének.


Valami olyasmit mondtak,hogy évvesztes gyereknél csak az iskolaévet megelőző év kötelező,tehát maradjon csak nyugodtan itthon ,én persze erősködtem,hogy szeretném ha járhatna.

2011. aug. 26. 12:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, akkor nem félreértés, viszont ez így nagyon durva! Nem elég, hogy elhúzzák az nagycsoportig, de még az évvesztességét is hozzá akarják csapni. Azért nehogy már 6 évesen kezdjen közösségbe járni! Igenis követeld ki, hogy vegyék csak be, én még utána is járnék, hogy ez így szabályos lenne-e az ovitól...
2011. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Sőt, ha jól emlékszem, 5 éves kor a felső határ!
2011. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt mondták szó sincsen 5 éves kortól kötelező oviról,hanem az iskolaévet megelőző egy évről van szó,ami évvesztes gyereknél egy évvel később van...


Húzták a szájukat flegmán beszéltek,hogy mit idegeskedek mikor amúgyis itthon vagyok a kissebbe.

Most vagy én vagyok nagyon pofátlan,vagy az óvónénik túlontúl kényelmesek?

2011. aug. 26. 13:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Felháborító amit megengednek maguknak némely óvodában.

Én nem hagynám annyiban, ha kell lépj túl az óvodán és az önkormányzatnál kérj tanácsot mert egy ekkora gyereket nem utasíthatnak el.

2011. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem jún-ban volt 3 éves, tehát a sulit nézve évvesztes lesz.

Nem vették fel az oviba túljelentkezés miatt, de az óvónő azt mondta, hogy ha betölti az 5. évét, akkor szeptembertől járnia KELL oviba.

2011. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de ha a gyerek egyszer már jár oviba, akkor kiutasíthatják???????? Ne hagyd annyiban, szerintem ilyet nem lehet!!!
2011. aug. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem kiutasítottak,csak meggyőztek mikor a kistesóval való terhesség végén már nem dolgoztam,hogy mostantól maradjon csak velem a gyerek,nehogy féltékeny legyen,meg ,hogy jobb lesz ez így,ne erőltessük az ovit,ráálltam akkoriban.


Törvény szerint valóban az évvesztes gyerek nem iskolaköteles ha szeptemberben 5 éves?

2011. aug. 26. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!