Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem járunk játszótérre,...

Nem járunk játszótérre, babaklubba, játszóházba, szerintetek ez akkora gond?

Figyelt kérdés

Amikor ismerősökkel beszélgetünk mind kerek szemekkel néznek rám, amikor mondom, hogy mi nem járunk játszótérre, ugyanis gyűlölöm!

így vagyok a játszóházzal és a babaklubbal is.

Képtelen vagyok elviselni az a légkört.

Az anyukák csoportosan pletykálnak, a gyermekekre alig figyelnek, azok meg néha szinte terrorizálják egymást, nem figyelnek a másikra.

Eleinte jártunk mind a 3 helyen, a mamák még néha elviszik a játszótérre, de max egy kis hinta, de csúszda inkább itthon, ott nem is szereti a lányom.

Képtelen vagyok beilleszkedni ezekbe az ott kialakult anyai "klikkekbe" és arról csevegni kinek mi a gondja.

A lányunknak a kertünkben kisebb játszótere van, itt játszik nálunk néha pár gyermek, illetve majd ha ovis lesz januártól majd kerül gyermekek közé.

Fejlett, okos, értelmes kislány, egyáltalán nem is érzi jól magát ő sem ezeken a helyeken, mert pl volt már olyan, hogy lelökték a csúszdáról, kisfiú felpofozta, mert a lányom puszit akart neki adni, és lopták már el a játékaink is.

Én meg mint írtam nem tudok, és nem is akarok sablonos témákról beszélgetni minden nap..

Más is van így ezzel vagy csak én vagyok ilyen különc?

Az élet bármely más terén elbeszélgetek emberekkel, a munkahelyemen is ugye évekig nap mint nap új arcokkal találkozom(tb ügyintéző vagyok), de nekem ez a mézes-mázas ismerkedések nem mennek..


2011. aug. 26. 13:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy gond!Én is falra mászok az ottani Anyukáktól.Szándékosan nem is folyok bele a beszélgetésekbe.Majd barátkozik az oviban.
2011. aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelező az ott lévő anyukákkal pletykálni. Én mindig elviszem játszóra a lányom, de nem igazán szoktam hozzácsapódni szülőkhöz. Volt,hogy beszélgettem egy kettővel, de ezt a szituáció hozta. Viszont az óvodába szerintem nehezebb lesz beilleszkednie, ha most el van szeparálva és nem találkozik az őt érintő problémákkal. Mint ahogy írtad kerülnek konfliktusba, veszik el játékát és ez nem lesz máshogy az oviban sem. Nekem a lányom most szokik be a bölcsibe, 2,5 éves, elég anyás, mert szinte mindent együtt csináltunk eddig, viszont hihetetlen ügyes és nagyon könnyen alkalmazkodik a bölcsihez. Én ámulok és bámulok, a bölcsis gondozónénik azt mondják valószínűleg kialakult benne egy egészséges társasági hozzáállás. Én örülök, hogy járkáltunk a játszótérre és nem hirtelen csöppent közösségbe. De mindenki maga dönti el, hogy a gyerekének vajon hogy jobb.
2011. aug. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Mekkora a kislányod?

Szerintem úgy 1,5 éves kor körül mindenképp el kell kezdeni ismertetni őt a gyerektársasággal. Találkoznia kellazzal a jelenséggel, hogy a gyerekek nem úgy viselkednek, mint a felnőttek, hogy kivesznek vmit a kezéből, megelőzik a csúszdán, stb. hisz másképp hogy fogja kezelni ezeket a helyzeteket? Bekerül 3 évesen az oviba úgy, hogy a rokonokon kívül szinte nem is látott gyereket.

És a másik: nem kötelező bratyizni a játszón. De komolyan, egyetlenegy anyukával se találkoztál még az efféle helyeken, aki kicsit is szimpatikus lenne? Nem fognak megkövezni, ha te igenis odafigyelsz a gyerekedre, és akár otthagyod a beszélgető partneredet, hogy közbelépj, ha kell!

Szerintem rendkívül sarkosan és túlontúl sötéten látod a helyzetet. Ha nem akarsz ilyen helyekre menni, elfogadom, de szerintem a gyereknek igenis kell a gyerektársaság. Minél előbb, annál jobb.

2011. aug. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel csak az a baj, hogy januárban megy oviba, és ő még csak egy gyönyörű szép álomvilágban él jelenleg.

Sajnos az oviban lesznek viták, esetleg kisebb verekedések.

Nehogy rosszul élje majd meg ezt az egészet, és emiatt nehogy ne tudjon majd beilleszkedni.

A játszótér nem az anyukákról szól, hanem a gyerekekről. Ő azért nem érzi jól magát ott, mert te sem. De néha nem ártana elmennetek, tényleg a kislányod érdekei miatt, hogy tudja meg, milyenek a játszótéri "farkastörvények".

2011. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyereked nem érzi jól magát a játszótéren, akkor nem fontos elvinni. Mégis fontos hogy sűrűn legyen gyerektársaságban, de ahogy írtad ez nálatok megoldható otthon.

Én sűrűn viszem a lányom játszótérre, de én sem szoktam pletyizni az ottani anyukákkal. Lehet hogy jó környéken lakok vagy nem tudom, de az én lányomat még sosem érte semmilyen atrocitás a játszótéren, pedig nem csak egy helyre járunk. Én úgy érzem ettől még simán be tud majd illeszkedni az óvodába, az erőszakot ráér még később megismerni.

2011. aug. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Hát én nem a magam szórakoztatására járok játszótérre, hanem a gyerek miatt. 3 éves lesz, a kicsi 1 éves. A kicsinek még doszta mindegy hol van, de a nagy már nézi a többi gyereket, oda megy hozzájuk, elveszik egymástól a játékokat, ezáltal megtapasztalják hogy esetleg az neki rosszul esik, megtanítom visszakérni, illetve ha tetzsik neki elkérni mástól. Ezeket otthon nem tudod megtanítani neki, majd az oviban szembesül azzal, hogy minden gyerek máshogy viselkedik vannak durvábbak, erőszakosabbak, akaratosabbak. És akkor már nem leszel ott hogy elmagyarázd neki ezeket a dolgokoat, hogy megérthesse éppen mit érez. Szerintem ebben a korban már fontos hogy társaságba vidd. Ha nem akarsz nem beszélgetsz másokkal, de amúgy meg nincs abban semmi rossz, ha van kihez szólni nem csak a gyerekhez egész nap. És nem hinném hogy ennyi "rossz" anya lenne, attól hogy neked úgy tűnik nem figyelnek a gyerekre, tuti hogy fél szemük rajta van. Lehet hogy ők azon az elven vannak hogy hagyják érvényesülni a gyereket, hagy játszon egyedül, ha konfliktusba kerül hagy próbálja meg egyedül rendezni. Egy 3 éves gyereknek már nem csak az anyjával kell tudni játszani. Azt otthon is lehet, a játszótéren meg hagy szaladgáljon, távolodjon el egy kiscit.
2011. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Én sem szeretek(és ez enyhe kifejezés) játszótérre járni,de a fiam miatt megyek.Mondjuk nem napi program ez,de azért megyünk.Olyan helyre járunk ahol nincsen klikkesedés az anyukák között és így elviselhető:)

Próbálj meg olyan helyet keresni ami neked is szimpatikus,mert a lányod miatt szerintem is kellene menned,ha nem is minden nap.

2011. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
nem kötelező minden nap játszizni de kell legalább hetente egyszer valahova elmenni a kicsivel. kell az is hogy a konfliktusokat megtanulja a gyerek kezelni. nem kell beleszólni a gyerekek dolgaiba csak ha eldurvul elég figyelni. én ismertem egy hasonló anyukát. nagyon féltette a lányát nem vitte sehova csak hozzájuk mentek játszani mások és amikor a gyerek bekerült az oviba akkor sorra érték a balesetek mert hát az ovónők sem mennek külön minden gyerek után csak ha kell akkor
2011. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Akkor még egyszer:

Eleinte jártunk mind a 3 helyen, a mamák még néha elviszik a játszótérre, de max egy kis hinta, de csúszda inkább itthon, ott nem is szereti a lányom.

Fejlett, okos, értelmes kislány, egyáltalán nem is érzi jól magát ő sem ezeken a helyeken.

Ezt nem olvastátok el, amit írtam?

Attól, hogy ilyen helyekre nem járunk még találkozik emberekkel, gyermekekkel.

Járunk mindenfelé, utazgatunk, parkok, terek, stb.

Nem remeték vagyunk ettől.

Most nem akarok megsérteni senkit, de (akik) azt írjátok, hogy márpedig kell ilyen helyekre járni, nektek csak ez lehet a gyermeki ismerkedés színhelye?

Szerintem nem.

Rendezvényekre, gyermekeknek való programokra, strandra is el szoktunk járni, csak a felsorolt 3 helyet kerüljük el általában.

2011. aug. 26. 16:54
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem csak ezek lehetnek az ismerkedés színhelyei, de míg játszóra mindennap el tud menni az ember, rendezvényekre vagy strandra nem. A parkokban meg ugyanúgy anyukák sétálnak a gyerekeikkel, mint a játszón.
2011. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!