Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megbűnteted a gyerekedet, ha...

Megbűnteted a gyerekedet, ha összekoszolja magát?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk,kisfiamat nyáron a szünetben naponta többször fürdettem le,öltöztettem át,mégis ha a szomszéd kislány átjött megdöbbenve szaladt hozzám,hogy milyen koszos a kisfiam aki éppen a homokozónkban játszott,mondtam neki a probléma nem itt kezdődik :-) .

Természetesen evés előtt ,wc használat előtt és után kezet mos,minden nap zuhanyozik.


2011. szept. 24. 14:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mert nem szándékosan csinálja. Nem azért, hogy engem bosszantson. Ha én leülök mellé a homokozóba és is ugyanolyan koszos leszek.
2011. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy büntetem meg. :) 3 éves lányom van. Láttad volna hogy jöttünk ma haza a játszótérről. És mikor nekem segít itthon a kertben kertészkedni? Van fürdőszobánk, meg mosógépünk is. :)
2011. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
NEM
2011. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Fürdés, átöltözés, annyi.
2011. szept. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem büntetem meg, azért gyerek, hogy játsszon. Nem a legdrágább és legszebb ruhákat adom rá játszani, de ha azokat koszolja össze, akkor sem kap ki, van mosógép. Sajnálom azokat a gyerekeket, akik nem mernek felszabadultan játszani, mert kikapnak ha összekoszolják magukat.
2011. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
dehogy büntetem, sőt, hagyom, had koszolja magát, had sarazzon, mezitlábaskodjon. Most élje ki gyerekkorában. mielőtt bejön a házba lábmosás, porolás :), majd kézmosás, ha dagonya volt, akkor lezuhanyzunk és úgy megyünk enni. ennyi. Semmi baja nem lesz a kosztól,de ha így esik jól játszania, akkor hagyom. nem akarok kényszeres, tisztaságmániás gyereket nevelni.
2011. szept. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Dehogyis büntetem meg!Azért gyerek, hogy játsszon! Ha mindig arra kell figyelni egy gyereknek, hogy nehogy piszkos legyen, akkor igazán bele sem mer merülni egy játékba! Ha piszkos lesz a ruha, ki lehet mosni (gondolom, víz, mosószer és aki kimossa, nálatok is van) :D

Én épp attól voltam mindig rosszul, mikor hozzánk az oviba kiöltöztetve, a legtrendibb ruhában hozták a gyereket és a lelkére kötötték, hogy vigyázzon rá.. szegények szinte egész délelőtt ültek, be ne koszolják magukat, ne is beszéljünk az udvari játékidőről...

Én annak a híve vagyok, hogy játékhoz olyan ruhát adok a gyerekeimre, amit aztán nem sajnálok, ha bepiszkolódik, esetleg kiszakad.. Sőt! Ha nagyon belemerültek netán a játékba és nyakig maszatosak, sárosak lettek, hát beállítottam őket a zuhany alá akár nappal is és gyorsan rendbe hoztuk a dolgot.. ettől a világ nem dől össze és legalább élvezhetik a játékot :)

2011. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a gyerek dolga. A leírtak alapján a te gyermeked nagyon jól végzi a dolgát. :)
2011. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
dehogyis.eszembe se jutna.nem mi vagyunk a ruháért,hanem a ruha értünk.milyen játék lenne az,ha csak arra figyelne,hogy tiszta maradjon.egyébként két éves,és játszótér után úgy kell kiráznom belőle a homokot,de ez nem jelent problémát.van víz és mosószer.
2011. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!