Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendo ha kistestver...

Mi a teendo ha kistestver szuletesekor a nagyobb gyerek is "visszafejlodik"?

Figyelt kérdés
tudom, hogy normalis a jelenseg, sokat olvastam rola, csak azt nem tudom, hogyan kell lereagalni. konkretan a kicsi 3 hetes, a nagy hamarosan tolti a 3 evet, ovis, fel eve teljesen szobatiszta, viszont most minden bugyija ujra pisis. nem pisil annyira be, hogy folyjon, hanem becsuran egy keves, de szinte minden alkalommal es nehezen lehet elkuldeni pisilni, meg ha kell is neki letagadja(latszik rajta). eddig nem kellett nogatni, ha ment egyedul es vegezte a dolgat. tudom, hogy ez a regresszio a kistestver miatt, DE, mit kellene csinalnom? rahagyni, szo nelkul bugyit cserelni/ elmondani minden alaklommal, hogy nem orulok ennek, inkabb szoljon idoben/ leszidni/ pisisben hagyni? a kornyetemben mindenki mast tanacsol, de egyikuk sem volt pont ilyen helyzetben...
2011. nov. 8. 08:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne szidd le semmiképpen. Szó nélkül cseréld le a bugyiját és kész (esetleg annyit mondj neki, hogy legközelebb szólj kérlek, de kedvesen).

Én lányom is visszababásodott, újra cipelni kellett, újra etetni kellett, újra kézben vittem aludni, stb.

Nem csináltam belőle ügyet, csináltam amit kért. Nem élt vissza vele. Persze azért néha odamondtam, hogy ő lassan ovis lesz, ő már nagyon nagylány, a húga pedig még kisbaba. És akkor egy kis monológ, hogy mi a különbség a babák és a nagylányok között. (De nem beszéltem lyukat a hasába azért :) )

2011. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1.

Jut eszembe, még szoptatnom is kellett :)

Nem kapta be a cicimet, csak úgy pólón keresztül odatartotta a fejét,és ugyanúgy tartottam ölben, mint a kistesót. Így kellett tartanom pár percig, amíg nem szólt, hogy elég a ciciből. Ez is ment vagy 1-2 hónapig, hogy naponta 2-3 alkalommal őt is "megszoptattam".

2011. nov. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"Nahát, megint becsorgott picit? Semmi baj, de legközelebb próbálj szólni. Te már olyan ügyes nagylány vagy, hogy biztos sikerül ha kicsit odafigyelsz." Én ezt mondtam.
2011. nov. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit én csinálnék (ill. nálnuk is volt visszafejlődés, de nekem 1.5 éves pelenkás, cumisüveges volt a nagy mikor a kicsi jött így nem nagyon volt hova visszalépni :dDDD) szóval én szó nélkül lecserélném a bugyit és amúgy a nap további részében más helyzetekben meg hagynám hogy baba legyen bizonyos dolgokban (pl. ölbevenni, ringatni, babusgatni mint a picit) pár hét és elmúlik. nálunk a babusgatást kérte a lányom mikor jött a tesó, őt is ringattuk "viccből" pár percig mikor igényelte én is és apa is, meg elkezdett kúszva -mászva menni mikor a kicsi is, de ezek csak rövid ideig voltak érdekesek neki.
2011. nov. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: a "viccből"t úgy értettem, hogy eljátszottuk vele, hogy ő is egy kisbaba, mondtuk neki, hogy "ó, itt van még egy pici kicsi baba, óáóáóá, kér a kicsi baba cumisüveget? " stb. :-)
2011. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 volt a nagy, amikor a pici megszületett. Ő is baba akar lenni. Én hagyom, szeretgetem mint egy kisbabát. Nálunk az éjszakai szobatisztaság húzódik el. így ő is baba maradhat. Minden reggel nagyon megdícsérem, ha száraz a pelus. Ha nem, akkor szó nélkül hagyom a dolgot.
2011. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat!
2011. nov. 11. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!