Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves a lányom, még mindig...

2 éves a lányom, még mindig nem alussza át az éjszakát,2-3-szor ébred, cicin alszik vissza. Pár hónap múlva vissza kell mennem dolgozni, hogyan szoktassam le az éjszakai ébredésekről?

Figyelt kérdés
Éjjel nem hagyhatom sírni, a férjem dolgozni, a fiam iskolába megy. Nagyon kevés tejcsim volt, így 2 óránként szoptattam, emiatt velem alszik, saját szobája pedig nincs, kevés a szobánk. Végül 1 éves koráig kapott anyatejet. Azóta gyakorlatilag rajtam cumizik a gyerek, ami nem jó, de nem tudom hogyan szoktassam le róla. Addig üvölt vörös fejjel, amíg nem adok neki cicit. Csakhogy vissza kell mennem dolgozni napi 8-10 órát, éjjel pedig aludni kellene, de egyelőre nem látom a fényt, hogy valaha is jobb lesz a helyzet. Mit tanácsoltok, mit tegyek?
2011. okt. 17. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezt meglehetősen elszúrtad. Le lehet szoktatni, kissé csúnya módon. Kend be citromlével, vagy egy kis ecettel a mellbimbódat, így amint bekapja érezni fogja a rossz ízt, általában ez visszataszítja őket. Vagy 2 évesen már elég értelmesnek kellene lennie ahhoz, hogy azt mond neki, hogy neked fáj, ha bekapja és akkor nem csinálja. Nálunk utóbbi volt, de ő szopott, nem cumizott. Cumizásra való a cumi és nem a női mell. Mellesleg sosem altattam magam mellett, van ágya, ott a helye.
2011. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy el lett rontva, de az én lányom soha nem volt hajlandó kiságyban aludni. Ahogy letettem üvöltött, vagy ha aludt, azonnal felébredt, amint a popója a matrachoz ért. A fiam iskolás, nem hagyhatom üvölteni a kicsit éjjel. A cumit sosem fogadta el a lányom, pedig vettem 6 félét, egyik sem kellett neki, a cumisüveget sem fogadta el. Eddig én is tudom hogy nem jó ez így, csak azt nem tudom hogyan tovább...
2011. okt. 17. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig nem szúrtad el./ -"van ágya ott a helye"- úgy hangzik mintha nem is egy gyerkőcről beszélnél.. / Bekenheted tényleg hátha az segít, de nem minden esetben válik be ez sem sajna. Én még hagynám a helyedben és megpróbálnám amit írt az 1.hozzászóló, hogy elmagyarázod neki. Majd írd meg hogy sikerült!
2011. okt. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az első hozzászóló által írt módszer egyszerűen nem fair, körmönfont módszer erre. Áttolod a felelősséget a gyerekre, megutáltatod vele a cicit, ahelyett, hogy ha eldöntötted, akkor egyszerűen ne engedd az éjszakai cicizést. Ha kellően határozptt vagy, és igazán eltökélt ezt a gyerek és érezni fogja, és noha tiltakozni fog, előbb belátja, hogy hiába hisztizik, nem kap éjjel többet. Nappal azért kapjon, ha még szopik. Egyébként nem fog bölcsibe járni? Az enyém azután kezdte átaludni az éjszakát, hogy bölcsis lett. szép fokozatosan néhány hét alatt. Már csak az esti alvás előtt szopizott, de azt a bölcsikezdés után két hónappal beszüntettem. Rövid zúgolódás után elfogadta. DE továbbra is ott maradtam vele elalváskor és összebújva aludt el. Muszáj néhány napot kibírni, ha eredményt akarsz elérni. De ha belekezdesz, ne hátrálj meg.
2011. okt. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bölcsibe fog járni, de lehet csak fél napot, utána a nagymama vigyáz rá, amíg én este hazaérek. Nappal meg csak addig tudna cicizni amíg itthon vagyok, ha már dolgozom, akkor nem. Muszáj lesz valamit lépni, ez így nem maradhat tovább. Csak a fiamnak meg pihenni kellene, de ha a kicsi üvölt éjjel, a nagy másnap nem tud figyelni a suliban. Majd az őszi szünetben kezdjük az elválasztást.
2011. okt. 17. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, én nem értek egyet, egy elválasztás és egy bölcsikezdés majdnem egyszerre sok egy kicsinek. Hagyd meg a szopit, hidd el, ha megszokta a bölcsit és a te napközbeni távollétedet, a dolog magától rendeződik majd. Az új helyzetekhez való hozzászokást pedig azzal is segíted, ha meghagysz neki egy kis ismerős vigaszt. Pont ebben az időben lesz rá a legnagyobb szüksége.
2011. okt. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!