Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiszúrás a kissebb testvérrel,...

Kiszúrás a kissebb testvérrel, ha anya alvásidőben kb 12-től -13:45 -ig a nagyobb testvért hozza el az oviból vele?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen messze laktok az ovitól, hogy majdnem két óra elhozni?


Az elmúlt évet így töltöttük, hogy fél egyre mentünk a nagy lányomért, ráadásul éppen ősszel/télen a nagy hóban BKV-val kellett menni. Én próbáltam úgy szervezni, hogy kibírja hazáig. Elhozás előtt ebédeltettem, aztán folyamatosan "abalygattam", hogy el ne aludjon. Amikor beértünk az oviba, akkor mindig felélénkült a sok gyerektől, aztán haza felé megpróbáltam valami nasival etetni, és így legtöbbször azért kibírta az ágyig, de nekünk így is egy órán belül megvolt a procedúra, még overálos öltözködéssel együtt is...

2011. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem csak egy van, de úgy csinálom, hogy akkor a babakocsiban aludjon, vagy a rendes autóban. habár lányom ha alszik alszik tovább ha kiveszem és beteszem az ágyába is.
2011. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Autóval megyek majd a nagyobbért az oviba,de nincs közel ezért tart eddig majd.


Tavaly még pici volt a kissebb,de most már nem alszik úgy,hogy körülötte zajok vannak,úgy állt be nyáron,hogy kb fél egytől aludt kb fél négyig.


Ha hazaérünk 13:45-re kb akkor még a nagyobb átöltözik,én is átöltözöm,tehát kb 2 -re tudnak aludni :-/...ha elalszanak 5-ig,akkor este nem tudom őket időbe letenni és ismét panasz lesz a nagyobbra ,hogy miért olyan álmos az oviban mindig.

2011. aug. 27. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Akkor meg kérd, hogy bent alhasson az oviban a nagy. A kicsit jól "kifáraszatod" délelőtt, picit előbb eteted/fekteted, aztán ébredés után be az autóba, ahol falatozhat valamit érkezésig.

Más ötletem nincs.

első

2011. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És ha a nagy bent aludna az oviban? Vagy a pici miatt nem engedik?

Egyébként kiszúrás vele, de nem tehetsz róla.

2011. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 percre van az ovi de azt mondták fél 1- re mehetek. A kicsi 12:05- jor elalszik, akár az etetőszékben is. Ìgy én ott fogom altatni a nagyot az oviban.
2011. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az!

Én is próbáltam, hogy elhozom a nagyot ebéd után, de borult az egész napirend.

Pontosan így volt nálunk is, hogy emiatt kb. 2-kor aludt el a kicsi a fél 1 helyett és ő nagyalvó, 3-4 órát simán alszik délután, szóval nekünk nem volt ez jó.

Ráadásul itthon a nagyfiam még pihenni sem hajlandó, míg az oviban legalább nyugton van, amíg alszanak a többiek és többször el is alszik, míg itthon már jóideje egy percet sem hajlandó aludni délután :(


Szóval én kedvesen elmondtam az óvónőknek, hogy a kicsinek és a nagynak is jobb, ha bent alszik és semmi kifogásuk sem volt ellene.

2011. aug. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!