Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődei fegyelmezés beszokta...

Bölcsődei fegyelmezés beszoktatás alatt: meddig mehet el a szülő más gyerekkel szemben?

Figyelt kérdés

A lányom 21 hónapos, hétfőn kezdte, eddig nem is volt semmi baj, ő nagyon nyitott csaj, simán odamegy a nagyobbakhoz is játszani, nem félős, nem ijedős, reggelente alig várta, hogy beérjünk a bölcsibe. Ma viszont "megtámadta egy bűnszövetkezet". 3 kissrác, egy nagyobb csoportból, motorokkal, beszorították egy kisházba és felváltva lökdösték. Látszott, hogy nem először csinálják a fiúk, és tegnap már ugyan ezt eljátszották a lányom egy csoporttársával is, ott is a szülőnek kellett odamennie rendet tenni. Gondozónő egyik esetben sem lépett közbe, bár nem tudom, látták-e egyáltalán.

Mi az a reakció, ami még elfogadható ebben az esetben, amiből a fiúk meg is értik, hogy jobb, ha nem próbálkoznak ilyesmivel? Mert nagyon nem lenne jó, ha a lányom elvesztené a kedvét és nem akarna járni. Én fel vagyok készülve konfliktusokra, tudom, hogy lesz majd harc, adnak - kapnak, oda - vissza, ez nem is baj, így szocializálódnak, így tanulják meg, hogy kell egymás mellett élni, nem is nagyon szoktam közbelépni, de szerintem itt már túl nagy volt a kor és erőkülönbség, ezt nem a gyereknek kellett volna megoldania. Igazából az zavar, hogy mennyire látszott a fiúkon, hogy pontosan tudják, mit csinálnak, nagyon gonosz volt az egész helyzet, ahogy röhögtek azon, hogy a lányom sír és megijed.


2011. szept. 16. 12:52
 1/5 A kérdező kommentje:
a fiúk 3 évesek voltak.
2011. szept. 16. 12:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy végülis tettél-e valamit?


Én mindenképpen megbeszélném a gondozónőkkel, hogy mit láttam és milyen következtetést voltam le, mit éreztem az adott helyzetben stb. Elmondanám neki, hogy bár partner szeretnék lenni és elfogadom az iránymutatásukat, azért azt ne várják, hogy tétlenül nézem ahogy 3 NAGYOBB akár a sajátomat, akár bármelyik gyereket terrorizál. Mert ez bizony lelki terror, és szerintem ha a gondiénik látták volna akkor, akkor azonnal közbe is lépnek.


Igenis hívd fel a figyelmüket és jelezd, hogy meg tudják előzni a hasonló helyzeteket.

2011. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is szólj a gondozóknak, bár én is rászóltam volna a gyerekekre. Nálunk egy kislány ilyen agresszív, harap, csíp, és rugodos, amikor a szemem láttára csinálta, rászóltam, hogy okos kislány nem csinál ilyen butaságot, neki se esne jól ha én jól megharapnám. Szóltam a gondozóknak, azóta jobban figyelnek a kislányra, egész héten csak egy malőr volt.

Nyugodtan szólj, mondd azt, hogy a lányod ha beelegel, akkor nem lesz hajlandó bölcsibe jönni, és ha hisztis, akkor nagyon nehéz vele bánni - így a gondozóknak is érdeke, hogy ne engedjék.

2011. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

1.: a lányomat kimentem szorult helyzetéből tétovázás nélkül, 2.: azonnal szólok a gondozónak, köv. nap nagyon szemmel tartom a fiúkat, ha megismétlődik, keményebben elbeszélgetnék a gondozóval, a fiúknak hangosan mondanám, hogy "soha ne bánts mást, mert így senki nem lesz a barátod!! (direkt E/2, nem szabad őket bandaként kezelni, hanem egyénként szólni hozzájuk)" a lányomnak elmesélném, hogy a fiúk még nem tudják, hogy kell szépen játszani, és hangosan szóljon rájuk, nem szabad senkit bántani!! és szaladjon oda a gondozóhoz, ha legközelebb meglökik.

A játszótéren 3 év körüli fiú föllökte az akkor alig egy éves lányomat, aki szerencséjére csak a fenekére huppant, de nagyon meglepődött, ha más lelki alkat, akkor sírt volna, de olyan kis "nyitott csaj", mint a tiéd. Szóval nézett szegénykém nagy szemekkel, akkor érte először ilyen inzultus, én meg azt hittem fölrobbanok. Mondanom se kell a kölök anyja 30 méter messze beszélgetett vagy mi. Megfogtam a kisfiú kezét, nem hagytam elszáguldani, és mondtam neki, hogy: föllökted a pici lányt, segíts neki fölállni, és kérj tőle bocsánatot, és közben NAGYON határozottan fogtam a kisfiú kezét! Akkorra anyuka is odaért, én már tudtam mosolyogni akkorra. És a lányom is, meg a kis csávóka is. Amúgy ez nem gonoszság sokszor, hanem életkori sajátosság is, de határozottan fel kell ellene lépni. Ha a gondozóban nem tudsz bízni, vagy nem látod, hogy komolyan venné a dolgot, nem figyel nagyon mindenkire, akkor én lehet, hogy másik bölcsi után is néznék...

2011. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekes amit írsz, hogy együtt játszanak a nagyobbak a kicsikkel. Nálunk minden csoport külön részen játszik az udvaron is kerítéssel elválasztva.

Ha gondok vannak a gyerekekkel beszoktatás alatt, mi szülők nem szólhatunk rá a gyerekre, csak a gondozó. Ezt ki is kötötték előre, hogy csak a saját gyerekünkkel kommunikálhatunk, mással tilos, mert a gondozóra kell, hogy hallgassanak.

Egyébként én letojtam volna ezt a szabályt és én is a gyerekem védelmére kelnék!

2011. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!