Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is találkozik undok...

Más is találkozik undok kisgyerekekkel a játszótéren?

Figyelt kérdés
Szegény kislányom, már másodjára járunk úgy (2,5 éves), hogy rámosolyog a játszótéren nagyobb lányokra, akik épp nevetgélnek, azok pedig durván odaszólnak neki, hogy "Te meg mit vigyorogsz?" Komolyan, ökölbe szorul a kezem... Veletek is előfordul? És ti hogy kezelitek le magatokban ezt? Én még nem tudom, csak dühöngök magamban. Az enyém olyan kis barátságos, érdeklődő, és még kicsi. Vajon elveszi ez a kedvét később a játszótértől (vagy az ovitól?) Mert az enyémet már elvette. :(
2011. okt. 26. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon kedvesen szoktam szólni a gyerekeknek,hogy nézzétek meg milyen pici még és nagyon tetszik neki a hajatok, beszédetek, ruhátok, játékotok stb. és nem tudja,most miért szóltatok rá, mikor ő csak kedveskedni akart. még a nagy fiúk is elszégyellik magukat.
2011. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Kedves 1. válaszoló,, ez sokkal intelligensebb megoldás, mint az enyém :S Én beszólok valami lájtosat a gyerekeknek, amennyiben nagyobbakról van szó, pl. a lányoknak rossz napjuk van, ma nincs kedvük barátkozni, stb. stb. Nyilván, ha vele egykorú gyerekről van szó (2-3 éves), aki irigykedik, azt betudom életkori sajátosságnak, és igyekszem gyorsan másfelé terelni az én kisfiamat, aki szintén 2,5 éves, és nagyon jóindulatú, barátkozós gyerek. Viszont korához képest "nagydarab", és amikor az én kis babajetim elkezd tárt karokkal odatipegni x gyerekhez, akkor általában megijednek és hátrálnak, szóval csak nagyon bevállalós gyerkőc esetén valósul meg az ölelés :) Ja, és puszit is adni akar mindenkinek, ilyenkor meg úgy tűnik, mintha harapni akarna, és még a szülők is megijednek, én meg nem győzök magyarázkodni :))) Már megszoktuk ezeket a szituációkat, fel sem vesszük igazán,ha valaki utálatos, elintézem egy beszólással. Azért persze idegesítő tud lenni !
2011. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos olyannal is, aki veszélyesen lökdösődik, másik fejére rúgják a homokot, vagy nagyobbakkal, akiknek minden mondatában minimum egy g.ci, kö.ög vagy egy b.zi van. Ezt persze vihogva kell ordítani a kisebbek mellett.
2011. okt. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Első, tényleg nagyon intelligensen bírod kezelni. Én inkább nem szólok semmit, mert az nem lenne szalonképes, inkább dühöngök magamban. Mondjuk ahhoz látni kellett volna a mai lány arcát, aki odaszólt az én kicsimnek, hát nem volt egy szeretetreméltó arc (kb. 5 éves lehetett).
2011. okt. 26. 23:50
 5/7 anonim ***** válasza:
96%

le a kalappal az első válaszoló előtt :)


egyszer az történt velünk, akkor olyan 1,5 éves volt a fiam, hogy nagyon tetszett neki 2 6-7 év körüli lány. illetve az egyik idősebb lehetett,, szerintem testvérek voltak. odament hozzájuk mikor hintáztak, nagy röhörészve átrohantak a csúszdához, fiam utánuk, majd visongva vissza és ezt 15x eljátszva mikor már durvolt a visongásuk, kiabáltak a fiammal, hogy ne kövessémá minket... :S én megkértem a fiamat, hogy ne mehjenek utána mert a nagylányok most undokok :SSS

de olyan rosszul esett :(


egyszer meg 2 nagylány bevonta a játékába, megkérték őt, hogy temesse be őket homokkal, hintáztatták, fogócskáztak, beszéltek hozzá, megmutatták mi a különbség a kicsi meg a nagy kő között :D

irtó aranyosak voltak, akkor az anyukájukhoz odamentem és megmondtam, hogy ilyen kedves nagylányokkal még nem találkoztam akik ennyire bevonták a kicsit a játékba, nagyon jól neveli őket :) anyuka mosolyogva elpirult :)))

2011. okt. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam a lányomnak ilyenkor mondani, hogy látod a kislányoknak rossz kedvük van. De nekem is ilyenkor forr a lelkem. Mert legszívesebben azt mondanám a gyerekemnek, hogy hagy békén nem tudnak viselkedni, vagy bunkók, de ezt ugye kisgyerkre nem mondom, meg a lányom nem nagyon tudná, hogy mit jelent. (3,5 éves)
2011. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi Lányok, látom nem vagyok egyedül a "problémámmal", bár kívánom, h ennél nagyobb gondunk az életben sose legyen! :) Köszi a válaszokat, mind hasznos volt!
2011. okt. 27. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!