Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a hisztit,...

Hogyan kezelitek a hisztit, ha idegen helyen, nem otthon történik, pl. utcán, boltban, játszótéren, közösségben, játszóházban?

Figyelt kérdés

Akkor is meg tudjátok tenni, hogy közönyösek maradtok (már aki így kezeli egyébként is) és "elnézitek" hogy mondjuk vergődik a földön és megvárjátok, míg lenyugszik?

Tegnap valami iszonyú napunk volt, játszóházban voltunk délelőtt és a 23 hós kisfiam fél óra alatt vagy 5-ször földhöz vágta magát, visított, csapkodott, kegyetlenül megharapta a karom, és a szemüvegem is messzire repítette a csapkodása. Én meg csak néztem, azt se tudtam hirtelen, mit tegyek, ilyen még soha nem történt, meg/lefogni sem tudtam, úgy elhagyta magát meg ugye a rugdosás, csapkodás miatt, és amit meg szépen nyugodtan mondtam neki, meg se hallotta. Nekem is nagyon rossz érzés volt a tehetetlenség és Őt is sajnáltam a történtek miatt.

Ma meg séta közben tört rá a hiszti, és földhöz vágta magát az utcán, nagyon nehezen tudtam csak a figyelmét elterelni, és hazahozni "épségben".

Ti mit tesztek ilyenkor??


2011. szept. 29. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Figyelmen kívül hagyom. Nem leszek ideges. Összepakolom a gyereket, be a kocsiba és megyünk haza.Nehéz, de meg lehet tanulni :)
2011. szept. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg kaphatott volna egyet a fenekére. Ha megharapott,akkor a szájára. Tudom,hogy ez ma nem szokás,de ha nem rendszeres,akkor hatásos.
2011. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Ez a dili, hogy nem lehet rácsapni a gyerekre csak egy újabb "hóbort". Néha egy jól írányzott fenékrecsapás vagy kézrecsapás hatásos lehet. Nem arról beszélek, hogy meg kell verni a gyereket az egy másik dolog. Ha nem naponta 50x ütnek a gyerek fenekére akkor el lehet érni vele a kívánt hatást.

Nekem 1x játszotta el a lányom a kórházban hogy földhöz vágta magát és nem akart jönni, mert nem kapott meg valamit. 3x kértem, hogy jöjjön a 4-nél mondtam neki, hogy jó én megyek és hátat fordítva elindultam lassan. Fél perc múlva csendben mellettem volt. Azóta nem csinált ilyet.

2011. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Mindent teljesen ugyan úgy csinálok mint otthon, mert különben nem is értené a gyerek, hoyg mi van.


De azt hozzáteszem,hogy én a kezdetektől fogva következetesen kezeltem a hisztiket, soha egyszer sem néztem el neki, és így nekem már igazán nem is hisztizik. Bár elkezdi, megpróbálja, de csak annyit kell mondanom, hogy "tudod hogy anyát a hiszti nem érdekli" és erre azonnal abbahagyja.

2011. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat az off-ért, de a "földhöz vágja magát" dolgot hogyan kell elképzelni? Tényleg lefekszik a földre? Vagy a földre csapja magát? Nem tudom elképzelni, hogy ez miért jó a gyereknek :) leírnátok, hogy ez milyen? Nincs gyermekem, de nagyon sokszor hallottam másoktól, hogy földhöz vágta magát a gyerek... (de még nem láttam utcán heverő gyereket)
2011. nov. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!