Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen "állapotban" van a...

Milyen "állapotban" van a lakásotok/házatok a gyerekek mellett? Mennyire tudtok rendet tartani a szobákban, konyhában (mosogatás)?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, csak nekem okoz nehézséget rendet tartani itthon? Hiába pakolok mindenki után (két fiú és a férjem), csak nagyon ritkán van rend (ha éppen alasznak a gyerekek).


Előre is köszönöm.


2011. aug. 31. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom hogy már elrontottad.. nem írtad mekkorák a fiúk.


a gyerekeket 3 éves korra már meg lehet tanítani a játékaik elpakolására.


nekünk a nappaliban van a játszótér de ha már nem játszik valamivel csak rászólunk ha nem rakja el.


persze ehhez az kell hogy legyen sok kis tároló amibe tud pakolni. én már azzal is megelégszek sokszor ha beszórja az összeset - plüss, dupló stb. egy nagy dobozba amibe amúgy a plüssök vannak aztán hetente 1x szétválogatom.


nem zavar a kupi egyetlen egy dologért harapok ha szabad mondani .. kisautó matchbox nem lehet a földön mar irtó nagyot lehet esni ha véletlenül rálép valaki.

2011. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Rend van és mindig el van mosogatva.De én mániákusan szeretem a rendet.

A fal van összefirkálva de ez még belefér.Viszont nekem csak 1 gyerkőc van,kettővel azért nehezebb.

2011. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem egy 22 hónapos lányom van, és nálunk is elég ritkán van rend. Ahogy te mondod, amikor a gyerek alszik. Elég kicsi a házunk(50m2),és hamar látszik a lom. A konyhával nincs gond, mert elmosogatok, és ott rend van. Nálkunk a nappali a húzós. Általában ott vagyunk napközben. A lányom előszed egy játékot, és pár perc alatt megunja, hozza a másikat, közben lepakol a polcról, tehát mindig van játék, vagy valami a földön, vagy a kanapén. Ráadásul este hazajön a férjem, eszik, a tányért nem teszi el maga után, a zoknit, szennyes ruhát csak leteszi a kanapé karjára, tehát csak fokozza a napközbeni állapotokat. Ezért néha kiakadok, dehát olyankor úgy vagyok vele, hogy kicsi még a gyerek, hadd játsszon, nem fogom a kiságyban tartani azért, hogy rend legyen.
2011. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 fiú és 1 férj van, a lakásban rend szokott lenni, inkább az amortizáció az, ami engem zavar. Nemrég festettünk, de már krétavonalak vannak a falon, a kanapén is van pár színes csík, valahol hiányzik a bordűr, ilyenek.
2011. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem a rendetlenseg nem is zavar annyira de a kosz az viszont nagyon. Ha itt-ott hever egy jatek, kisauto stb. az nem zavar. Ugyhogy erre megproballok odafigyelni. Sajnos nagyon nehez foleg en dolgozom reggel 9-tol delutan 5-ig. Amig otton voltam a gyerkoccel nem volt gond mert amig aludt portalanitottam, kicsit rendet raktam, felmostam a konyhat, furdot... Persze nem mind egy nap alatt de szepen be tudtam osztani, hogy magamra is jusson ido. Na amiota dolgozom sajnos sokszor szalad a lakas. Oszintem bevallom, hogy mikor 5 utan hazaaerek nem fog el a takaritas utani vagy. :) Inkabb leulok a gyerekkel jatszani, megyunk jatszoterre, ki a kertbe, epitunk stb. Szerencsere mar este 19:30-kor alszik igy 19:30-tol este 21-ig pakolok, teszek-veszek es 21 ora utan leulunk a ferjemmel megnezni egy filmet vagy dumalgatunk. Altalaban hetfon takaritom a furdot, szerdan a konyhat szoktam meg a sutot (ha szukseges), csutortokon szoktam portalanitani. A mosast a ferjem intezi, vasalni a tv elott szoktam vasarnap este. Mosogatas nem gond mert van mosogato gepunk. Porszivozni hetente ketszer szoktam, szombaton delelott (hamar megvan 40 perc az egesz lakas) es kedden a ferjem porszivoz delutan 17 utan amikor en hazaertem. Ha szombaton tekergunk akkor elmarad a porszivozas. :) De aheti az mindenkeppen megvan. Nagytakaritas mint pl ablakpucolas az evente 4-szer van fizetunk erte, a kertet evente 4-szer rakjuk rendbe ezert is fizetunk. Ugyhogy sajnos mi igy tudjuk beosztani az idonket, nagyon faraszto es kozel sincs olyan rend mint gyerek elott. :) Soha nem is lesz de ezt elfogadtuk es nem bosszankodunk rajta.
2011. aug. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk gép mosogat, úgyhogy én csak bepakolok minden evés után pár perc alatt (de a férjem is segít minden házimunkában), úgyhogy nem áll halomban a mosatlan. Ha megtelik, elindítjuk a gépet.


Nálunk szabályok vannak, játszani csak a gyerekszobában lehet, ott nem baj, ha halomban vannak a játékok, de 1,5-2 éves koruk óta be vannak fogva a pakolásba - addig nem lehet új játékba kezdeni, míg az előzőt el nem pakolták. A játékokat nagy ikeás tárolókban tartjuk, amibe csak beledobálják, így a kicsik is könnyen pakolnak.

2011. aug. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi csak hárman vagyunk a családban, de mindnyájan rendetlenek alapból (jó, persze, tudom, a gyereket rá kéne nevelni, de ha egyszer én sem tudok jó példák mutatni…), én kampánypakoló vagyok, néha rámjön és mindent pöpecre megcsinálok, aztán szépen újra elburjánzik a káosz. Ilyenkor azzal szoktam mentegetőzni, hogy mért csak én legyek rendes, ha mások nem azok? :)

Szerintem aki gyerek mellett pikkpakk rendet tart, ufó, vagy mániás, és ez utóbbi (tapasztalatból mondom) rosszabb bárminél. Szóval ne aggódj, viszont próbáld meg felhívni valahogy a család férfitagjainak a figyelmét rá, hogy ők is tegyenek néha valamit a cél érdekében. (Nálam pl. kis csata volt, de mégis örültem a győzelemnek, mikor a férjem rácsodálkozott, hogy ő valóban a kanapé mellett hagyja a koszos zokniját nap mint nap. Ehhez annyi kellett, hogy pár napig ne tegyem el helyette a szennyesbe, s kiderült, észre sem vette. Azóta figyel. ;)

Egyébként én is igyekszem a gyerekszobára korlátozni a játékokat, persze ennek az az eredménye, hogy ott jó nagy kupi van folyton – de kicsi is a lakás, nincs normális helye mindennek.

Szerintem 20 év múlva hiányozni fog, hogy legókocka alakú folttal kelek fel a fotelből. ;)

2011. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem bírom a kupit magam körül, amíg otthon voltak a gyerekek, km-eket sétáltam a lakásban mániákus játék-visszacipelés miatt. Plussz minden nap porszívóztam, mert állandóan behordtak ételt a szobába. Mosogatni viszont tényleg nagyon szeretek, meg mosni. Csak főzni utálok :-D
2011. aug. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!