Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom 1 hónap...

3 éves kislányom 1 hónap múlva óvodás lesz. Nem igazán beszél még, a vizsgálatokon túl vagyunk, mindent rendben találtak. Hasonló tapasztalatokra lennék kíváncsi. Hogy fogadják a közösségben a nem beszélő gyerekeket?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 14:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még,annyit hozzá,hogy a saját kis nyelvén(ami alig érthető) szeretne beszélni,szóval nem azért nem beszél,mert nem akar,hanem nem tudja szépen kiejteni a szavakat.Logopédus még nem foglakozik vele,mert nem töltötte be a 3 évet. Nagyon félek,hogy kinevetik az oviban,hogy nem tudja megértetni magát.
2011. okt. 14. 14:11
 2/11 anonim ***** válasza:

vannak ilyen későn beszélni kezdők - pontosabbasn a ún nyelvi fordulat későn kezdőduik - amikor hirtelen nagyon belelednül (addig is mindent értett, de nem válaszolgat, csak röviden, amit szükségesnek érez.)

Sok hires nagy gondolkodó életrajzánban olasható: 3 éves koráig nem beszélt.

Valószínű hamarosan rázendít..

Az óvónők ismerik ezt a helyzetet, a gyerek is megtalálják a hangot majd vele, tudnak együtt játszani.

Ne félj, nem lesz semmi baj. Fokozatosan, egyre hosszabb időre hagyd ott- és mindig pontosan akkora menj, amit előtte megbeszéltél vele.

2011. okt. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi gond,az oviban hamar meg fog tanulni beszélni a többiektől.Akkor rá lesz kényszerülve,hogy szavakkal is megértesse magát,mert otthon már a mozdulataiból tudod,hogy mit szeretne.Szóval nyugi,nem fogják kinevetni,más is volt már így,hogy nem nagyon tudott még beszélni 3 évesen.
2011. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

bocsánat, siettem é elment jav.*

pontosabban az ún, nyelvi fordulat későn kezdődik - amikor hirtelen nagyon belelendül

Sok hires nagy gondolkodó életrajzában olvasható:

3 éves koráig nem beszélt

2011. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ.Annyira rossz látni,hogy mondaná Ő,de egyszerűen nem tudja helyesen kimondani. Sőt,ilyenkor érzi is,hogy nem jól mondta és inkább nem beszél egy ideig,mert elmegy a kedve a beszédtől.
2011. okt. 14. 14:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Pedig mindent megért és olyan aranyos gondolatai vannak,de szinte csak én értem és a férjem,mert annyira speciális halandzsát használ és annyira hozzászokott,hogy ha próbálom kijavítani,megsértődik és órákig duzzog:-((((
2011. okt. 14. 14:20
 7/11 anonim ***** válasza:
BHRG tornára szokták küldeni vagy valamilyen más típusú mozgásos fejlesztésre. Mi legalábbis mindig továbbküldjük az ilyen gyerekeket és nagyon sokat javulnak.
2011. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Utolsó válaszoló: Honnan külditek tovább? Óvodában dolgozol?
2011. okt. 14. 17:59
 9/11 anonim válasza:
Az oviban majd megjön a kedve a beszédhez, hiszen ha majd neki kell az a baba, akkor majd megszólal.
2014. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne javítgasd!
2020. nov. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!