Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti kisfiatoknál is előfordul...

A ti kisfiatoknál is előfordul hogy bemegy egy kis pisi?

Figyelt kérdés
9éves a fiam és mindennap pisifoltot látok a nadrágján.Nem az egész vizelet megy be csak egy pici,aztán elmegy pisilni.Voltunk urologián de semmi hasznosat nem mondtak. A ti kisfiatoknál is volt ilyen és ezt el nővik?Mit tegyek?

2011. okt. 29. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha ez rendszeres,akkor ragaszkodj a kivizsgáláshoz.,esetleg egy másik orvosnál.

valamiért nem érzi időben az ingert,és ennek oka van. Kinőni nem fogja.

2011. okt. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod.Sajnos ez rendszeres,de azt mondja érzi elötte az ingert,és van úgy hogy amikor észre veszem,akkor megy el pisilni.Beszélgettem vele már sokat,minden kivizsgálás megtörtént,ezért vagyok tanácstalan.Másik orvos nem is jutott eszembe,mert ezt a dokit mondták a legjobbnak.Mindenesetre nem hagyom annyiba,most újból beszélek vele,aztán ha nem megy akkor lépek doki ügyben.
2011. okt. 30. 07:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt mondta a szomszédom, mivel a férfiaknál másképp van a rendszer ez felnőttnél is előfordul, hogy akkor van vizelési inger, mikor már csurran, illetve hogy onnan érzi pisilnie kell, előtte nem.

És azt olvastam, hogy a férfiak, például ha télen útra kelnek, tegyenek üres üveget a kocsiba, mert ha pisilniük kell, akkor arra azonnal szükség van. Nem úgy vannak, mint a nők.


Egyébként az én nagy fiamnál előfordult, ő 5 éves és most is van, hogy bepisil éjjel, és neki az első évben mikor szobatiszta lett rendszeresen ez volt, egy csepp pisi. De valóban a záróizmokkal lehet összefüggésbe a dolog, mert most már napközben nem cseppen el neki, sőt akár hazáig tudja tartani, éjjel sem kel fel minden éjjel pisilni, van, hogy tudja tartani. Kivéve ha nagyon sokat iszik, vagy nagyon magas a vércukra. Mert akkor megnő a pisi mennyisége azt nem tudja tartani.

Viszont a kicsinek soha nem csöppen be és ő nem kel éjjel pisilni és sosem pisil be éjjel. Úgyhogy neki erősebbek ezek az izmok.


De mit mondott az urológus? Kiváncsi lennék, mert a nagyobbal mi is kínlódunk azért.

2011. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Semmit nem mondott.Vagyis annyit kérdezettt hogy van-e mindennap széklete,mire én persze,bár tavaly a suliból mindig úgyjött haza hogy majdnem be kakil és azonnal wc-re kell mennie,és erre azt mondta a doki hogy mivel a suliba tartogatja a kakit ez nyomja a húgyholyagot és ezért folyik be a pisi.De most az idén már " szép" a wc és már ha rájőn a nagywc akkor elmegy a suliba is.DE ez a csurgatás megmaradt.Ja és eljátsza velünk rendszeresen azt is hogy ha megyünk valahova megkérdezzük tőle hogy kell-e pisilni,mire ő,nem kell,aztán elindulunk és nem telik el 5perc és:pisilnem kell!Ráadásul nehezen tudja tartani.Azt sem tudom hogy egy ennyi idős gyereknek tudnia kellene-e tartani a pisit,és meddig.
2011. okt. 30. 08:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez a fiamnál is, a kakival is. Bár ő 4 éves volt akkor mikor orvossal beszéltem, most 5 és határozottan javult a helyzet.

Én egy urológus asszisztensével beszéltem a problémáról ő mondta a fiúk 9 éves koráig nem gond, ha elhúzódik a záróizom probléma.

De mondom a szomszédom felnőttként ugyanígy mesélte, bár a párom cáfolta, hogy amikor elcseppen az első csepp onnan tudja hogy pisilnie kell, nincs vizelési ingere pláne nem érzi 5 perccel korábban, hogy pisilnie kell. és azonnal mennie kell.

Valaki itt lehülyézett ezért a történetért, habár a szomszéd mesélte, én nem néztem meg az alsógatyáját, sosem voltam férfi.

De szerintem mivel ez az asszisztens 9 évet mondott, biztos el fogja nőni, meg változik is. Mert gondolom 9 évesen a pisilés az utolsó, amiért félbeszakítja a tevékenységét.

Bár tudom ilyen bosszantó én is nagyon ki voltam vele.

2011. okt. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!