Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ősszel-télen kezdeni a szobati...

Ősszel-télen kezdeni a szobatisztaságra nevelést vagy ne kockáztassak hogy felfázik? Más aki ekkor kezdte?

Figyelt kérdés
A lányom 20 hós de már 2 hónapja érdeklődik a bili-wc iránt (van egy nagyobb tesója), sokszor mondja hogy bepisilek és szalad a wc-hez persze van rajta pelus így végül annyiban marad. Mindenki azt mondta várjak vele következő nyárig mert akkor milyen könnyű. A nagyobb gyerekem júliusi így ő tényleg pont 2 volt mikor szobatiszta lett a nyáron.(nem most, hanem 2 éve).
2011. szept. 19. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

H a kicsit érdekli a WC, bili használata akkor próbálkozzatok! Nagyon sok babával van/volt tapasztalatom így Én elsőre mindig azt tanácsoltam, hogy nyáron jobb, de csak azért, mert a nagy melegben könnyebb csak a kisbugyit/gatyát letolni és már kész is. Ráadásul általában az elején még a pisi eleje a fehérneműn landol. Meg ott van a játékba merülés is ami rendszerint bepisilést/bekakilást eredményez. összefoglalva nyáron nincs annyi ruha rajtuk, az udvaron (ha van) bármikor pisilhetnek, meleg miatt nem fáznak fel.


DE ha a Te gyerkőcöd most érdekli akkor ne fogd vissza, nem egy gyerkőc volt aki télen a mínuszokban lett szobatiszta!

2011. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a gyereken múlik. Ha ő ép télen érik meg a szobatisztaságra, akkor teljesen fölösleges és pszichésen káros is, hogy csak azért, mert ősz/tél van, halogassátok. Bent most még úgysincs hideg, sokáig amúgy se lenne nedves ruhában, ha becsurgat, így felfázni nem fog. Sétához meg vigyél pót ruhát, amit gyorsan rá tudsz adni, ha baj van.

A 2. fiam februári, ő pontosan 2 évesen lett teljesen szobatiszta. Nem trükköztem vele, hisz úgy gondolom, ha valaminek eljön az ideje, kár halogatni. Sosem fázott fel, pedig nem fűtjük túl a házat és kint is sokat voltunk.

2011. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még az is lehet, hogy a hideg beállta előtt megtanulja. :o)


Egyik barátnőm kislány is tél közepén tanulta. Kicsit szívtam a fogam, amikor mínusz 10-ben a hóba pisiltette, de nem lett baja tőle és szépen megtanulta.

2011. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha most érdeklődik, próba szerencse. Nem azért javasolják a nyári kezdetet, merthogy akkor nem fázik meg, hanem azért, mert akkor eleve kevesebb ruha van rajta, futkározhat meztelenül, bugyiban, könnyebben tudatosul benne a látvány-érzet:)

Mi tavaly szeptemberben kezdtük, volt ilyen idő is meg olyan is, soha nem fázott fel emiatt.

2011. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fiam egy éve kezdte.elöször otthon volt pelus nélkül,majd rövidebb utakra is.ilyenkor biliztünk elötte.

februárra már nem volt pelusa,és májustol éjjelre is szobatiszta.

Ha érdekli,csináld,max kicsit lassabban megy mint nyáron.

2011. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi télen kezdtük, 3 hét alatt lett teljes a siker. A lakásban volt fűtés, nem kellett több réteg ruha, csak kisbugyi, meg egy naci. Legalább jobban megtapasztalta, milyen, ha bepisil. Fél percnél így sem volt tovább rajta a pisis ruha, mert azonnal cseréltem.
2011. szept. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, akkor lehet nekifogunk:) A felfázást én se úgy értettem hogy hagyom a pisis ruciban:))

Hanem így hogy mondjuk mikor elmentünk anno bevásárolni a fiammal de még nem volt olyan tökéletes a dolog hogy otthon pisilt akkor útközben már tartani tudja és bizony jópárszor volt hogy útmenti bokrot vagy ilyesmit céloztunk meg.

Na most vastag overálban télvíz idején nem szívesen pisiltetném útközben a lányt, azért az mégse ugyanaz:)

De majd legfeljebb itthon kísérletezünk egyenlőre pelus nélkül.

2011. szept. 19. 15:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a nagybevásárlással kezdtük(én irtam h épp egy éve)

olyankor kapott még pelust.volt benne pisi,de volt h elfelejtettem h pelus kéne rá,és nem volt baleset.rafkós volt,tudta mire való a pelenka és inkább belepisilt:))

2011. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!