Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy közel 3 éves gyerekkel...

Egy közel 3 éves gyerekkel mennyit játszotok közösen egy nap, illetve mi az ideális?

Figyelt kérdés

A fiam folyton a szobájába akar ültetni a szőnyegre, 10 percre sem hagy békén.

(Nem jár bölcsibe, tehát egész nap velem van.)


2011. nov. 10. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Az en lanyom se szivesen jatszik jatekokkal. A mai programunk: faleveleket gyujtottunk, amit egy konyvbe raktuk preselni, majd holnap pedig nyomdazni fogunk azokkal.

De megyunk majd tobozokat is gyujteni, amit szinten kifestunk majd, szinespapirbol diszeket stb

Gyurmazunk, es rajzolunk is sokat.


Van h leultetem es meselek neki, kozben pedig rajzoljuk a fontosabb esemenyeket. Egy masik nap kivagom azokat es szivoszalra ragasztom, majd o meseli el (hogy beszeltessem magyarul)

2011. nov. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tegnap pedig uvegfestekkel festettunk (en fogtam a kezet es egyutt), ami ma reggelre megszaradt, felemeltem az ablakhoz es o felragasztotta azokat. Azota mar vagy huszszor volt a szobajaban megcsodalni.


Egyebkent az enyem sem ul vegig egy hosszabb meset.


Vmelyik nap meg meseket (csak hanganyag) es dalokat toltottem le a netrol ingyen, hallgatjuk oket, vagy tancol ra.

Vagy kozben talicskazunk, vagy a fejen levo zacsko babbal probal ugyeskedni.


Fozni nem szeretek, egy ebed naponta es viszlat, de van hogy behozom a kiskonyhajat magam melle es o is foz, addig a kicsi pakolgathat a szekrenyben.


Vagy vmelyik nap boltosat jatszottunk, kipakoltam neki egy par dolgot pl teszta, repa stb es o vasarolt, majd fizetett stb

2011. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2,5 éves fiam van, mindig jön velem, mindenhova, szeret "segíteni"

pl - főzésnél megkérem, hogy vegyen elő ezt-azt - előveszi a lisztes dobozt, fagyasztóból a sajtot, fiókból a kakaóport stb

- ha beteszem az ételt melegedni, elindítja nekem a mikrót, várja, hogy mikor csipog, és szól, hogy kééész

- mosogatás közben áll mellettem kisszéken és kommentálja a dolgokat - idehoz nekem koszos tányérokat, bögrét az asztalról a mosogatóig

- mosógép alá odakészítem a kiskádat és ő kipakolja a mosott ruhákat a gépből, aztán segít teregetni - a zoknik és a bugyik az övé, a legalsó részre már egész ügyesen rápakolja (bár utána kell igazítani, de legalább elvan vele)

- segít elpakolni a játékait porszívózás előtt és amíg én a nagy porszívóval porszívózok, addig a kezébe adom a morzsaporszívót és ő is porszívózik

- együtt megyünk bevásárolni, ott is adok neki munkát, megbeszéljük mit kell venni, tartja a zacskót, amibe én rakom a zsömlét, odaadja a pénzt a pénztárosnak

- vacsoránál megbízom, hogy segítsen behordani "gyerekbiztos" dolgokat az ebédlőasztalra (pl ketchup, zacskó zsömle, kanalak stb)


Nem sorolom tovább, csak azt akarom mondani, hogy ez neki minden még játék, örül, hogy ilyen felnőttes dolgokat csinálhat, amit anya és segíthet, sokat dicsérem, milyen ügyi. A házimunkával ugyan kicsit lassabban haladok, de legalább közben nem unatkozik és addig is vele foglalkozok.

A fennmaradó időben 'békén hagy' egy kicsit, szeret mesét nézni és a földön egyedül is elvan viszonylag sokat az autóival, játékokkal. Persze játszani is szoktunk együtt, de nem egész nap.

2011. nov. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kb 20 percet lenne jo, ha egyedul jatszana a delelotti es a delutani jatekszakaszokbol

de ez nalunk sincs meg, pedig kell a pedagógus szerint.

szoval most probalom "szoktatni" egyeduli jatekra, nehezen megy

2011. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!