Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csináltok gyermeketekkel...

Csináltok gyermeketekkel együtt karácsonyfa díszeket?

Figyelt kérdés

Szeretnék a kisfiammal ilyesmit készíteni amibe be tudom vonni Őt is.Közel 3 éves,szeret rajzolni,festeni,ragasztani...

Tudnátok ötleteket adni mit csináljunk,vagy linkeket is szívesen fogadok!


2011. nov. 4. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi a fiam három éves korában kezdtük a díszeket:) először só-liszt gyurmából készítettük, kiszaggattuk mézeskalács formákkal, és átfűztük aranyzsinórral, élvezte nagyon, azután mézeskalácsot sütöttünk ,nagyon élvezte azt is, ő szaggatta a formákat, de persze kb fél óráig kötötte le, de az is nagy élmény volt:)
2011. nov. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mi fogunk szinespapirbol pl karifa, csillag stb, amit ragasztoval es strasszal diszitunk majd ki.

Egyik nap megyunk majd tobozokat gyujteni, kifestjuk es ragasztos strasszal diszitjuk. Majd csinalunk diszeket a fara es az asztalra is,meg ajandekot a nagyinak.

A sol-liszt gyurma is jo otlet.

Az en lanyom 3 eves

2011. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy 3 éves lányzóm van. Mi mézeskalácsokat fogunk csinálni, meg arany-ezüst papírba tekert diót.

A másik ötletem a színes papírból vágott kb 10 centis csíkok, melyből egymásba fűzve karikákat ragasztunk. (nem tudom jobban leírni, még gyerekkoromban csináltam ilyet)

Asztali dísznek narancsba szegfűszeget nyomunk, illetve adventi koszorút.

2011. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon jó ötleteket adtatok,és én is adnék ha nem bánjátok.

Bár szülői segítség ezek esetében is kell,pláne ha kicsik a gyerekek.Gondoltam arra hogy lehetne kifújt tojásból angyalkát csinálni vagy mikulást festeni.Megrajzolni szemét száját orrát arca maradhat a tojás színe minden más mehet pirosra.szakállat ragasztani is lehetne rá vattából akár,és egy bojtot a tetejére.Sapka kontúrt egy filccel körbe húzni.Szintén tojásból...zöldre festeni mint a karácsonyfát és filccel díszeket,gömböket rajzolni rá.Aljára ragaszthatunk egy darab parafadugót amit barnára festünk ez lenne a fa törzse és tetejére kis papír csillagot lehet ragasztani.Pinpong labdából vagy kifogyott golyósdezodor golyójából is lehet festett gömb díszeket varázsolni,vagy ha egyik kisebb másik nagyobb,összeragasztva hóembert lehet alkotni belőle.kis filc szemnek orrnak gombok stb. ha eszembe jutnak még hasonló kreatív de gyerekekkel is elkészíthető ötletek,megosztom veletek!

2011. nov. 9. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!