Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesemnek tüdőgyulladása...

2 évesemnek tüdőgyulladása van, valaki akinek a gyermekének volt, mondana erről pár szót?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnáloma picikédet :-( ,az én kisfiamnak is volt tüdőgyulladása tavaly,4 évesen,extrém fehérvérsejtszáma is volt,nagyon megijedtünk,mert a körzeti orvos még leukémiát is emlegetett.


Szerencsére nagyon-nagyon hamar helyrejött a gondos orvosi segítségnek köszönhetően,de én is nagyon aggódtam.

2011. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, gondolom nem hagyta gyógyszer nélkül az orvos! Ha már diagnosztizálták, akkor gyógyítani is tudják. A baj csak akkor van, ha nem veszik észre. Pár nap alatt rendbe jön megfelelő gyógyszerrel. Nem egy leányálom, de nem lesz semmi baj. Ha nem látsz gyógyulást pár nap alatt, akkor vissza kell menni, vagy kihívatni a gyerekorvost. Az én fiamnál nem vették észre 3 évesen, és kórházba került. Ott egy hét alatt rendbe hozták. De akkor már vizes mellhártya gyulladása is volt.
2011. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2 évesen volt a fiamnak is. Magas láza volt csak a 200-as lázkúp hozta le. Amikor szakadozott a váladék öklendezett, egyszer ki is hányta. Két napig ülve aludt az ölembe mert fekve nem bírt folyton köhögött. a legjobb az volt hogy matracon a nyitott erkélyajtónál feje alstt vastag párna. sűrű orrszívás meleg mézes tea, ha más nem a közérzetet javítja. tantum verde. a kisfiam nagyon elesett volt igényelte hogy mellé bújjak. nappal többször szundikált.

Jobbulást! gyógyuljon meg hamar!

2011. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedden indult egy náthával ,bő orrfolyással ! A mi orvosunk nem volt itthon de én nem hagytam annyiba elvittem egy másik dokihoz ,mert köhögött és hőemelkedése volt !Ott levetkőztettem a vizsgálathoz volt vagy 19 fok és ott ült a picikém félmeztelenül amíg a doktornő telefonált ! Én betakargattam és védtem a hideg elől de innen már nem tudom ,hogy ettől vagy mástól kapta el pl. tőlem ,mert a héten többször is megfordultam tüdőgondozóba ..Péntekre kijött az orvosunk és ő állapította meg a tüdőgyulladást ! Írt fel antibiotikumot amit péntek este óta kap és már nem köhög de ha játszik jön-megy a hője nem levonva lázcsillapítóval 38.1 !
2011. szept. 18. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt kezdődő tüdőgyulladás. Még nem hallatszott, de a röntgenen látszott. Antibiotikum, és helyrejött szépen, a lázát csillapítani kellett.

Én nem láttam rajta, hogy rosszabb lenne, mint pl. egy lázzal járó vírusos megbetegedés.


Jobbulást Nektek!

2011. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak másfél évesen volt,csak láza volt,lehúztam,visszament,nem tudták mi van,mert nem hallatszott.Aztán 1x a doki hallott vmit,elküldött röntgenre,ott derült ki,borsónyi gyulladás a szív-rekesz szögletnél.2 adag antibiotikumot írt fel,aztán meggyógyult,visszamentünk röntgenre is,minden oké,erre felírt egy 3. kúrát,nehogy visszaessen.Én meg azzal a lendülettel ott is hagytam a dokit,a gyógyszert természetesen ki sem váltottam.Nem esett vissza.Most 5 éves.

Jobbulást a gyerkőcnek!

2011. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm !
2011. szept. 20. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kislányom októberben lesz 2 éves. Pont 2 hete esett át kezdődő tüdőgyuszin. Elég félelmetes volt, nagyon magas volt a láza 39,5, lázcsillapítóval-ülőfürdővel alig ment le 38,5-re és 4 óránként újra felment. Ez volt 3 napig, addig szinte semmit nem aludt, evett, csak nyűglődött.

Antibiotikumot kapott rá, meg lázcsillapító kúpot és Nurofent felváltva. A 4-ik napon már "csa" hőemelkedése volt, az 5-ikne már semmi. 2 nap múlva meg megint rohangált, ugrál.

Ja, és nem tudom hogy kapta el, mert nem volt egyáltalán megfázva. Egyik reggel 39 fokos lázzal kelt.

Jobbulást nektek! Sok folyadékot ittass vele!

2011. szept. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!