Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekükkel egyedül már...

Gyerekükkel egyedül már repült szülők, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

tényleg kell vmi nyilatkozat a másik szülőtől?


...a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott (és a tranzit) ország nyelvén készült (vagy fordítással ellátott) hozzájáruló nyilatkozatát a kiskorú külföldre utazásához, ottani tartózkodásához. A nyilatkozat tartalmazza a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatait is (születési adatok), a kiskorú úti okmányának számát, a külföldi tartózkodás célját, helyét (cím, telefon), a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatait, elérhetőségét. A kiskorúak külföldi utazásának előkészítése során fordítsanak kiemelt figyelmet a célország (tranzitországok) szabályainak,...


2011. nov. 3. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! En rendszeresen utazom repulovel es a ket kislanyommal (20 hos es 3.5 eves) soha semmilyen papirt nem kertek. Legelso utunk elott felhivtam otthon az egyik hataratkelot iiletve a repteret es megkerdeztem,konkretan kinevettek es azt mondtak nem kell.Azota is igy repulok a ket gyermekemmel.Jo utat:)
2011. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én már utaztam egyedül a 2 éves kisfiammal. Férjemmel írattam meghatalmazást, nálam volt, de nem kérte senki az utam során.

[link]

Itt találsz infót, meg alul van egy minta is.

Meghatalmazasadria-horvatorszag-080604.doc


Formaság az egész, ne aggódj emiatt.

2011. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én most tavasszal utaztam a 2 évesemmel és mikor csináltuk az útlevelet akkor rákérdeztem erre is.Akkor azt mondták,hogy azzal,hogy útlevele van már beleegyezett az apa az utazásba.Svájcba mentünk majd onnan át Franciaországba és ott sem kértek semmit.
2011. nov. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!