Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálok rosszul a szobati...

Mit csinálok rosszul a szobatisztaságra nevelésben?

Figyelt kérdés

6 hónapja kezdtük el a fiammal a bilizést. Eleinte nehezen, mára már viszonylag rutinosan megy a pisi-kaki, de állandóan csepeg a pisije így naponta 3-4 alsónadrágot is cserélünk, és így 6 hónap elteltével is kell még az alváshoz pelus. Nem ébred fel sem arra, hogy pisilnie kell, sem arra, hogy bepisilt. Lefekvés előtt pisil és csak közvetlenül ágyba bújás előtt adom rá a pelust és rögtön ébredéskor le is veszem róla.

Ő nem érett még vagy én csinálok valamit rosszul?


2011. szept. 15. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocs, kicsit off vagyok. Mennyi idős? Nálam 2,5 a kicsi és ugyanígy vagyok. Nappalra szobatiszta, de éjjelre nem. Próbáltam este pelus nélkül altatni és éjjel megpisiltetni. De nem ébred fel,ébresztgetni nem akarom. Bepisilt2-3-szor, így visszakerült a pelus. Én arra gondolok, nem érettek még rá.
2011. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős a kisfiad, de az elmondásodból ítélve akkor ő már nappalra szobatiszta, csak még nem ágytiszta. Szerintem nincs ezzel semmi probléma. Sok kisgyerek nem egyszerre lesz szoba- és ágytiszta. Van, akire még 4-5 évesen is pelust adnak alváshoz. A pici pisi, hogy belemegy az alsóba, csak idő kérdése és az hogy sokat mondogatod neki, hogy még előtte szóljon, mielőtt pisis lenne a gatyó. Én is így voltam, hónapok teltek el, mire elkezdett a lányom azelőtt szólni, mielőtt egy kis pisi bement volna. Aztán megért rá, vagy megértette nem tudom, de ma már csak nagyon ritkán vannak balesetek. Januárban lesz 3 éves és még én is adok rá pelust alváshoz.
2011. szept. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én nagyfiam majdnem ugyanígy volt. És én beszéltem urológussal a dologról. Azt mondta a doki, fiúknak eleve gyengébbek a záróizmaik, mint a lányoknak és egyénileg is más lehet. Elképzelhető, hogy 9-10 éves korára erősődik meg annyira, hogy biztosa tartani tudja a vizeletet.

Nem írtad, de az én fiamnál ez a becseppenés kb 3 éves koráig tartott, éjszakára (én nem adtam rá pelust) most 5 éves korára biztosan ágytiszta, úgy, hogy nem kel fel éjjel egyáltalán pisilni.

Érdekes egyébként, hogy a kicsi fiamnak soh nem csöppen a vizelete és ő 2 évesen éjszakára is úgy lett ágytiszta, hogy soha nem kel fel éjjel pisilni, tudja tartani, akkor is, ha egyébként rengeteget iszik, mert mondjuk sósat evett.


Ja és még annyi, az ágytisztaságot most kérdezték az 5 éves státuszon. Hogy hogy állunk vele.

2011. szept. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!