Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha barátságos és mosolygós...

Baj ha barátságos és mosolygós egy gyerek?

Figyelt kérdés
27 hónapos kisfiam nagyon barátságos. Gyakorlatilag miden gyerekkel kedves, azonnal tud játszani. Van úgy, hogy meg is akarja ölelni őket. Néhány anyuka furcsán néz rá mert gyerekek többsége mufurc, nem barátkozó,tisztelet a kivételnek.
2011. nov. 1. 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Örülj neki,hogy ilyen. Később sem lesz gondja az oviba,suliba való beilleszkedésnek.
2011. nov. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is mufurc.

ha állandóan mosolyog az tudom hogy nem túl jót jelent, de attól hogy barátkozos még nem hinném hogy baja lenne.


az a jó ha barátkozós, ölelgetös, de nem muja.szerintem az a legjobb összeállítás, de ez ellen sokat nem tudunk tenni.


nekem elég mufurc a gyerekem, de egyenlöre még nagyon barátkozós, és tud együtt játszani a többi gyerekkel.

2011. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, pont ellenkezőleg. :) Örülj neki. A többi ember véleménye meg ne érdekeljen. :)
2011. nov. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért Ő sem földre szállt angyalka :)Tud ám hisztizni és dacoskodni is.Nagyon szeret gyerekek között lenni ,de az én társaságom is igényli.Ha már nem lát akkor nincs vigyorgás.Ami érdekes ,hogy azt vettem észre ,hogy olyan mintha burában nevelnék az anyukák a gyerekeket,mindenki csak a kis saját világában van és nem nagyon engednek senkit be.Én nem vagyok egy túl haverkodó és játszótéren ülős anyuka,de volt olyan pl.a Normafánál,hogy egy kisfiúval játszott az enyém a favonatban és a kisfiú megütötte .Az anyuka semmit nem szólt az enyémnek meg csak görbűlt a szája...
2011. nov. 1. 18:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

17.53-as


Miért baj az ha állandóan mosolyog?

Egyik barátunknak van egy kislánya (1 éves), ő mindenkire mosolyog, kis tündér. Vagy hogy érted hogy nem jó ha folyton mosolyog?

2011. nov. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem ,nem folyton mosolyog.Nagyon kedves barátkozós a gyerekekkel és mosolygós.Ezt sok anyuka(tisztelet a kivételnek)úgy éli meg mintha a kis magán szférájukba akarna valaki betolakodni.Sokszor azt látom játszótereken ha megyünk,hogy vannak kialakult klikkek és ha oda megy egy másik gyerek akkor -Úristen,ki vagy Te és mit akarsz???Néha az az érzésem mintha magányos kis "zombik" guggolnának a homokozóba akihez sem szólni sem érni nem szabad.Ezért kérdeztem Tőletek,hogy ti ,hogy fogadjátok ha a gyereketekhez odamegy egy idegen kisgyerek és el kezd játszani és barátkozni vele?
2011. nov. 1. 18:29
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
igen az én fiam is ilyen,már kérdeztem is jó párszor vajon mikor unja meg,hogy be megy valahová,és rohan oda a gyerekhez,köszön mindenkinek,szia kisfiú, szia kislány és a kutya se köszön neki vissza.ő bemutatkozik,megkérdezi te ki vagy és próbál beszélgetni,kis eredménnyel.a felnőttekkel már nem ennyire mosolygós,első másodpercben nem vigyorog mindenkire kéretlenül,ahhoz azért kell pár perc meg kapcsolat,de a gyerekeket nagyon szereti.néha csak szorul a szívem mennyire nem kap vissza semmit ebből.nem baj ha ilyen a lányod,ha nem kap visszajelzést próbálj neki örülni te,én ilyenkor mindig megpuszilgatom,megölelgetem,hogy nagyon aranyos volt.
2011. nov. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is ilyen! 18 hónapos, még nem beszél, de szalad oda minden gyerekhez, néha megöleli őket, máskor csak odaáll eléjük és magyaráz. Sajnos a gyerekek többsége nagyon rosszul reagál erre, sírva fakadnak, vagy közlik vele, hogy menj már innen. Szerencsére van azért kivétel, van már néhány állandó kis barátja, akikkel így ismerkedett össze.

Nekem még soha nem jutott eszembe, hogy vele lenne a probléma, addig jó, amíg ilyen. Remélem, nem veszi a szívére a sok elutasítást, hiszen vannak jó tapasztalai is. Örülj neki, hogy a Te kisfiad is ilyen.

2011. nov. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves két utolsó Válaszoló!Nagyon szépen köszönöm amit írtatok.Megnyugtatott,hogy nem csak az én kisfiammal tapasztalom ezeket!Néha úgy összeszorul a szívem,hogy sokszor nálunk sem jön válasz a kedvességre.Remélem hosszútávon nem lesz hátrányos a személyiség fejlődésére :(
2011. nov. 1. 19:43
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé sugallja a választ a kérdésed. Azért én leírom a vélemyényemet. Szerintem nem, nem baj, de azért az se baj, ha egy gyerek megválogatja, kit ajándékoz meg a bizalmával. Például én eléggé csodálkoznék, ha egy idegen hirtelen bemászva a személyes terembe se szó se beszéd megölelne. A lányom ugyanígy van ezzel. Nem mufurc, nagyon bartkozós, szeret ismerkedni, beszélgetést kezdeményez, mosolyog a pl. a liftben az idegen bácsira, csak tisztelni kell a személyes terét.

Azért, mert valaki nem ölelget idegeneket, még nem mufurc. Szerintem ez teljesen normális. És szerintem a gyerekek többsége abszolút nem mufurc, inkább imádnivaló.

2011. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!