Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MI a határ a csak figyelemzava...

MI a határ a csak figyelemzavaros és a figyelemzavaros-hiperaktív gyerek között, ugyanazt a dolgot jelenti nagyjából, esetleg a hiperaktív kezelhetetlenebb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 17. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem nem, és nem hiszem, hogy a hiperaktív gyerekeket "kezelhetetlenebb" jelzővel kéne illet... ez egy betegség!


enyém figyelemzavaros, köze nincs a hiperaktív gyerekekhez és egyáltalán nem kezelhetetlen, rendes, szófogadó gyerkőc, még csak azt se mondanám, hogy átlagon felüli a mozgásigénye, míg ugye a hiperaktív gyerekekre ez jellemző

2011. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod,én egy kicsit össze vagyok zavarodva ,mert az enyémnél is figyelemzavarról beszélnek,azt mondják nem hiperaktív(azt mondják ,mert nem ösztönszerűen reagálja le a dolgokat),de viszont ő nagyon mozgékony ,nagyon nyugtalan,öntörvényű,folyton sír,folyton elégedetlen...nem értem,akkor miért nem mondják ki,hogy a figyelemzavarral hiperaktivitás is társul.


Lehetséges,hogy arról van szó,hogy adott egy figyelemzavaros,mozgékony gyerek,nagy-nagy szülői elkényeztetéssel és emiatt van az öntörvényűség ?

2011. nov. 17. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:

hú ebbe én nem tudok neked tanácsot adni, inkább egy hiperaktív kisgyerek anyukája, hátha ír valaki.


enyémre is azt mondanám, hogy öntörvényű :) kérek tőle valamit és játszik tovább. azt hittük makacs de annyira nem figyelt sokszor, hogy aztán azt hittük a hallásával van a gond és végül azt állapították meg, hogy túlságosan rákoncentrál adott feladatra, játékra. ebben merül ki nála a figyelemzavar.

persze egész nap rohangál, sokat mzog, nagyon hebrencs de van hiperaktív ismerősünk és hozzá képest, nem annyira mozgékony. meg egyébkéntis az ő korának sajátossága (2éves) ez a fajta mozgékonyság, ezért nem is szeretem, hogy itt nap mint nap anyukák megkérdezik, hogy ugye hiperaktív a 2-3 évese ha egész nap mozog, rohangászik? jáj ;)


olvastam, hogy pici korban már jele lehet a hiperaktivitásnak, pl. a mozgásformákat nagyon korán kezdi vagy kihagy, rossz alvó, nagyon kevés alvásra van szüksége, nyugtalanul alszik és gyakran kel.

nálatok volt/van ilyen?


nem tudom hány éves a gyerkőcöd de 4-5 éves kor előtt nem lehet diagnosztizálni!

2011. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kifejezetten alvászavaros,mozgékony,elmúlt már annyi idős ,hogy diagnosztizálni lehessen nála a problémát.


Ezért nem értem,hogy miért nem hiperaktivitás a diagnózis,mert bár én nem vagyok szakemeber,de azt hiszem,nem csak figyelemzavar áll fent.

2011. nov. 17. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!