Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a legjobb, amit tehetünk,...

Mi a legjobb, amit tehetünk, ha a gyerek hisztizik?

Figyelt kérdés
Pl. a földre vágódik, bömböl, elrántja a kezét, ha megfognád, egyszóval megsértődött valamin, és hisztizik.
2007. júl. 22. 13:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
32%
nekem anno a tanárom (gyerekorvos) azt mondta, hogy képen kell önteni egy nagy pohár vízzel, ha tleg elmerül a hisztiben-durva, de hatásos, és a víztől nem lesz semmi baja
2007. júl. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
73%
gratulálok az elöttem szolonak!:(semmi esetre ne boritsd le vizzel,mert a hisztitöl epilepsziás rohamot kaphat!soha ne tedd!probálj meg rá szép szoval hatni,és ha nem megy csinálj ugy,mintha észre se vennéd.csukd rá az ajtot,és hagyd.ha nem figyelsz rá,abba hagyja,mert ez figyelem felkeltés,és hiszti semmi más!
2007. júl. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim válasza:
88%

Az 1. választ én sem tartom jó ötletnek!

A másodikkal részben egyet értek, de szerintem nem jó ötlet bezárni a szobába!

Próbáld megnyugtatni, ha nem megy, akkor hagyd hogy magától befejezze a hisztit.

2007. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
95%
A hiszti egy figyelemfelhívás, így próbálják érvényesíteni az akaratukat. Ha a követelődzés átcsap hisztibe, hagyd ott (még akkor is, ha a bolt közepén csinálja), és ha látja, hogy nem érdekel, abbahagyja, mert nem ér el vele semmit. Hagyd figyelmen kívül, és tudatosítsd benne, hogy csak akkor tudja veled szemben érvényesíteni az akaratát, ha szépen kéri, amit szeretne, és tud türelmesen várni!
2007. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
94%
Nem tudom, hogy tényleg kaphat-e rohamot a gyerek, de én kipróbáltam a hidegzuhanyt (3,5 éves a lányom). Nem vált be. Még jobban ordított. Kb 2 perc zuhanyoztatás után kezdett megnyugodni... De az sem vált be ha otthagytam. Vagy jön utánam ordítva - sírva - vagy sértôdötten elvonul. Amikor jön utánam, azzal nem tudok mit kezdeni... (akkor jött a hideg víz). De ha nem figyelek arra hogy megsértôdött akkor tényleg egy idô után abbahagyja és mosolyogva jön vissza...
2007. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
77%

SOHA nem csukjuk az ajtot a hisztizo sokszor onveszelyes gyerekre! MINDIG a felnott a fonok meg akkoris, ha hiszti van. Nyugodtan, halkan beszelni a gyerekhez tudom sokszor nehez de sokszor abbahagyjak mar ugy 4 ev korul a vadaskodo hulyeseget...de ha megcsak 3 eves orultekkel van dolgunk nekem bevalt a kocsiban az uvolto zene...gyermek sirva konyorgott a bocsanatomert. Ne felejtsuk el, egy gyermek szamara o sajat maga a vilag kozepe. Kell, hogy adjunk nekik sajat valasztasi lehetoseget is de nem tobb, mint ket dolog kozott.

A hidegvizet egyszer nagy elkeseredesemben en is kiprobaltam - jobban vonyitott szegeny aztan mindenkinek arulkodott...

Sajnos meg kell varni mig megnyugszik es beszelni kell. Nyugodtan- megegyszer mondom tudom, nagyon nehez. Tudatni kell a gyerekkel, hogy szeretjuk de a viselkedese elfogadhatatlan.

2007. aug. 8. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
72%
Én szerintem ha nagyon hisztizik a gyerek a szülő nyugodtan rácsaphat a fenekére 3-at, hogy fejezze be. Ekkor általában a gyerek is elgondolkodik és befejezi a hisztit. Eddigi tapasztalataim alapján ez mindig bevált.
2007. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
91%
Szerint. a legegyszerübb modja a türelmes figyelmenkivülhagyás:)
2007. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
82%
Sziasztok!A 20 hónapos lányom is képes egész nap vonyítani, nem tudni miért, de estére legalább jól elfáradt.Mi a tengerparton is leraktuk nyaraláskor, mondtuk ha abbahagyta majj jöjjön.Jött:)Egy jól irányzott anayai pofon nem árt, de inkább a nagyobbaknál.Engem sokszor bezártak a sötét kamrába, én nem javaslom, met még most 31 évesen is rossz emlékeim vannak tőle.
2007. aug. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
60%
Elnézést én őszintén sajnálom az előttem szóló hölgy előéletét gyermek korát...de ha ezen változtatni akar akkor tegye is meg! NÁlunk a kutyák és a hargitán a farkasok vonyítanak! A piciknek nagyoknak hiszti csillapításra egy jó dolog van ha érzi a szülőből áradó nyugalmat ha azt láttya semmivel nem tuggya a szülőt bosszantani mosolyogni és szépszóval kell beszélni majd ezután magára lehet hagyni semmi képp bezárni vagy ilyesmi kicsit úgy hogy hallani lehessen vagy épp látni!
2007. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!