Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYES mellett 6 órában fogok...

GYES mellett 6 órában fogok dolgozni, hogy adják ki a TGYÁS és GYED alatt felgyült szabikat, számolhatják teljes bérrel az előbb kiadott szabikat (8 órában dolgoztam ), ha a GYES-t csak a szabik kiadása után igénylem majd meg?

Figyelt kérdés
Valóban az új törvény szerint ha kérem ki is fizetik,ahelyett,hogy letölteném?
2011. okt. 17. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanígy jártam mint te.Vissza megyek dolgozni de csak részmunkaidőben tudnak alkalmazni:((( Én is teljes munkaidős rendben dolgoztam a szülés előtt és én úgy gondolom,hogy IGEN,a teljes munkaidő után jár a szabi,függetlenül attól,hogy most csak részmunkaidőre mész vissza dolgozni!Hiszen a változás nem a TGYÁS+GYED idején következett be hanem most,miután ezek már lejártak!Nem vagyok ugyan szakértő, de én logikusan így gondolom:)))
2011. okt. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ma voltam bent aláírni a papírokat. Gyes mellett 6 órában fogok dolgozni. Novembertől veszem ki a szabikat, 60 nap szabim van, így január valahányadikán megyek élesben dolgozni. Ezt a 60 napot sajna 6 órás fizetéssel fizetik ki, de ha 4 órásba mennél vissza, akkor a 4 órás bér szerint fizetik ki. A munkáltatót nem érdekli mennyi felhalmozott szabadságod van 8 órás fizetés mellett!!!. Vagy a szabadság idejére visszamondod a gyest, és újra igényled 6 órás munkaviszony mellett, persze a gyermek 3 éves koráig. Én jobbnak láttam, ha nem bolygatom meg a gyest, hanem kérem a 6 órás munkaviszonyt és a szabadságot. Ez is jobb mint a semmi.
2011. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, magyarul nem számolják teljes bérrel a szabadságot, ha 6 órásba mész vissza. Kiveszed a szabit és 6 órás fizetés szerint kapod a pénzt a felgyülemlett szabikra és plusz a gyes.
2011. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!