Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves picinek agresszív...

2 éves picinek agresszív viselkedésével kapcsolatban milyen szakértő tudna segíteni? (Nevelési tanácsadóban 3 éves kortól foglalkoznak pszichológusok gyerekekkel, ez akkor kilőve)

Figyelt kérdés
2011. okt. 20. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a védőnő segítségét,ő biztos tudja.
2011. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

leginkább az anyuka, mivel 2 évesnél ez élettani sajátosság, nem igen foglalkozik ezzel szakértő.

mindig fogd meg a kezét és mondd el neki, hogy ilyet nem szabad csinálni mert fájdalmat okoz a másiknak. és persze soha ne üssétek meg, még egy kézre csapás se mert attól csak rosszabb lesz

2011. okt. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előzőnek. Hiába viszed magánúton pszichológushoz, mert ő csak annyit fog mondani, hogy nem játszik agresszíven, frusztrált, mindig azt várja a szülőktől, hogy csak vele foglalkozzanak, ne beszéljetek el a feje fölött, s türelem, nyugalom. A nevelési tanácsadó - függetlenül attól, hogy hivatalosan 3 éves kortól foglalkoznak a gyerekekkel - fogadni fog, de tanács az lesz, amit az előző válaszoló leírt (Mindkettőt tapasztalatból mondom.). Ha nincs otthon családi probléma (azaz anya apa nem öli éjjel-nappal egymást), akkor ennyi a megoldás. Határozottan megfogni a kezét, kivonni a játékból, elmagyarázni, hogy nem ütünk meg senki, mert az fáj neki. Ha már beszél, adj neki megoldási javaslatokat: Ne üss, mondd inkább azt, hogy kérem szépen/ne vedd el, ezzel most én játszom/az az én biciklim, ne vidd el stb. A gyerekkel egyik szakember sem fog foglalkozni, mert azt vallják, hogy egy 2 éveshez az anyukán keresztül vezet az út, nála jobban senki sem fogja ismerni.

A legfontosabb pedig, hogy nyugi! Kinövi. Ha minden egyes alkalommal szóvá teszed a helytelen viselkedést, egy idő után megérti és elhagyja. Készülj fel lelkiekben, hogy hosszú idő lesz, mire elhagyja ezt a viselkedést, de csak szeretettel, nyugalommal és sok türelemmel fogsz eredményt elérni. Annyit tudsz még tenni, hogy kerülöd a mumus szituációkat (nálunk ilyen volt a játszótéri másfél éves, aki állandó jelleggel el szerette volna szedni a fiam játékát.) A beszólogatókkal pedig ne foglalkozz.

2011. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek a segítséget!Ez a viselkedés csak velünk (és elsősorban velem szemben,mivel én vok vele a legtöbbet) családtagokkal szemben van. Gyerekeket, más felnőtteket nem "bánt", sőt,mindenkivel nagyon kedves, barátságos a bölcsiben is.Nálunk itthon soha nem látott erőszakot és mindig elmagyaráztam neki, hogy miért nem szabad bántani.Már régóta folyékonyan beszél,nagyon okos, ennek ellenére mintha ezt nem tudná megérteni, mintha én lennék neki minden jó és minden rossz is egyben, mintha csak rajtam lehetne levezetni a feszültséget....és mindeközben látni rajta, hogy rosszul érzi magát attól, hogy bánt engem, mégis megteszi.A legrosszabb, hogy ilyenkor szinte lehetetlen megvigasztalni, hiába mondom, hogy megölelem, az ölembe veszem, megsimogatom, csak sír, hisztizik, ha odamegyek,akkor bánt, ha elmegyek, akkor meg azért sír, hogy had öleljen meg, hogy bocsánatot kérhessen.De amint megint a közelembe engedem, megint bánt.És ettől ő is szenved.Minél erősebben rászólok,annál jobban beidegesedik,és még agresszívabb lesz.Ettől függetlenül soha nem hagyom rá,mindig rászólok és elkapom a kezét.Nem tudom hogyan lehetne ezt kezelni...és főleg, hogy mi lehet az oka....fogalmam sincs.
2011. okt. 21. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Mióta bölcsis? Nem lehet, hogy azért büntet, mert bölcsibe adtad? Ha ez az oka, sok szeretettel, apró figyelmességgel (pl. egy-egy csokit, banánt mindig vigyél magaddal, mikor mész érte, s mondd el, hogy mennyit gondoltál rá napközben, s hogy milyen jó lett volna együtt játszani egész nap). A délutánt meg próbáld csak vele tölteni. Ha a bölcsi az oka, s csak téged bánt, akkor ezt sok-sok szeretettel, ölelgetéssel (nem csak akkor, ha kiborul és bánt, hanem ettől függetlenül is nagyon-nagyon sokszor), közös játékkal, mesével tudod orvosolni. Apával beszéljétek meg, hogy egy kicsit vonuljon háttérbe pár hétre, amíg ez rendeződik. És nyugi. Amint tudatosul benne, hogy te a bölcsitől függetlenül is ugyanúgy szereted, mint régen, minden helyrerázódik.
2011. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Két hete jár bölcsibe, de nagyon tetszik neki, mégis úgy gondolom én is, hogy ettől függetlenül megviseli.Viszont ma, mikor mentem érte, azzal fogadtak, hogy aludt végre !:))) Annyira boldog voltam, össze-vissza puszilgattam és nagyon megdícsértem!Másfél órát aludt, így ma délután egyáltalán nem volt kis agresszor, sokkal inkább egy boldog, jókedvű, kiegyensúlyozott kisfiú, akin látszott, hogy sikerélménye van!:) (mert eddig nem sikerült neki a bölcsiben elaludnia) Köszi mindenkinek a válaszokat!
2011. okt. 21. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!