Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem sokára vissza kell mennem...

Nem sokára vissza kell mennem dolgozni, más is rossz érzésekkel néz elébe a munkába járásnak? Az óvoda kezdésnek?

Figyelt kérdés
még van pár hónap,aztán kezdjük az ovit,én meg megyek vissza dolgozni.szerettem oda járni de amióta megvan a 2, babám már nem szívesen mennék vissza.sokat kell utazni,korán kelni(4-kor)megszervezni ki viszi ki hozza a gyereket,meg valahogy olyan jó itthon vele,még úgy kitolnám az időt,de a pénz nagyon kell nekünk is.egy jó itthoni munka lenne jó,vagy helyben,de erre nem sok esély van.ti hogy érzitek a munkába visszamenést?szívesen mentek?
2011. okt. 21. 07:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Én olyan szempontból szívesen, hogy az utolsó időben én már mentem volna mindenfelé, nem szerettem itthon lenni (most nem a játszóterezésre gondolok).

Persze a reggeli korán kelés, készülődés, jövés-menés, otthagyás az oviban, nomeg a betegségek nem igazán hiányoznak persze.

De hát ezzel mindannyian így vagyunk.

2011. okt. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha muszáj menned, akkor ne rágódj rajta, nézd inkább a jó oldalát, mert van nem is egy. A gyerekek ügyesek lesznek az oviban, ez nagyon jó érzés lesz, büszke leszel rájuk, neked is önbizalmat ad majd, hogy újra helyt állsz a munkahelyeden, igaz, a lakás nem lesz olyan tip-top de kit izgat? Ennek is eljött az ideje, kicsit leváltok egymásról, minden rendben lesz, legyél vagány! gyerekek is klasszak lesznek, de aggódj feleslegesen, mindent meg fogtok oldani.


Én egy hónapja dolgozom és nagyon tetszik nekem az új élethelyzet. Persze nagyon hiányzik a kislányom de annyira büszke vagyok rá, hogy 2,5 évesen vegyes csoportban a legkisebbként milyen ügyes, nagy, önálló óvodás lett, egyedül öltözik, egyedül pisil, mindennap eszik, alszik, alig sír reggel egy kicsit (most már) épp csak jelzésértékkel. OKos, érett, alkalmazkodóképes, nagyon önálló, és úgy érzem, ennél jobb visszajelzést nem is kaphatnék a saját anyai működésemről!

Nekem meg jó felnőttek közt lenni, mindennap rendesen felöltözni, kiszakadni a lakás 200 méteres közretéből, használni az agyamat, gyakorolni a tudásomat.

Én is nagyon féltem ettől, de nálunk is kényszerhelyzet volt/van, és szerintem ilyenkor nem szabad rágódni, csak a megoldásra kell koncentrálni. Venni fogjátok az akadályt, meglátod, milyen jó érzés lesz!!

2011. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* ne aggódj feleslegesen
2011. okt. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már vártam, hogy visszamehessek dolgozni, 6 évig voltam itthon, közben itthonról is dolgoztam, de azért hiányzott a másik munkahelyem, a pörgés, nyüzsgés. Az egész családnak jót tett a változatosság, a gyerekek is jobban értékelik az időt, amit velünk tölthetnek, és szeretik az ovit nagyon. De szerintem ehhez az is hozzájárult, hogy nem éreztek rajtam semmi ellenállást vagy rossz érzést.
2011. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
valahogy más lettem,lehet az évek alatt álltam át,de nyugisabb békésebb lett az életem,rendszer volt a napjainkba,és imádtam itthon lenni,most meg nincs kedvem vissza menni.hiányozni fog a béke,a nyugalom,a fiaim a párom.marad a délutáni rohanás,a semmire sincs időm,és a benti ideg,aztán lehet csak én érzem igy,lehet mégis jó lesz,de most úgy érzem maradnék.
2011. okt. 21. 16:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ezt a kérdést! Mintha a saját aggodalmaimat és érzéseimet fogalmaznád meg!

Egyfolytában azon rágódom, hogyan oldjam meg, hogy pénzünk is legyen, és itthon is maradhassak! Nagyon nehéz, nagyon szenvedek tőle én is már jó ideje.

A megoldást sajnos nem ismerem.

2011. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!