Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor még nem érett a...

Most akkor még nem érett a szobatisztaságra? Mit csináljak ilyenkor? 28 hónapos kislány

Figyelt kérdés

Néha ráül a wc-re,sikerül is bele a pisi,néha szól is ha kell.Viszont eddig többször is volt már hogy reggel bugyikát adtam rá mert fel akarta venni,megbeszéltük hogy ha pisilni kell akkor szól.Kérdezgettem mindig hogy nem kell e pisilni,menjünk e de mondta hogy nem.Ennek ellenére kb. a 10 esetből 8x 5 percre rá hogy megklérdeztem hogy menjünk e pisilni,becsurgott a pisi. Szólt ő,de már csak amikor csurgott. Most akkor ez azt jelenti hogy nem érett még?Mit csináljak?

Néha bilibe is akar pisilni bár ez ritkább. Kakilni csak pelusba,de nálunk a kakilás nagyon nehéz eset amugy is.


2011. okt. 3. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérdezd, hanem fogd meg a kezét és vidd ki pisilni. Legyezn ez egy rendszer nála, amire rászokik. Akkor rászokik arra is, h a bilibe pisil. Hiába tud beszélni és ért meg egyes dolgokat egy ilyen kicsi mégsem érti meg, h mit mondasz neki. Ők még inkább a jó és rossz közötti hangsúlykülönbséget értik.
2011. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen csak borzasztóan dacos tud lenni,és attol félek hogy ha elkezdem őt kézenfogva vinni magammal akkor behisztizik,és ha behisztizik akkor sirás meg minden lesz belőle,és nem akarom hogy valami nagativ dologgal kösse össze a pisilést,hogy ő nem akart vinni én me gerővel kivittem.....vagy ez hulyeség?
2011. okt. 3. 09:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kisfiam 3 évesen lett szobatiszta mire oviba vittem.Iszonyatosan megszenvedetem vele azt hittem sose lessz szobatiszta.Én is sokat jártam úgy,hogy megkérdeztem kell e pisílni erre nem választ kaptam 5 perc múlva meg bepisílt.Vittem beiratni az oviba de akkor még nem volt szobatiszta.Kérdeztem tőlle szeretne e oviba járni,azt mondta igen.Akkor úgy döntöttem még több energiát visszek a szobatisztaságra szoktatásra így bele adtam mindent.Mondtam neki,hogy csak akkor mehet oviba ha nem pisíl be meg kakíl be mert oda csak akkor járhat meg ehez hasonlókat.Ezt a nap folyamán úgy 100x mondogattam neki szimplán is meg amikor bepisílt bekakílt is.Folyamatosan kérdezgettem tőlle volt olyan óra,hogy 5 percenkét töbször is megkérdeztem kell pisílni és hozzátettem a magyarázatott miért nem szabad bepisílnie meg bekakílnia.Az agyára mentem már láttam a kérdezgetéssel de hatásos volt.Mikor tudtam,hogy előtte ivott kis idő múlva pisíltettem ha akart ha nem.Ezt amúgy szerintem nem szabad de nálunk ezt muszály volt mert rá kellett szoknia a bilire,hogy oda kell kakílni meg pisílni mert 3 éves koráig azt amit én mostam meg takarítotam utána már nem bírtam.Ja meg még annyi,hogy el kell venni a pelust tölle,hogy el is felejcse,hogy olyan létezik.Először úgy akartam leszoktatni,hogy csak este adok rá de nem vált be mert udta,hogy van pelus este és napközbe is azt hitte van rajta.Mikor éjszakára is elvontam a pelust haladást értünk ell.Sok mosás volt akkoriban főleg nappal.Folyamatosan kérdezgetni kell hetekig, meg ha gondolod,hogy sokat ivott és kéne már pisílnie esetleg játékosan megpisílteted,elmagyarázod neki miért is nem szabad bepisílni,bekakílni,mondom folyamatosan kell kérdezgetni és elmagyarázni, nálunk ez jött be meg a pelus elvonás!A mackóinkat is sokszor vittük pisílni,hogy nekik pisílni kell és utána ő is pisílt velük.Hidd el sokan mondják,hogy náluk egyből leszokott a gyerek nem is kelett nagy erőfeszitést tenniük,na nálunk nem ez volt.A kisfiam nehéz esett volt ezen a téren!!!!!!!Imádta a pelust!!Tanácsolom neked,hogy tedd célodúl,hogy most leszoktatod és több energiát fordícs erre.Kérdezgess folyamatosan,magyarázd el neki folyamatosan miért nem szabad mikor bepisíl akkor is,vidd pisíltetni ha úgy érzed már kéne neki,játékosan is pisílhettek meg ha úgy döntesz a pelust el vonhatod tőlle véglegesen.Sok kitartásra és mosásra van szükség de ez nem nagy idő!!Csa rá kell érezni a szobatisztaság ízére,hogy mi a rendje a pisilésnek és kakilásnak.Jó sokat írtam de azért mert ez nálam nehéz volt és jó kiadni magamból.Remélem ti könnyebben veszitek majd ezt az egészet.Drukkolok!!
2011. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimeritő választ. Akor azt mondod ne várjak vele,már most csináljam?És nem fog megfázni? Mondjuk ő éjjel rengeteget pisil,mert sokat iszik-éjjel is,ugyhogy nem tudom hogy tudnám megoldani az éjjeli pelenkamegvonást.Olyan néha mintha nem érezné előre hogy kell,meg mintha itthon untatná a pisilés.Ha bevásárlókzpontban,étteremben,mamánál vagyunk,akkor mostanában ott hamarabb akar elmenni pisilni,minnt itthon,ugy látszik ott érdekesebb...
2011. okt. 3. 11:53
 5/6 anonim ***** válasza:

kisfiam is dettó.ha meztelen a popsia,akkor szól h pisi,és megyünk wc-re.ha már adok rá bugyit,vagy csak nacit(az nem olyan szoros mint a bugyi igy nincs annyira pelus érzés mint bugyinál),akkor ált az eleje bemegy,még akkor is ha 25 milliószor kérdem h nem kell pisilni.amint becsurranik az eleje,azonnal szól.ő rengeteget iszik,ezért ő akár 5 percenként is képes pisilni.

szóval most én is ott vagyok mint ti kedves kérdező.én esténként mikor már nem vagyunk kinn,akkor nem adok rá pelust,de hát az is max egy óra.nem hinném h ennyi idő alatt megtanulná,de talán egyszer közelebb visz a szobatisztasághoz.

nagyon tetszik a második hozzászóló írása.ha bejön a tél,lehet én is kipróbálom(csak az éjjel gond nálunk is mert kacsa a fiam).

2011. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja az lemaradt hogy 25 hónapos a fiam
2011. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!