Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hajpiszkálás ártalmas?

A hajpiszkálás ártalmas?

Figyelt kérdés
5 éves lányom,már nagyon pici kora óta piszkálja a haját. Hosszú a haja,két ujja közé(mutató és középső ujj) vesz egy tincset,és szép lassan végig húzza. Leginkább akkor csinálta ezt,mikor álmos volt,de mostanában majdnem mindig. Három napot töltött az anyósnál,és megpróbálta leszoktatni,hogy nehogy megkopaszodjon!De nem csavargatja,tekergeti,nem értem mitől fél a mama!Engem egyébként nem zavar. Volt valakinek ebből problémája?
2011. okt. 31. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem.

de van egy ismerösöm aki tekergette a haját még tiniként is és 16 évesen mütötték inhüvelygyulladással, a kézfején. aztán azóta sem jön rendbe neki kb 5 évente mütik, de a dokik szerint tipikus hajtekergetö betegség.

2011. okt. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én azt olvastam, h ez a stressz levezetése, valami lelki elnyomás jele. Felnőtteknél, gyereknél egyaránt.

Nővérem is ezt csinálta, de neki csak ez egy pótcselekvés volt. Semmi baja nem származott belőle.

2011. okt. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pici kislány korom óta ezt csinálom,most 31 éves vagyok,és sose volt semmi gondom belőle.A környezetemet sokszor zavarta,és rám szóltak,de őszintén szólva,én már észre sem vettem,hogy éppen tekergetem a hajam.Akkor csinálom kevésbé,ha nagyon rövidre van vágva a hajam,akkor ugye nehézkesebb,viszont ha már kicsit is hosszú,újra kezdődik,mintha bele lenne rögzülve az ujjaimba.
2011. nov. 1. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem ez olyan, mint a tic, pont mert az illető észre sem veszi magát. bár nem vagyok pszichológus, a rászólástól szerintem biztos nem fogja abbahagyni, inkább az okát kellene felderíteni és megszüntetni.
2011. nov. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!