Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Holnaptól szeretném elkezdeni...

Holnaptól szeretném elkezdeni a bilire szoktatást, kérek szépen tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

2 éves a kislányom, már többször belepisilt vagy belekakilt a wc-be de sokszor nem is szól csak megy minden a pelusba. Viszont nagyon érdeklődik, és amikor valóban belepisil vagy belekakil akkor nagyon boldog ezért vettem bugyikat és holnaptól "gyakorolnánk", kérlek írjatok tapasztalatokat, ötleteket és hogy mire figyeljek/vigyázzak?

Ja és azt hogy ne legyen a kedvenc fotel meg a játszószönyeg csupa pisi azt hogy oldjam meg?... Járkáljak utána és mindíg takarjam le ahova ül?


2011. okt. 4. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ilyen ügyes, hogy már pisilt/kakilt wc-be, akkor adj rá bugyit, s félóránként küldd el pisilni. Nekem fiam van. Ha pisilnie kell, de ideje nincs elmenni a wc-re, akkor fogdossa a kukiját. Gondolom, a kislányoknál is van valami hasonló, amivel próbálják visszatartani a pisit (pl. fogja a punciját, keresztbe teszi a lábát). Figyeld a lányod, s rá fogsz jönni, mi ez a jel. Ilyenkor pluszban ültesd rá a wc-re.

Balesetek biztos lesznek, erre készülj fel lelkileg. Ilyenkor ne szidd meg, takarítsd fel és kész. A fotelt esetleg letakarhatod egy vastagabb pléddel, de sajnos előfordulhat, hogy az sem védi meg a huzatot. A bilire szokás ilyen, balesetmentesen szinte lehetetlen túlélni ezt az időszakot.

2011. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fotucsok ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondta a gondozónő a bölcsiben, hogy ne ültetgessük félóránként a bilire, mert akkor nem tanulja meg, hogy szólni kell, és majd a bölcsiben senki nem fogja félóránként ráültetni, aminek az lesz az eredménye, hogy bepisil. Szóval szerintem a szobatisztaságra tanítás legjobb nyáron, de ha már így van, akkor mindenképp csak bugyit adj rá, és mondd, hogy szóljon. Persze, ha néha rákérdezel az nem baj, viszont az a jellemző, hogy eleinte gyakran összevissza pisilnek. Nálunk az ülőgarnitúra amúgy is le van takarva, a szőnyeget meg gyorsan áttöröltem vizes ruhával, és míg nagyon vizes volt dobtam rá egy kis törölközőt. Nálunk a zenélő bili nagyon bevált, mert imádta, hogy zenél, mikor "produkált". Sajna most jön a sok ruha, és elég nehéz ilyenkor váltásruhát cipelni magaddal, pedig eleinte szükség lesz rá.
2011. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval.
2011. okt. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig az aránny 2 wc-be pisilés és 5 gatyába. Van értelme , vagy várjunk?
2011. okt. 5. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!