Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valószínüleg tejfehérje-allerg...

Valószínüleg tejfehérje-allergiás (2 éves) kisfiamnak mit adjak kakó helyett? Nem komoly allergia, korábban a babatejtől nem jött ki. Mit gondoltok, megpróbáljam azt újra? Vagy rizstej, szójatej, vagy mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés

2011. nov. 22. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg ismét. Ha most is allergiás reakciót vált ki nála, akkor mindenképp vizsgáltasd ki és akkor annak függvényében add a tejet. Lehet ez akár szójatej is.
2011. nov. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én rizstejet és zabtejet adok a fiamnak. A szója is allergizál, azt nem merem adni neki. A babatej.... porból van az is... nem tudom. A fiam most még speckó tápszert kap, gasztroenterologus javaslatra, azt is zabtejjel keverve, mert már nem akarnám neki ezt a sok porból való izét adni.... Két éves ő is. Milyen tünetei vannak?

Most mi úgy vagyunk, hogy eheti a tejtermékeket, csak a tejet, mint olyan nem ihatja. Amit nem is bánok, bár így a bölcsiben necces. Ha úgy látod, én elvinném vizsgálatra, addig meg rizs meg zabtej a tej helyett.

2011. nov. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyhe allergia is rosszabbodik, ha a szervezet újra és újra találkozik az allergén anyaggal. Én nem kísérleteznék, hanem vinném a gyereket a gasztroenterológiára, egyszerű karcolásos módszerrel azonnal kimutatható a legtöbb fehérjeallergia. Addig pedig inkább a rizstej, mert a szója is allergizál. Nálunk pont arra allergiás a lányom.
2011. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!