Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mikortól nem...

Szerintetek mikortól nem felelőtlenség egyedül a gyermeket játszótérre engedni/lekísérni és otthagyni, majd érte menni?

Figyelt kérdés

Rám akartak bízni egy teljesen idegen, 6 éves kislányt a játszón. Nem ismerem se őt, se a mamáját akivel volt, mert mi messze lakunk ettől a játszótértől, éppen arra volt csak dolgunk. A fiaim fél és 4 évesek, a pici éppen ébredezett a babakocsiban, közelgett az etetésidő is, csak mi voltunk ott és egy idősebb nő, a kislánnyal. A lány odajött hintázni hozzánk, picit szóba is elegyedtünk, kedves, barátkozós kislány volt. A mamája kisvártatva megjelent, és mondta, hogy neki fel kell mennie a lakásba picit, valamit elfelejtett. Kérdezte maradunk-e még fél órát. Azt válaszoltam, nem biztos, mert a picinek enni kell hamarosan és fél óra innen hazaérnünk. Annyit mondott, áh, csak maradnak egy tíz percet! És kiment, odakiabálva a gyereknek, hogy maradjon a játszón és ne menjen el senkivel. Sajnos nem tudtuk megvárni, hogy visszaérjen, a nagyfiam leesett a mászókáról, nyűgös lett, a pici is éhes, a nagyi sehol... kérdeztem a lányt, messze lakik-e a mama, meddig tarthat míg hazaér meg vissza, de a kiscsaj épp másra figyelt, közben jött egy kisebb gyerekkel egy anyuka a játszótérre, odaszaladt (elég messze), nekünk menni kellett. Vajon tud vigyázni magára egy elsős kislány?

Lakótelepi játszó, kerítéssel, kapuval, normális környéken van, de nincs jó érzésem ilyenkor.


2011. okt. 28. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Én 6 évesen egyedül mentem haza az iskolából, napközis sem voltam, egyedül voltam otthon.

Abszolút gyermekfüggő, hogy igen vagy nem.

2011. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nagymama felelőtlen, és 6 évest nem engednék le a játszira egyedül. Csak tudod mi a szomorú ebben , Kérdező? Ha neadjisten a kislánnyal gond lenne (de nem lesz), akkor a nagymami zokogna hogy "de csak 2 percre fordultam el....".
2011. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
vagy engem hibáztatna :S
2011. okt. 28. 19:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze mikor én 6 éves voltam én is egyedül jártam boltba. Csakhogy az már több mint 20 éve volt, más világban. Én nem tudom mikor fogom a gyerekeimet egyedül engedni bárhova is...
2011. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

mint az első irta


gyerek függő a dolog


a 6 éves lányom anno sokkal talpraesettbe mint most a 6 éves fiam

a lányomat simán elengedtem le a játszira (rálátok az ablakból) a fiamat nem merem

2011. okt. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi kedvenc játszóterünkön egy 20 éves anyuka rendszeresen otthagyja a 4 és 3 éves gyerekeit ajtót becsukja és elmegy világgá a barátnőivel gondolja a többi anyuka majd figyel rájuk, a gyerekek mindenkihez odarohangálnak, hogy éhesek meg játék kell nekik.Se cipő se innivaló náluk..
2011. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írta valaki: ez már nem az a világ, mint a mi gyerekkorunkban. Én 5 évesen egyedül elmehettem az oviba, meg hazajöhettem onnan, 3 utcányira laktunk az ovitól. De akkoriban (kertvárosi környék) mindenki ismert mindenkit és mindenki odafigyelt a gyerekekre, akárkié is volt. Ha elestem az utcán biciklivel és elgörbült a kormány, tuti fél percen belül lemosta valaki a felhorzsolt térdemet és visszahajlította a kormányt. A mai világban simán elmennek egy gyerek mellett, bárki mellett.

Jó környéken lakunk, közel az ovi, de nem hiszem, hogy valaha is egyedül fog valamelyik gyerekem hazajönni.

A játszótér? Nem vagyok egy parázós típus, egyévesen már simán csúsztak a nagy csúszdán a gyerekeim, engedtem őket mindig is mindent kipróbálni, de: ha otthagyom - akár hatéves - gyerekemet és leesik a mászókáról, eltörik valamije, vagy nagyon beüti a fejét? Akkor mi van? Baleset mindig történhet...

A közeli játszón szokott lenni egy nagyon szimpatikus anyuka. A kislányát (10 év körüli) szokta hozni. A gyerek eljátszik - általában mindig akadnak barátai is - anyuka pedig beszélget egy jót a többi anyukával, vagy olvas egy jó könyvet, de olyan is volt, hogy laptoppal érkezett, mert még munkája volt.... Nem kellett már különösebben figyelnie a gyerekére, nem olyan kicsi már, de ott volt vele, hogy kéznél legyen szükség esetén.

2011. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Amikor mi voltunk kicsik, még nem mászkáltak igazoltan elmebeteg emberek szabadlábon, mert még nem zárták be azokat okos politikusok a diliházat. Szerintem leghamarabb 8 éves kortól engedném egyedül a játzón maradni a gyereket, amennyiben van ott osztálytársa vagy ismerős valaki is és nincs messze az otthonunktól. De valószínűleg színideg lennék.
2011. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 R.A, válasza:
75%
Jézusom, ti mikről beszéltek?Nyugaton a 10 év alatti gyereket egyedül hagyni az simán gyermek életének a veszélyeztetése, amiért felelősségre vonhatják a szülőket.Én tuti nem hagyom majd egyedül flangálni.Gyermekrablásról még nem is hallottatok?
2013. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!