Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járatnád e oviba a gyerekedet,...

Járatnád e oviba a gyerekedet, ha szólnának az óvónők, hogy sok a beteg gyerek akinek nem muszáj ne vigye (elmúlt már 5 éves, de nagyon beteges, én GYED-en vagyok)?

Figyelt kérdés

Nekem külön szóltak,hogy tudják mennyire beteges a gyerek(autoimmun beteg),inkább ne is engedjem oviba a járványos időkben nehogy elkapjon valamit ,nem gond nekik ,hogy már elmúlt 5 éves és nem engedem.

Tavaly amikor a kistestvér született és már itthon voltam egyáltalán nem ment a járványos időszakban,csak tavasszal egy keveset,de akkor is állandóan beteg lett.


Mindemellett hiperaktív,emiatt biztosan kell még egy évet ráhúzni az ovira,nem gond ha csak tavasszal engedem majd?


Rossz érzés ,hogy kiszorulunk mindenhonnan,neki is élmény egy kis kimozdulás,tavaly télen is üres játszóházakba jártunk,üres ,kihalt utcákon sétálgattunk és hát ez az ingerszegénység nagyon rossz volt,szóval burokban tartottam,nagyon unatkozik ,az orvosok rám bízzák,hogy engedem e .


2011. nov. 5. 18:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Így,hogy itthon tartom alig járunk orvoshoz,így szinte alig beteg.
2011. nov. 5. 18:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül tartanám otthon, bár ha otthon vagy és épp tombol az influenza vagy más komoly betegség, akkor szerintem ne vidd, de hónapokig biztos nem tartanám otthon. Egyrészt kell hogy fejlődjön az immunrendszere, másrészt kell neki a gyerektársaság. Akár fél napra is, de bevinném. Az sem lenne jó, ha majd iskolás korában kap el olyan betegségeket, amin más gyerekek már az oviban átesnek. Kell félteni és vigyázni rá, pláne ha van alapbetegség, de burokba nem zárnám.
2011. nov. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszodat.


Nehéz nekem kitalálnom,hogy mikor vannak a legveszélyesebb időszakok,mert gyakorlatilag októbertől -márciusig vannak járványok...tavaly ezt az egész időszakot kihagytuk.


Most igaz,hogy nem beteg,mert itthon van.

DE például szeptemberben amikor még járt oviba:eleve később kezdett pár nappal,mert éppen meg volt fázva,lázas volt,aztán kibírt egy egész hetet az oviban majd ismét náthás lett,de nem lázasodott be,így még engedtem ki is gyógyult egy hét alatt teljesen tünetmentes lett,aztán szeptember végére már megint belázadodott.

:-(


MI lesz így később,ha iskolába kell járnia,ez biztosan nem fog menni,ó jaj és akkor még mindezeke mellé a hiperaktivitás.


MOst,hogy hasznosan használjam ki az itthon töltött időt csináljuk itthon a terapeuta által betanított itthon végezhető idegrendszerfejlesztő tornát (TSMT ),havonta járunk kontrollra és új feladatsorért,ez mellett hetente egyszer viszem egyéni fejlesztésre gyógypedagógushoz.

Sok pénzt igényelnek ezek a dologok és sok időt,ami ha visszamegyek dolgozni nem fog működni így,ráadásul 3 műszakba megyek majd vissza.


Tartós beteggé nyilvánították és itthon maradhatnék vele 10 éves koráig,de mivel építkezünk muszáj dolgoznom,szükség van a fizetésemre.

2011. nov. 6. 10:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Valahogy meg kellene találni az arany középutat, az sem jó ha nem jár oviba a lánykád. Valamilyen vitaminnal, immunerősítővel segítheted egy picit a kis szervezetét, de ha ennyire beteges, muszáj kicsit megedződnie. Az én fiam is állandóan beteg volt, két hét betegállcsi, egy hét ovi, nagyjából októbertől áprilisig, éveken keresztül. Neki az orrmandulája volt gócos, miután kivették, kevesebbszer volt beteg és gyorsabban gyógyult. Mire iskolás lett, már normál betegnek számított, évi két három betegséggel. Jobbulást Nektek!
2011. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!