Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet 2 év körüli...

Hogyan lehet 2 év körüli gyereket "felkészíteni" egy műtétre?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy akiknek ilyen korú gyerekét már műtötték, azok előtte mikor és mit mondtak előkészítés céljából a kicsinek?


Én minden orvosi beavatkozásnál elmondom, hogy pl. oltásnál: lesz egy kis szúrás, és az fájni fog, de ott leszek veled és megvigasztallak gyorsan. Tehát nem hallgatom el, ha fájni fog.


Egy műtét menetéről viszont semmi tapasztalatom, szeretném neki reálisan de nem félelmetesen lefesteni. (Amúgy az orvosoktól kicsit sem fél, és általában minden vizsgálatot/beavatkozást jól visel)


2011. okt. 27. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék. Én fiam 3 lesz és nemsokára műtik.

Ő fél az orvosoktól.


Milyen műtétje lesz?

2011. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Esetleg olyasmit, hogy "fogsz kapni egy kis szurit, ami fájni fog, mint az oltás, és attól aludni fogsz egy kicsit, és amikor felébredsz, akkor ott lesz Anya, és megpuszil majd Téged". Szerencsére nincs tapasztalatom, remélem nem is lesz, de ha az oltást úgy mondod el, ahogy írtad, akkor a műtétet lehetne esetleg így.
2011. okt. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A lányom 2 éves volt, amikor köldöksérvvel műtötték. Igazából szerintem bármit mondassz neki, nem fogja érteni.

Mondd neki, hogy aludni fog, és ha felébred, kicsit rosszul lesz, de ott leszel vele, hogy segíts. Bent leszel vele a kórházban, ugye? Az a fontos, bár nagyon rossz lesz neki meg neked is. A lányom 1 órát őrjöngött az ébredés után, és állítólag ez normális. De utána már hamar ment játszani a játszósarokba, pár hónap alatt el is felejti egy ennyi idős gyerek.

2011. okt. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de egy másik kérdésben épp leírtam, ide másolom, hogy mi a baja.

Kislány. Szám feletti emlőbimbóval született. Tudtuk, hogy valószínűleg majd műteni kell, mert a rendes cici és a hónalj között fél úton pici emlőbimbók vannak, ami esztétikailag is ciki egy kislánynál (nagy lánynál!!), de később funkcionálisan is problémát okozhat, ha elkezd növekedni úgy, mint a rendes, sőt, tejet is termelhet... Mivel már sokat növekedtek, mióta megszületett, ezért az alatta lévő mirigyes állományt is el kell majd távolítani. És még hozzá jött, hogy a kis hüvelyénél egy hártya nőtt a "bejárat" fölé. Ez olyasmi, mint a fiúknál a letapadás, csak sokkal ritkább. Ezt ambulánsan is szétválasztották volna, de mivel úgyis altatni fogják, inkább akkor lesz meg az is, így legalább nem érzi a fájdalmat...


Tudtam, hogy még tinédzser kor előtt műtét lesz, de ma, hogy előjegyezték, és a napja is meg van, és elolvastam az altatáshoz kiadott tájékoztatót teljesen beparáztam.


Azt hiszem, ő nem szurit kap majd, hanem elbódítják altató-gázzal, és utána kötik csak be az infúziót, a gyógyszerekhez (meg infúzióhoz).


Egyébként köldöksérve is van, de az orvos szerint minimális, azzal még nem csinál semmit.

(Gondolom 3 féle beavatkozást nem csinálnak egy ekkora gyereknél egyszerre.)


Bár a lányom nagyon értelmes (nem hinném, hogy átlagon felüli, de nagyon értelmes), ő megérti, amit elmagyarázok neki a kis szintjén. Csak az a baj, hogy sem amikor elalszik, sem amikor felébred, nem lehetünk még vele, csak később, legalábbis ha jól értelmeztem azt a tájékoztatót...

2011. okt. 27. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi lányunkat négy évesen orrmandulával műtötték és csak elmondtuk neki,hogy a doktornéni segít majd neki,hogy rendesen kapjon levegőt.De semmi különöset nem mondtunk ezen kívül és előtte nem beszéltünk róla,hogy ezt teljesen helyénvaló és ne félelmetes dolognak vegye.Amúgy az altatás miatt tökre be voltunk parázva,hogy nem lesz-e érzékeny rá stb.A műtét előtt kapott egy bódító koktélt,amitől édesen nevetgélt,nagyon jókedvűen ment a műtétre,nem sírt egyáltalán.Mondjuk mi elkísérhettük a műtőig és kint várakoztunk a folyosón és mikor kitolták és felébresztették is ott voltunk mellette.Bp. Szent László kórház volt ez a gyermek-és szülőbarát intézmény.
2011. okt. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat orrmandulával műtötték 3 évesen. Nálunk nagy segítséget jelentett, hogy felmentünk a kórház honlapjára és megnéztük a doktornéni fényképét (egyébként egy rettentő szimpatikus, empatikus, emberséges doktornő). És elmondtuk neki, hogy Judit néni (fontos,hogy nem csak doktornéni, hanem legyen megszemélyesítve, egyébként a gyerekorvosunkat is a nevén szólítjuk, hogy Ágota néni, nem doktornéni) meg fog vizsgálni és elmondtuk, hogy megműti a nózikádat azért, hogy jól kapj levegőt és ne legyen olyan sokat eldugulva az orrod. És áradoztunk, hogy milyen jó lesz majd! Egyébként semmi gond nem volt, maximálisan nyitott volt az orvosok felé, hiszen már mint "ismerőshöz" mentünk a dokinőhöz. Őt altatták, de előtte fél órával bódító kúpot nyomtak a fenekébe, ezzel sem volt gond, kicsit meglepődött, de eltereltük a figyelmét, így nem sírt. Erre azért volt szükség, hogy gond nélkül be tudják vinni a műtőbe, mert ugye éber állapotban nem biztos, hogy el tudnák vinni a szülőtől, oda meg szülő nem mehet be. Az altató hatásának elmúlásakor volt egy kicsit nehezebb, mert akkor sokat sírt (de minden kisgyerek, ez természetes velejárója), utána pedig a lábába tett kanül miatt sírt, mert fájt a lába. De ennyi kellemetlenséggel megúsztuk. Utána többször mentünk vissza kontrollra a doktornőhöz, mindig örömmel ment.
2011. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem vagy könnyű helyzetben. Nem is tudom, hogy kell ilyen műtétre felkészíteni.
2011. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát igen. Az orrmandula azért "könnyebb" valamivel, mert ott a kicsi saját maga is tudja, hogy problémája van (nem kap levegőt, vagy gyakran beteg miatta), amire lehet hivatkozni. A mi esetünkben viszont ő nem érzékel semmilyen problémát, még csak észre sem vette a plusz ciciket, mert két évesen nem foglalkoztatják ilyen dolgok, azt meg végképp nem tudnám elmagyarázni neki, hogy ez miért "baj", hogy neki ilyen van...

De majdcsak valahogy sikerül megbeszélni vele.

Hála Istennek a férjemmel mindketten ott tudunk majd lenni vele.

A doktorbácsiktól meg szerencsére kicsit sem fél. (Remélem ez utána is így marad majd!) A vizsgálat után, amikor öltöztettem pl. azt mondta, hogy "ez izgi volt!" :o)

2011. okt. 28. 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Mikor lesz a "nagy nap"? Majd írj, hogy minden rendben zajlott -e le. Drukkolok.
2011. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Elvileg nov. 29. De az a feltétele, hogy teljesen egészséges legyen, még nátha sem lehet, mivel nem életmentő műtét. Ha beteg lesz, halasztjuk...

2011. okt. 28. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!