Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyerek,2 szoba altatási...

3 gyerek,2 szoba altatási problémáim vannak, kit költöztetnél össze kivel?

Figyelt kérdés

4 és 2 évesek a "nagyok" 2 hónapos a kicsi.Mielőtt a kicsi megszületett volna, a nagyokat egy szobába költöztettük. A kicsinek van egy saját szobája (hogy legyen szegénynek egy helye ahol nem sikítanak a fülébe állandóan).

De nappal meg a nagyok nem hagyják aludni egymást, a végletekig szórakoznak játszanak egymást idegesítik stb. Holott mindkettőnek szüksége van nappal alvásra. Próbáltam hogy a nagyot kihozom és a mi (felnőtt) nagyágyunkba fektetem le, de mivel ez nálunk sose volt így egy bulinak éli meg és ugyanúgy nem alszik.Akkor hova tegyem őket? Másnál hogy alszanak? Nem zavarják-piszkálják egymást alvás helyett? Vagy ott rontottam el hogy nem laktak a kezdetektől együtt?


2011. nov. 5. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos még együtt van mind a három. A nagyok 3,5 és 2 évesek, a kicsi 7 hónapos lesz. Fogalmam sincs, hogy ha majd megadatik, hogyan lesz a szét költözés, mert nálunk az lesz büntiben, aki külön megy. Mivel ők kezdetektől fogva együtt alszanak, nekik ez a természetes. Szerintem közvélemény kutatást fogunk náluk tartani, és megbeszéljük. De mondjuk a cél, hogy mind hárman külön szobával rendelkezzenek majd. A tanácsom az, hogy szoktasd össze a két nagyot, ha már nekik van közös szobájuk (amúgy én is így döntöttem volna) nem hiszem, hogy sokáig fog tartani még a "buli", hamar megunják. Egy kis szigor, fegyelem... Amúgy hogy bírjátok? A legnagyobb is otthon van veled?
2011. nov. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én az egyneműeket tenném egybe, egyébként meg szétcsapnék a nagyot között, hogy tessék aludni. Nálunk 1,5 és 3 évesek, a nagynak addig mesélek, míg a kicsi el nem alszik, kben vihánc van nálunk is.
2011. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És ha a 2 évest viszed a ti ágyatokba nappal?
2011. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A 2 éves még kevésbé alszik el a mi ágyunkban(amúgy se volt soha egy húú de jó alvó másfél éves koráig cicin ill. ringatva aludt el...)

A nagyobbal elvileg meg lehet beszélni hogy legalább legyen csendes foglalkozás míg a többiek alszanak de ez csak elv...gyakorlatban mindig megfeledkezik magáról hangosan autózik, ugrándozik, ÉNEKEL! :) stb.

Szétcsapok én köztük de mindhiába. A meseolvasás meg múltkor is másfél órán át tartott, és aludtak utána kemény fél órát..://

Hogy hogy bírom, de aranyos vagy hogy megkérdezed. Hát nehezen. Főleg mivel semmi segítség, nagyszülők sincsenek.

2011. nov. 5. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!