Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis/ovis gyerkőcötök is...

Bölcsis/ovis gyerkőcötök is szinte folyamatosan beteg?

Figyelt kérdés
Tavaly február óta jár, akkor nagyon sokat volt beteg (lázas is volt), 1 hét bölcsi után, 1 hét itthon. Most nyár után egyszer már itthon volt mert hányt-vírus. Utána nagyon köhögött és náthás volt. Itthon volt 4 napot, plusz a hétvége. Most megint náthás vasárnap óta, meg köhög, bár az megmaradt neki az előző náthából. Most viszem a bölcsibe, amíg nem lesz lázas. Ennyi erővel szinte nem is járnánk bölcsibe. Kap vitaminokat is, eszik zöldséget, gyümit.
2011. szept. 28. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
29%

Tudod, amíg van olyan kedves szülő, aki baxik otthon maradni a gyerekével, aki beteg(!!!) és beviszi az oviba/bölcsibe, addig a te is 1 hétig ovi/bölcsi, 1 hétig otthon leszel vele.

Persze, vitaminok jók, zöldség és gyümölcs. Kiváló!!!

De mégis mit érsz vele, ha egy hányós-hasmenéses vírust kap el bent valakitől?


Mai világban már nem tehetik meg az emberek, hogy otthon üljenek a gyerekkel, ha beteg. Ha nem mész dolgozni minden második héten, akkor "Heloszia" munkahely.

Sok helyen közlik, hogy postázzák a papírokat majd, esetleg fel se vesznek dolgozni, mert gyereked van!


Unokaöcsém ovijában is ez ment, hogy 30 gyerekből alig jártak már be a végén. Volt olyan nap, hogy 3an(!!!) voltak oviba, mert egy gyerek végig fertőzött mindenkit!

Idei ovis évet úgy kezdték, hogyha betegen viszi valaki a gyerekét be, akkor egyből hazaküldik.

És érdekes módon, unokaöcsém alig beteg. Míg máskor mindig elkapott valamit ...

2011. szept. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont a múltkor jött fel ez a téma a szülői értekezleten, mivel jön a rossz idő.


A bölcsőde vezető azt mondta, először is tegyünk különbséget betegség és beteség között.


Van a közösségben egy általános betegség, ami gyakorlatilag szünet nélkül mindig ott van, és vagy okoz tünetet egyes gyerekeknél vagy nem, ezt úgy hívják, hogy közösségi hurut.

Ez köhögéssel (nem erős és nem hurutos) jár, orrfolyás, tüsszögés. Ilyenkor nincs láz, nincs levertség. Ez úgymond normális, vannak gyerekek akiket ez a sima közösségi betegség is nagyon le tud dönteni a lábáról, de azért nem jellemző. Ezek azok a gyerekek akiket taknyos orral látsz a bölcsiben, mert egyébként semmi baja.


Aztán vannak az egyéb betegségek, a szezonális vagy nem szezonális vírusfertőzések, és egyéb,orvosi kezelést/ellátást igénylő betegségek, amik lázzal (is) jár(hat)nak, levertséggel, vagy pl a hasmenéses-hányós vírus. Sorolhatnám.


A baj akkor van, ha azok a szülők is beviszik a gyereket, akik ez utóbbi betegségcsoportba tartózó betgeséggel fertőzött gyereket visznek valamiért közösségbe. Vagy mert munkakényszerük van, vagy mert tudoatlanok, vagy tök mindegy miért - de pl nálunk az ilyenért szólnak és hazaküldik, vagy azt mondják másnap ne menjen már.



És hoyg akérdésedre is válaszoljak, az én lányom ezek szerint szerencsés. Ő "csak" kb 2-3 etente betegszik le, és legtöbbször akkor is csak ezek a sima közösségi hurutos tünetek jönnek ki rajta, amik még csak le sem döntik a lábáról inkább csak kellemetlenek, pl orrfújás stb...


Mondjuk amióta közösségbe hordjuk, azóta mindig kap valamilyen vitamint is...

2011. szept. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A bölcsit végig betegeskedte a gyerek. H a terhességem miatt nem lettem volna védett, akkor már rég kirúgtak volna a sok hiányzás miatt. Hiába, hogy nem maradtam otthon vele minden köhintésnél. Kapott vitaminokat, nem volt elég. most kezdte az ovit, próbálunk egy új imunerősítőt, hogy annak köszönhetjük e, nem tudom, egyszer már nekiállt köhögni, gyorsan vittem dokihoz, hogy hátha sikerül az elejét elcsípni és nem jön ki nagyon, szerencsénk volt, köptetőt kapott, és mehetett oviba, néhány napon belül el is múlt a dolog.
2011. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem is ez a vesszőparipám...

[link]

2011. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

egy hónapja jár bölibe, nem akarom elkiabálni, de...

szed immunoglukant és cebion multit

2011. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, és nekem ez a furcsa:)


Március óta ovis és eddig egyetlen egyszer volt beteg, egy hányós nyavaját szedett össze. Éjjel 3szor hányt, azt ennyi. De az sem viselte meg.

Volt, hogy minden gyerek kidőlt, a fiamnak meg semmi baja.

Nekem ez a fura, hogy mindig azzal riogattak, hogy ha majd ovis lesz, folyton beteg lesz. Nos, ez idáig nem jött be.

A kistesója sem egy beteges figura:)

2011. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Én nem adok nekik semmilyen vitamint, és egyéb immunfokozókat.

2011. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!