Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más gyerekeket is érdekel a...

Más gyerekeket is érdekel a halál témája?

Figyelt kérdés
Az enyém ovis már és egyre többet kérdezi, hogy mi lesz velünk, ha meghalunk. Szoktunk temetőbe járni, sajnos van kikhez. Elmagyaráztam már neki mi hogy zajlik és úgy gondolom megérti valamennyire. A temetőbe eltemetik őket, de a Mennyben vannak az angyalokkal és onnan néznek minket. De mégis szokott kérdezősködni. Más gyerkőcöt is érdekel a téma?
2011. okt. 15. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony a 4 év körüliek az első metafizikus korszakukat élik. Kis filozófusok ők. Ír erről a szakirodalom.
2011. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is foglalkoztam vele amikor megnéztem egy Walker a Texasi kopó részt...
2011. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 éves, de nem érdekli. Pedig most halt meg a férjem édesanyja, velünk lakott, de az sem tűnt fel neki különösebben. Voltunk kint a temetőben is, de valahogy nem fogta fel, hogy mi van.
2011. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3.5 éves.Egyik nap átkiabált este a szobájából,hogy:"Anya,mi együtt halunk meg?"Na,hirtelen csak hebegtem valamit.Másnap beszélgettem vele erről,napokig ez volt a téma.Az érdekelte,vele mi lesz,ha én meghalok,totál kétségbe volt esve.:(
2011. okt. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 és fél éves volt, mikor meghalt az Apukám. Ez 4 hónapja volt. Azóta állandóan faggat. Én azt mondtam neki, h a papó felköltözött a csillagok közé. Kérdezte is, h akkor találkozik a jegesmedvével?:( Sokszor kérdezget, h mi is felköltözünk-e és lejön-e stb..
2011. okt. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én ovis fiamat is szőrnyen érdeklik az ilyesmik (igaz, a véredények is :-D ). Én azt mondtam neki, hogy mindannyian idővel újjászületünk (mert szerintem igen), és akkor újratalálkozunk, és rengeteget kérdez róla, hogy megismerjük-e majd egymást, stb.

Az isten-téma is nagyon érdekelné. Nyáron gyújtottunk egy templomban gyertyát, és arra kértük, hogy gondoljon, kívánjon valami szépet közben. Azt gondoltuk az apjával, hogy biztos "kér" valamit, mint a Mikulástól, de mostanában elárulta nekünk, hogy azt kívánta, "bárcsak élne még Jézus" :-O Azt hittem hanyatt esem!

Nagyon furikat tudnak már ilyen korán is mondani!

2011. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!