Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már hogy valaki rossz...

Volt már hogy valaki rossz anyának, vagy alkalmatlannak gondolta magát?

Figyelt kérdés
Néha nem tudom, hogy jól csinálom-e a dolgokat és olyankor rosszul érzem magam. Van hogy türelmetlen vagyok és elöfordul, hogy kiabálok a gyerekkel, késöbb pedig megbánom és annyira sajnálom hogy nem tudom úgy véghezvinni a gyereknevelést ahogy szeretném. Nem tudom mit lehet kezdeni az állandó pofozkodásával és csípésével. Nagyon imádom Öt az életem értelme, de félek hogy valamit rosszul csinálok.
2011. nov. 22. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a földön nincs olyan édesanya, aki ne érzett volna így! ;) Ez is csak azt bizonyítja, hogy mennyire szereted a gyerekedet, és a legjobbat akarod neki. Én ajánlom a Suttogó könyveket, segítenek magabiztosabbá válni, leírják a teendőket, és vlsz. a problémátok meg is oldódik hamar. :)
2011. nov. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, de hányszor! És hidd el nekem: meg is kell, hogy fogalmazódjon, mert a gyermeknevelésben annyi, de annyi buktató van, és annyira mindig, mindenki mást mond minden egyes problémára, hogy pont ez az útkeresés visz előre! Ez most talán furán hangzik, de igaz. Minden gyermek más, és hihetetlen nehéz helytállni egy anyának, hogy mindent megadjon, de ne kényeztessen, szigorú legyen, de ne túlságosan, engedjen, de ne mindenben, stb. Hát van ennél nehezebb feladat?

Hidd csak el: minden anya érzi ezt legalább egyszer. De inkább tízszer :) Teljesen normális, és természetes.

2011. nov. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is naponta, de egy heten tobbszor is felteszem magamnak ezt a kerdest. Nagyon nehez a nap 24 orajaban tokeletes anyanak lenni, de ezt masok nem latjak, csak mi erezzuk.

Egy pelda: A lanyom fogai sorra bujtak ki, nagyon nyugos es akaratos lett. Egyszer nagyon elvesztettem a turelmemet es rakiabaltam. A noverem szemtanuja volt az egrsz hisztisorozatnak, most varja az elso babajat. Sirva fakadt, alig tudtam megvigasztalni. Aztan elmondta, hogy attol fel, hogy o nem lesz annyira turelmes mint en, nem fogja birni idegekkel olyan sokaig, es attol tart, hogy rogton orditozni fog. Eltunodtem utanna azon, hogy amig en buntudatok erzek a kiabalasert, addig egy kivulallo csak azt latja, hogy turelmes vagyok a vegsok felett is, es csak akkor robbanok, ha vegigcsinaltam mar minden mas modszert.

Sem Te, sem mas NEM ROSSZ ANYA, csak a mi idegrendszerunknek is vannak hatarai.

2011. nov. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Az eltelt 21 hónap alatt többször is, sőt mondhatnám azt, elég sűrűn.
2011. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!