Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Hogy boldogultok két...

Anyukák! Hogy boldogultok két kicsivel egyedül? Hogy zajlik a séta, és a nap közbeni altatások? Főleg olyanok érdekelnek akiknek a gyerekeiknek totál más a napirendjük!

Figyelt kérdés
3 év alatti gyerekekre-babákra vagyok kiváncsi.
2011. nov. 28. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagy 3 éves, a kicsi 6 hónapos.

A nagy nem ovis. nem irattam be.

Délelőtt amikor a kicsi alszik, akkor megyünk játszótérre, bevásárolni, postára. stb.

hazaérünk, ebédelünk, a nagy megy aludni, a kicsi ált. nem.

Akkor ha tudok takarítok kicsit, ha nem hagy a baba, akkor vele foglalkozom.

Felébred a nagy, akkor a kicsi lesz álmos.

Így ő megy aludni, a naggyal játszom, vagy ha van dolgom, azt csinálom.

Délután 5-től mindkettő fent van, ilyenkor ér haza a férjem, 6 kor van vacsi, kicsi játék, 7 után kicsivel fürdés együtt, majd a kicsi szopik, addig a nagynak apa mesét olvas, egyszerre alvás, kb nyolckor!!


Buli vaaan! alszanak!

2011. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálam szinte soha nem alszanak egyszerre:-(((( És az a baj hogy a kicsi rögtön fent van(egy éves) ha a nagy ott nyüzsög körülötte. Ezért olyan hogy a kicsi alszik kint a kocsiban,és közben mi is sétálunk,nem igazán jöhet szóba:-((segitsen valaki,hogy fogunk mi kijutni????Eddig volt segitségem,mostmár nem nagyon lesz talán. A kicsi alszik reggel 10 től 12ig,vagy néha kicsit tovább is,a nagy megy aludni 1 körül,És a kicsi utána megint megy aludni ha 12kor vagy az előtt kelt,olyan 3-4 körül.Ráaadásul ha bent alszik a kicsi,akkor a naggyal be vagyunk szoritva a nappaliba,ki sem engedhetem a konyhába ,meg sehova,mert az első hangos szavára fent a kics:-( Megőrülök.
2011. nov. 28. 15:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy évesen már a gyerekek tübbsége egyszer alszik, a bölcsiben is már csak egy alvás van. Próbáld átállítani a kicsit. A lányom 11 hós korától csak egyszer alszik.
2011. nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a nagy 3, a pici féléves, fiúk. a pici saját ágyában alszik egyedül, de hajnalban apa felkel és elmegy dolgozni, ekkora pici fel szokott ébredni enni, magam mellé veszem reggelig ott alszik, a nagy kb 6 körül kel, a pici is felébred ránk, de őt visszateszem aludni kb 8ig, addig mi reggelizünk, elpakolunk ,felöltözünk, beágyazunk. 8-kor reggelizik a picur, cicit kap. elkezdek főzni, ők játszanak, elvannak a szőnyegen, 10-kor kész szoktam lenni a főzéssel mosással takarítással, ekkor kapnak gyünmölcsöt, majd elmegyünk sétálni, mert a pici ilyenkor alszik mégegyet. Délre hazaérünk, eszünk, etetek közben, elpakolok, a nagy már nem alszik, de lepihentetem ilyenkor, kicsit mellébújok én is szusszanni. a picurt is odaveszem, picit babusgatom őket :) általában 2-3 felé megint álmos a kicsi, mikor felébred kap cicit, nagyfiam is uzsizik vmit, először mindig neki adom, a kicsi a kezemben, így mindenki elvan. késő délután így hideg időben már sehova nem megyünk, tv-t nézünk, játszunk, ilyesmi, a két gyereket mindig együtt "tartom", nem szeparálom el se járókával, se külön szobával őket, nagyon szeretik egymást :) este 6-kor vacsi mindkettőnek, én apával később vacsorázom. fél7kor fürdik a kicsi, az ő vizében a nagy miután kiszállt, persze fürcsire apa is hazaér, így már könnyebb. Mi is zuhanyzunk egymás után, játszanak apával a fiúk, főleg a nagy, majd lefekteti apa fél 8-kor, addig én a picivel játszogatok még, adok neki még 1x cicit, ő végül fél 9 felé lesz álmos.
2011. nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
visszaolvastam a kérdezőt, annyit hozzá, hogy a pici a legelejétől egy helyiségben volt altatva az eseményekkel, mármint nem vonultunk ki mert a pici alszik, nem maradtunk csendben, nyilván nem lehet üvölteni a kiságy mellett, de nem is kell suttogni meg pisszegni :) ezt szokta meg, már nehezebben alszik el, de elalszik ha álmos, és nem ébred fel ha volt és marad is alapzaj.
2011. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az az érdekes,hogy mi sem pisszegtünk pici korában sem,szépen aludt aztán jött egy időszak amikor bent elkezdett érzékenyebb lenni a hangokra,és utána kint is. Kint egy idő után csak ugy tudtuk altatni hogy külön a nagytől,amikor felébredt,akkor "társultunk". Mondjuk amugy is igy jött volna ki,mert a kicsinek az alvásideje már itt volt 2kor,háromkor, a nagy viszont volt hogy 3 ig négyig aludt,mire összecihelődtünk lett fél 5 mire mi is kijutottunk. Ha 12 kor vagy neadjisten az előtt felkel,akkor kizárt hogy kibirja a délután alvás nélkül,akkor egész du. orditana.Igényli még néha a 2 alvást főleg hogy egy ideje,a fogai miatt gondolom,elég rosszul alszik éjjel.
2011. nov. 28. 16:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az elején elég nehéz volt nekünk is. A nagy 2 éves volt, amikor megszületett a kicsi. Hát, nem aludtak együtt, kb. a kicsi 8 hónapos koráig. Hiába próbáltam őket szoktatni. És hát a kicsi mindig felébredt, ha a nagy zajongott. Sőt, volt olyan is, hogy nagy nehezen elaltattam a kicsit, mire a nagy benyitott nagy boldogan, hogy szia anya!

A séta az jó volt, mert akkor tuti elaludt a kicsi a kocsi elringatta. Nyáron volt kicsi, szóval eltoltam a játszótérre, elaludt, és amíg aludt a lányom játszott a játszótéren. Nekem is nehéz volt, mert a férjem este 10-kor járt haza. Így utólag nem tudom hogy bírtam, de kitartás, ha betölti az 1 évet a kicsi, onnantól minden könnyebb. A takarítással meg ne is foglalkozz. Én attól voltam mindig idegbeteg, hogy semmire nem volt időm. Aztán fogadtunk egy bejárónőt, Fél évig járt 2 hetente egyszer, tűzoltásnak jó volt, és ezt még ki lehet fizetni.

2011. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már elmult egy éves a kicsim...
2011. nov. 28. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!