Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A tejet mivel lehet helyettesí...

A tejet mivel lehet helyettesíteni egy 3 éves gyerek étrendjében?

Figyelt kérdés
3 éves kisfiam minden reggel 3 dl tejeskávét iszik. Székrekedéssel küzd és meg szeretném reformálni az étrendjét. Lehet, hogy a tej is bűnös a székrekedés kiváltásában. Miből tudnék neki a reggeli tejeskávét csinálni?
2011. okt. 27. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Rizstej vagy junior italpor. Adnék neki teljes kiőrlésű vagy korpás kenyeret, szilvalekvárt, sok rostosat, gondolom a mozgékonysággal nincsen gond:-)
2011. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

A tej hajt, és ebből a szempontból tök jó, hogy reggel azt issza.

Ha székrekedése van, vidd el gasztroenterológushoz, mielőtt nagyobb baj lesz!! (én majdnem belehaltam...)

2011. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A tej nem okoz székrekedést. Valami más lesz a bűnös, esetleg a kávé, de maga a tej tuti nem. Hiszen az inkább hajtó hatású.
2011. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen problémánk két évesen és nekünk a sima tej, és tejeskávé helyett a karamellás tejet javasolta a doktornő. Azóta reggel este kap 2,5 decit és nincs baj a kakival. Pedig nálunk családi örökség a székrekedés. Én is, anyukám is, sőt sogórnőm is ilyen alapból.


Ha Te csinálod az is jó - mámint a karamellás tej - de nekünk a bolti jobban bejött.

2011. okt. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Miből csinálod a tejeskávét?

A tej tuti nem gáz, inkább az, amit beleteszel. Vagy napközben keveset iszik, vagy olyat eszik, ami fog.

Nálunk a bolti kevert kakaó, karamella időnként bevetésre kerül. Ezekben permeátum van, ami jól megmozgatja a beleket. Nem csikar, nem fosat, de nem akad el a cucc.

2011. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!